טיול יום ל "אמפיתאטרון" שברכס הדרקנסברג


שלום לכולם,

האמפיתאטרון (מעתה: אמפי) הוא חלק קטן מרכס הרי הדרקנסברג, הנמצא בחלקו הצפוני יחסית. הוא קיבל את שמו כי צורתו מזכירה, ובכן, אמפיתאטרון. ניתן להגיע לפסגתו המישורית בטיול יום לא ארוך, הנוף מדהים, ולכן זהו נחשב לאחד מטיולי היום הפופולריים ביותר באזור. עם זאת, פופולרי לא משמעותו עמוס. כשאנחנו היינו שם היינו כמעט לבד. מומלץ מאד.

טיפ חשוב: יתכן מאד שבהוסטל/מלון/וואטאבר שתשנו בו לילה קודם, יגידו לכם שהדרך לא מתאימה לרכבים פרטיים, שאתם חייבים הסעה ואף מדריך בשביל לעשות את הטיול הזה. אז לא, אתם לא, זה טיול פשוט מאד והם סתם משקרים כדי לגרום לכם להוציא עוד כסף (והרבה). אנחנו ישנו ב Amphitheatre Backpackers והם עשו בדיוק את זה, וזו למעשה הסיבה שאנחנו כותבים כאן את סיפור הדרך הזה.

אם כך, להלן סיפור דרך מתומצת. מגיעים עם רכב לנקודת תחילת המסלול, היא חניון בשם Sentinel car park. הוויז ידע לקחת אתכם לשם, וגם גוגל מפס. שימו לב, החניון נמצא בצידו המערבי של רכס האמפי, ורוב מקומות הלינה בסביבה נמצאים בצידו המזרחי. העיקוף לא נורא אך כזה שצריך לקחת בחשבון, לנו הנסיעה בבוקר לקחה שעתיים. ששת הקילומטרים האחרונים הם בדרך עפר לא סלולה, אבל אין שום בעיה לעבור אותה, אנחנו עשינו את זה עם יונדאי i10, הרכב הכי פחות מותאם לשטח בהיסטוריה. פשוט נוסעים לאט ובזהירות.

מהחניון מתחילים ללכת לאורך המסלול המאד ברור. לאחר שעתיים במסלול המאד מאד ברור, מגיעים לזוג סולמות ברורים גם כן באורך של כ-15 מטר כל אחד. מטפסים עליהם, ואז נותר עוד טיפוס של בערך חמש דקות והגעתם למישור המאורך שהוא למעשה פסגת האמפי. המשיכו ללכת לאורך הנחל הדי ברור שתראו לצדכם למשך חצי שעה נוספת, וכשאתם אתם רואים נוף מדהים סימן שהגעתם. אותו נחל הופך בסופו להיות מפל טוגלה (Tugella Falls). כשאנחנו היינו שם כמות המים שעברה במפל לא הייתה שונה מהותית מכמות המים שעוברת בהדחה של השירותים שלנו בבית, אז כתלות בעונה התאימו את הציפיות שלכם. בכל אופן, הנוף באמת מדהים. אם יש בכם עוד כוח, המשיכו ללכת לאורך הרכס, ותהנו מנקודות תצפית שוות נוספות.

הדרך חזרה היא אותה הדרך.

תאכלס:

מתחילים בערך בגובה 2500, ולאחר עלייה מתונה מסיימים בערך בגובה 3000.

כשלוש שעות הלוך, וכשעתיים וחצי חזור.

אם גבהים מאד מלחיצים אתכם, יהיה לכם קצת מפחיד בסולם.

טיול יום לא קשה עם נוף מטמטם.

תהנו!

עידן ואיילת

אהבת? הנה ההזדמנות שלך לפרגן

רוצה לעקוב אחר הבלוג של alejtman?

לכל הפוסטים של alejtman »

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

הודעות מהפורומים על מחוז קוואזולו-נאטאל

תמונת המשתמש
היי! רוצה להתייעץ לגבי מחוז קוואזולו-נאטאל? פשוט שואלים פה והחברים מהפורום ישמחו לענות לך :)
סגור
×