טיול יום לסטונהנג'

תמונה ראשית עבור: טיול יום לסטונהנג'  - תמונת קאבר
הסטונהנג'

בדיוק חזרתי מטיול בלונדון עם חברים שבמהלכו הקצנו יום אחד לנסיעה לאבנים המפורסמות- הסטונהנג'. אני לא יודע אם כבר פרסמו כאן מאמרים על האתר, אבל אני כן רוצה לשתף כמה תובנות על הנסיעה והביקור במקום הזה.

קודם כל צריך לדעת שהביקור הזה לוקח כמעט את כל היום (אנחנו יצאנו בשעה 11:00 מלונדון והגענו חזרה בשעה 21:00). האתר נמצא כ-8 ק”מ צפונית לעיירה סולסברי (SALISBURY) ורכבות יוצאות כל כחצי שעה מתחנת WATERLOO שבלונדון לתחנת הרכבת בסולסברי. עלות הנסיעה הלוך-חזור באותו היום היא 42 פאונד. מי שמעוניין יכול לשלם קצת פחות (חסכון של 6 פאונד) אם אין לכם בעיה לנסוע ברכבות של אחרי 12:00. אורך זמן הנסיעה הוא שעה וחצי.

ברגע שהגעתם לסולסברי, מחוץ לתחנת הרכבת נמצאים השאטלים לסטונהנג' (אוטובוס בצבע ירוק שרשום עליו סטונהנג', קשה לפספס). בעלייה לאוטובוס ניתנות שתי אפשרויות- לשם כבר 32 פאונד לנסיעה הלוך חזור כולל כניסה לאתר, או לשלם 22 פאונד רק הלוך חזור למרכז המבקרים. חשוב שתדעו שממרכז המבקרים לא רואים בכלל את האבנים ולכן צריך לשלם עוד על כניסה לאתר שמצריכה נסיעה של 2 דקות בשאטל יעודי, לכן חיסכון של 10 פאונד לא שווה את זה.

אחד הדברים שלא אהבתי הוא שבפועל נסיעה של 8 ק”מ בין העיירה לאתר, לא צריכה לקחת יותר מ-10 דקות וכאן לאוטובוס לקח בין 45-60 דקות, בגלל עצירה במקומות נוספים כדי להעלות נוסעים ובואו לא נשכח גם את האדישות הבריטית. הנסיעה חזרה הייתה יותר מהירה, כחצי שעה.

כשחוזרים לעיירה אפשר לרדת תחנה אחת לפני הרכבת ולטייל קצת בסולסברי. עיירה מאוד נחמדה שנותנת קצת טעימה מאנגליה הכפרית. אנחנו עשינו את זה וגם אכלנו ארוחת ערב במקום נחמד. החזרה לתחנה יכולה להיות ברגל- לא לוקח יותר מ-15 דקות.

כמו שהבנתם כל היום עולה לפחות 74 פאונד, בלי הוצאות נלוות כמו אוכל, מים, מטרו או מונית בתוך לונדון כדי להגיע לתחנת ווטרלו ומזכרות למי שמעוניין. לפי דעתי לא מצדיק את המחיר בכלל, אבל מכיוון שנשאר לנו כסף ומאוד רצינו, אז נסענו לשם. כדאי לשים את הנסיעה לשם בסימן שאלה ולחכות עם זה ליום האחרון. מי שממש לא עושה לו את זה אתרים היסטוריים, שלא ייסע לשם, כי באמת הביקור נטו באבנים לא לוקח יותר מחצי שעה.

אנחנו רצינו להשכיר רכב לשם, אבל מכיוון שבאנו בדקה ה-90 לא היה במלאי. אני לא יודע להגיד אם יוצא יותר זול אבל כן תחשבו שאתם יותר עצמאיים, לא צריך לשם על שאטל ורכבת במחיר מופקע, לא צריך להסתמך על רכבות (לא שזה בעיה גדולה) וכן אפשר לנסוע תוך כדי לעיירות אחרות מעניינות.

מקווה שהועלתי :)

אהבת? הנה ההזדמנות שלך לפרגן

רוצה לעקוב אחר הבלוג של omry moraly?

לכל הפוסטים של omry moraly »

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

מאוד כדאי

השב  · 

תגובות פייסבוק

הודעות מהפורומים על לונדון

תמונת המשתמש
היי! רוצה להתייעץ לגבי לונדון? פשוט שואלים פה והחברים מהפורום ישמחו לענות לך :)
תמונת המשתמש

טיסות ללונדון

hil
4
תמונת המשתמש

**לונדון** עם ילדים

סיון רביבו
8
תמונת המשתמש

מעילי יוניקלו

גדעון_3900283
2
תמונת המשתמש

הזמנת כרטיסים בסוכנות נסיעות אופודו

Hila Ronshapira_4083164
6
תמונת המשתמש

לונדון בכריסמס

תייר ותיק
4
סגור
×