טיול לארצות הברית: 12 ערים רדופות ומכושפות

תעשיית הקולנוע האמריקאית ניזונה ללא הפסקה מסיפורי שדים עתיקים, טירות רדופות, מכשפות, ערפדים וחייזרים. האגדות האלו, שהופכות לסדרות טלוויזיוניות מצליחות, מקורן בעיירות בארצות הברית שהן אבן שואבת לסיפורי רוחות, וודו ומיסטיקה. לפניכם 12 ערים רדופות אימה בארצות הברית
יעל כפיר - מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: טיול לארצות הברית: 12 ערים רדופות ומכושפות
צילום אווירה: לירון בונאנו

ניו אורלינס: כישופים וקהילת ערפדים

ניו אורלינס (New Orleans) ידועה כעיר עם היסטוריה מסתורית ואפלה. השמועות גורסות כי בכל מקום בעיר תוכלו להיתקל ברוח רפאים כלשהי. העיר מלאה בארמונות, בתי מרזח רדופים ומלונות מפחידים ולא תצטרכו להתאמץ כדי לשמוע סיפורים על אוניות פיראטים מקוללות, סיפורי וודו וכישוף. היא הפכה למוקד עליה לרגל לאחר צילום הסרט "ראיון עם הערפד", שהפך את העיר לפופולארית במיוחד בתחום הערפדים. האזור שאהוד במיוחד על מחפשי המסתורין הוא הרובע הצרפתי, שנחשב לרובע המיסטי של העיר, עם אגדות על ערפדים ורוחות רפאים ומספר עסקים הפועלים בתחום האקססוריז לז'אנר האפל.

אחת הדמויות המפורסמות ביותר עליה מספרים בסיורים בעיר, היא אשה שנחשבת למלכת הוודו של העיר, והתנסתה בטקסי וודו עוד בשנת 1800. יש הטוענים כי לאחר מותה עדיין נצפתה מסתובבת ברובע הצרפתי. סיפור נוסף מתייחס לרופא ואשתו שעסקו בסדיזם והתאכזרו לעבדיהם, שנכבלו בתוך מרתף חשוך. כיום ניתן לבקר בטירתם אפופת המסתורין ומעשי הזוועה.

סיורים: בניו אורלינס קיימות מספר חברות המציעות סיורים. סיורי ערפדים מתקיימים בלילה ומבוססים על סיפורים של תושבי העיר וחומרים מהארכיון העירוני. חברת Hunted History Tours עורכת סיורי אתרים רדופים, סיורי מכשפות וערפדים, ביקור בבית הקברות בסנט לואיס, סיור במלונות הרדופים של ניו אורלינס ועוד. אתר: www.hauntedhistorytours.com.

ניו ג'רזי: דרך צללי המוות

דרך צללי המוות (Shades of Death Road), היא למעשה, כביש הנמתח לאורך 11 קילומטרים בניו ג'רזי (New Jersey). הכביש מתחיל ב-Warren County ומסתיים ב-Allamuchy Township לצידו שוכן אגם רוחות הרפאים, שמעליו השמיים תמיד נראים בהירים מדי. שני המקומות קיבלו את שמותיהם בעקבות שפע של שמועות ואמונות בדבר רוחות רפאים שנמצאות שם. הטענה היא שהן רוחות של רוצחים שנתלו בצידי הכביש, לאחר שנענשו בידי המקומיים. הכביש ידוע בכמות גדולה של תאונות דרכים לא מוסברות ותקיפות של חתולי בר, שהגיעו מהביצות ליד וגם מספר רציחות אכזריות. אגדה אחרת מספרת על כך, שאם תסעו על הגשר אחרי חצות ותצפרו שלוש פעמים, תוכלו לראות את רוחות הרפאים של שני ילדים קטנים, שנדרסו בעת ששיחקו על הכביש.

אוהיו: עיר הגיהינום

עיר הגיהינום היא כינוי לעיר הרפאים בוסטון טאונשיפ (Boston Township) באוהיו. ממשלת ארצות הברית החליטה לפנות בשנות ה-70 את החלק הצפוני של מחוז סאמיט (Summit) באוהיו מתושביו. הכוונה היתה ליצור שם פארק, אך זה מעולם לא יצא לפועל, כך שנותרו באיזור המון בתים נטושים בין עצים גבוהים ושרופים, לאחר שמכבי האש של המחוז ביצעו שם אימונים. האזור הפך למעין עיר רפאים שכונתה עיר הגיהנום, גם בזכות כביש ללא מוצא, שנקרא סוף העולם והשמועות על רוחות המסתובבות באיזור. העיר הפכה לסוג של עיר רפאים וכונתה Hell Town וסביבה החלו שמועות על בית קברות רדוף רוחות, אדמה מזוהמת ועוד.

פלורידה: בעקבות רוחות רפאים

בפלורידה, בעיר הנופש קיי ווסט מסתובבות כמה אגדות אורבניות על רוחות רפאים ובתים רדופים. אחד מהסיפורים המרתקים הוא של בובת וודו בשם רוברט, שהעניק אחד המשרתים המדוכאים, לבנם של בעלי הטירה שבה עבד. בבובת הקש נכנסה רוח שהפריעה את מנוחתם, הזיזה רהיטים, הסתובבה בבית והפריעה לשגרתם. יש המאמינים כי הבובה עדיין נמצאת באחוזת המשפחה ורבים דיווחו על מצלמות שניזוקו בניסיון לצלם את הרוח, לצד הפסקות חשמל פתאומיות. סיפור נוסף הוא בהקשר של רב חובל, הקבור בבית הקברות המקומי ואליו נקשרים סיפורי שדים מצמררים.

סיורים: לסקרנים נערכים סיורים רדופים של כשעה וחצי, אשר יוצאים מדי ערב מנקודת מפגש בקיי ווסט ליד מלון קראון פלאזה ועוברים בשבע תחנות רדופות. אתר אינטרנט: www.hauntedtours.com.

קנזס: בית הקברות המפחיד בעולם

העיירה Stull בקנזס היא עיירה קטנה ומרוחקת עם מספר קטן מאוד של תושבים, אך היא מהווה מוקד עליה לרגל לסקרנים ולמי שמאמין ברוחות ובכוחות על טבעיים. העיירה ידועה בשני מקרים מסתוריים של מוות, שהפכו אותה באופן לא רשמי לאחד מהשערים לגיהינום. בעיירה מצוי אחד מבתי הקברות המפחידים ביותר ורבים עדיין מנסים להתגנב לכנסיה ההרוסה ולצפות אולי ברוח רפאים, אשר, לפי השמועות, מסתובבת חופשי. יש המספרים, כי מי שמבקר שם נקלע להפתעות לא נעימות, כמו שני מבקרים שהחנו את רכבם וכשחזרו אליו הוא היה בצד השני של הכביש. סיפור נוסף הוא על כך שהשטן בכבודו ובעצמו מגיע לביקור בעיירה פעמיים בשנה, לכן בליל כל הקדושים שופע זרם המבקרים, ותושבי העיר אסרו את הכניסה לבית הקברות לזרים.

אחוזות רדופות בסן פרנסיסקו

סן פרנסיסקו, קליפורניה גם היא מהווה כר פורה לסיפורי שדים ורוחות רפאים. הצ'יינה טאון הוא איזור המשמש לסיורים מפחידים בשפע בתי המלון והאחוזות הרדופות באיזור. אחת מהאגדות מתמקדת במלון המלכה אן, ששימש כבית ספר לנערות עד 1890 ומאז רדוף על ידי רוח הרפאים של מנהלת בית הספר. גם המכון לאמנות של סן פרסיסקו מוכר כמקום רדוף, כיוון שנבנה על בית קברות עתיק ומאז "משתוללות" שם רוחות רפאים. בית הכלא "האי של אלקטרז" הוא אחד מהאתרים המפורסמים ביותר בסן פרנסיסקו ויש סביבו לא מעט סיפורים מוזרים, כמו מבקרים שטוענים כי נתקלו בהתגלויות מוזרות או שמעו קולות בוקעים מתוך החלל ששימש בעבר כקפיטריה.

סיורים: גם בסן פרנסיסקו מתקיימים סיורים ערפדיים וביקור בנקודות רדופות מההיסטוריה של סן פרנסיסקו. אתר אינטרנט: www.sfvampiretour.com.

הבית הרדוף בפורטלנד

פורטלנד (Portland), שבאורגון, היא עיר הידועה כבעלת היסטוריה מוזרה ורדופת רוחות. אחד הסיפורים המפורסמים של העיר הוא הבית הרדוף של Pittock Mansion. הבית נבנה בשנת 1914 על ידי איש עסקים עשיר ואשתו, שמתו זמן קצר לאחר מכן. המבקרים בבית הישן טוענם כי ראו התגלויות ואף שמעו צעדים, שבקעו מתוך החדרים הריקים. כמו כן, התלוננו המבקרים והשכנים כי הדלתות והחלונות לפעמים נפתחים מעצמם. מקומות אחרים הנחשבים לרדופים בפורטלנד, הם תיאטרון בגדאד, קולנוע שנבנה בשנות ה-20 ונהר Willamette, שבו זיהו מספר אנשים סירת משוטים עם רוחות רפאים.

מנהרות תת קרקעיות: פורטלנד הוקמה כמרכז ספנות ובעבר נחטפו בה גברים ונשים תמימים, שנשלחו למזרח הרחוק בכדי לעבוד בעבודת פרך או בזנות. נמל פורטלנד היה ידוע לשמצה הודות לשורה של מנהרות תת קרקעיות, הבנויות כמבוך מתחת לרחובות העיר, ושימשו כדרך בטוחה ללכוד קורבנות. כיום, נטען כי המנהרות רדופות על ידי רוחות רפאים של אנשים שנחטפו.

צ'רלסטון - אגדה בדמות גוף ללא ראש

העיר צ'רלסטון (Charlston) שבדרום קרוליינה (North Carolina) היא אחת הערים העתיקות ביותר בארצות הברית ויש לה עבר רדוף ביותר. האחוזות הויקטוריאניות במרכז העיר מהוות קרקע פוריה לסיפורי שדים. הסיפור המפורסם ביותר של העיר הוא מלון Battery Carriage, בו דיווחו האורחים על אורות מוזרים בלילות, רוח של תלמיד שקופץ מהגג וגוף ללא ראש, שמופיע לצד מיטות האורחים בלילה. צ'רלסטון אפופת אגדות וסיפורי מקפיאי דם, כמו מכשפות וערפדים אדומים. מקום נוסף שירטיט את לבכם, הוא התיאטרון, שבו, לפי השמועות מטיילות להן שתי רוחות - אחת, של פרוצה, שנהרגה מפגיעת ברק מחוץ לתיאטרון והשניה של שחקן מפורסם. רוחות שתי הדמויות נצפו מספר פעמים מאחורי הקלעים של התיאטרון וכמה מעובדי הבמה והשחקנים טענו כי הבחינו בהם.

סיילם - עיר המכשפות

בשנת 1692, הפכה העיר סיילם (Salem), שבמסצ'וסטס (Massachusetts) למפורסמת בעקבות שלוש נשים מקומיות, שהואשמו בכישוף נערות צעירות. אנשי העיר היו בהיסטריה ולבסוף נמצאו מעל 150 נשים וגברים שהואשמו בעבודת וודו ומתוכם 19 הוצאו להורג בתלייה. כיום, העיירה סיילם מעודדת את המוניטין שלה כעיר המכשפות של ארצות הברית באמצעות חנויות, מוזיאונים להנצחת הסיפורים כמו Salem Witch Museum ופסטיבל ליל כל הקדושים, שמתקיים בכל שנה בשיא הדרו והוא אחד הגדולים בארצות הברית. יש בעיר גם סיפורים על רוחות רפאים שנמצאות בה, אחד הבתים הרדופים הוא ביתו של מי ששימש שריף בתקופת ציד המכשפות בסיילם. אתר המוזיאון: www.salemwitchmuseum.com

גם הסימפסונים לא התעלמו:

שיקגו - פשע ומיסתורין

שיקגו (Chicago), שבאילינוי (Illinois) היא עיר בעלת מוניטין של חיי פשע והיסטוריה של גנגסטרים ופושעים כמו אל קפונה. גם כאן התפתחו במהלך השנים סיפורי אימה בדבר רוחות רפאים. המקומיים טוענים כי בליל כל הקדושים, מתאספות רוחות הרפאים של העיר יחד. אחד הסיפורים המפורסמים של העיר הוא סיפור על תחיית המתים, לפיו, בחורה צעירה בשם מרי, נהרגה על ידי רכב כשיצאה מאולם ריקודים. מרי נקברה בבית הקברות הסמוך ויש הטוענים כי ניתן לראות אותה משוטטת שם בשמלת הקבורה הלבנה ומחפשת את דרכה הביתה. סיפור נוסף הוא על מקום שבו נהגו הפושעים של העיר להשליך גופות, באיזור בית הקברות, שם ניתן לראות רוחות, קברים ומצבות שזזות ממקומן.

רוחות של חיילים בפנסילבניה

גטיסבורג (Gettysburg), בפנסילבניה (Pennsylvania) הוא אתר שבאדמתו נהרגה כמות עצומה של חיילים במלחמת האזרחים. למעלה מ-150,000 חיילים נלחמו במקום וכאשר הקרב נגמר התגלה כי יש כ-50,000 הרוגים. כיום, טוענים רבים כי רוחות החיילים המתים רודפות את האזור. גטיסבורג הוא אחד המקומות, שבו נצפו הכי הרבה מפגשים עם רוחות ודיווחים על מקרים על טבעיים. בכמה מקומות בעיר, כמו בבית של ג'ני וייד, אישה שנהרגה מכדור תועה בזמן הקרב, דווחה פעילות על טבעית על בסיס יומי. אתר מאורת השטן, שהוא אזור סלעים ושיחים בו התקיים אחד העימותים של היום השני של הקרב, הפך לנקודה המפורסמת של העיר, כיוון שצולם לאחר הקרב ובתמונה רואים מעין רוח רפאים ליד הלוחם שצולם בה. האיזור הפך לפופולארי מאד ומבקרים לא מעטים דיווחו על ניסיונות צילום לא מוצלחים עקב תמונות שיוצאות מטושטשות או תקלות מוזרות במצלמה.

רוזוול עיר החייזרים

תקרית רוזוול (Rosewell incident) הוא כינוי לאירוע, שהתרחש בקרבת העיירה רוזוול בניו מקסיקו בשנת 1947. התקרית מספרת על התרסקות של צלחת מעופפת או עב"מ, מציאת גופות של חוצנים והסתרתם באזור 51, שהוא בסיס סודי של צבא ארה"ב. הסיפור הופרך כבר לאחר כמה ימים, אך לקראת סוף שנות ה-70 החלו נרקמות סביב האירוע תיאוריות קונספירציה רבות, הדנות במהותו של החפץ, שהתרסק במקום. צבא ארצות הברית טען, שבמקום נמצאו שרידים של כדור פורח ניסיוני, אשר מבצע מעקב בגובה. האירוע ברוזוול, הפך להיות סמל תרבותי והשם "רוזוול" הפך לכינוי לכל נושא העב"מים והמפגש עם תרבויות חוצניות. הוא היווה השראה ליצירת סרטי קולנוע, סדרות טלוויזיה, משחקי וידאו וספרים רבים‏ כגון: הסדרה "רוזוול", "תיקים באפלה", "היום השלישי" ועוד. בכל שנה ב-4 ביולי נערך בעיר פסטיבל העב"מים השנתי, המארח חוקרי עב"מים. בעיר נמצא גם מוזיאון העב"מים ומכון מחקר‏.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

סגור
×