טרקים בברילוצ'ה

תמונה ראשית עבור: טרקים בברילוצ'ה - תמונת קאבר


הנה כמה טרקים שאנחנו עשינו, ולא מצאנו עליהם מספיק מידע לפני אז לטובת הבאים אחרינו ננסה לעשות קצת סדר.
דבר ראשון לכו לטוריסט אינפורמיישן של הפארקיםהלאומיים שליד הypf במרכז העיר. (לא הזה שנמצא ממש על הכיכר המרכזית, שם לא ידעו לעזור בענייני מסלולי הליכה ויפנו אתכם לסניף הזה). תבקשו מהם מפה ותקבלו הסברים על האופציות השונות. סגורים בשבת וראשון.
דבר שני תורידו מוביט וmaps me אם עוד אין לכם.

פארק ז'או ז'או (llao llao)- לוקחים קו 20 מהתחנה שמול הypf שמעל הכיכר המרכזית, אמור להגיע כל 20 דקות, שווה לבדוק במוביט לפני. יורדים אחרי ארבעים דקות בערך בתחנה של מלון שאו שאו והולכים ברגל לכיוון הפארק, לא לכיוון המלון. אחרי כמה דקות מגיעים למגרש חניה קטן עם שירותים ובקתה של ריינג'רים שם מתחיל המסלול. הכי טוב להסתכל בmaps me על השבילים שיש בפארק ולהחליט מה תרצו ללכת. יש אפשרות לעשות מסלול מעגלי של בערך עשרה קילומטר שאמור להיות די קליל. מקום מקסים ושלו עם הרבה מקומות לרדת לגדות האגמים.

סרו לופז
לוקחים קו 10 מהתחנה מול הypf. שימו לב שזה קו שיוצא רק כמה פעמים ביום אז תבררו מתי הוא יוצא ומתי הוא חוזר. יורדים אחרי ארבעים דקות בערך בתחנה של הסרו לופז, תשאלו את הנהג מתי היא. ממשיכים בכביש אספלט (האוטובוס פונה לכביש עפר) שתי דקות ומגיעים לקיוסק שם מתחילה העליה. כל המסלול מסומן טוב מאוד, שימו לב שאתם עוקבים אחרי הסימונים ולא עולים בטעות על השביל ג'יפים שמדי פעם חותך את המסלול, הוא סתם יאריך את הדרך בהרבה. העליה תלולה מאוד ורובה מוצלת וככל שעולים נגלה עוד ועוד נוף מהמם מאחוריכם. אנחנו עלינו עד לרפיוג', הלכנו בקצב סביר ולקח לנו שעתיים וחצי. מהרפיוג' נשקף נוף מרהיב, למרות שלדעתנו הנוף במהלך העליה עצמה יפה יותר. אפשר מהרפיוג' להמשיך עוד שעה בערך עד לפסגה אבל אנחנו ירדנו חזרה למטה. הירידה לקחה לנו שעה וחצי.

פריי ג'ייקוב (מבטאים את זה חאקוב :)- אנחנו עשינו אותו בשלושה ימים אבל אם יוצאים בשעה סבירה ביום הראשון אפשר לעשות אותו גם ביומיים. באמצע היום השני עברנו בעמק יפה שאפשר לעשות בו קמפינג אם עושים ביומיים. לא יודע אם זה מותר אבל נראה שהרבה אנשים עשו שם קמפינג לפי סימני המדורות.

יום ראשון - לוקחים את קו 55 ממרכז העיר לוילה קטדרל. יוצא כל שעתיים. שימו לב שהוא לא יוצא מה'תחנה המרכזית' אלא מתחנה ליד, תבדקו במוביט.
יורדים בתחנה האחרונה ליד מגרש חניה גדול. השביל לבקתת פריי מתחיל בצד השני של מגרש החניה. היום הראשון קצר, סה'כ ארבע שעות הליכה שהחצי הראשון הוא במישור יחסית והחצי השני בעליה לא נוראית יותר מדי. לפריי צריך להזמין מקום מראש אפילו אם זה באותו יום. ההרשמה היא דרך אתר האינטרנט - http://refugiofreybariloche.com. יש שם חדרי דורמס שעולים 700 פסו לאדם או אתר קמפינג בחינם. מקום נחמד מאוד על גדות לגונה קטנה.

יום שני - יום קשוח יחסית. אמנם הולכים רק 9 ק'מ אבל זה עם שתי עליות ושתי ירידות קשוחות. העלייה הראשונה שמתחילה ק'מ אחרי פריי ממש קשה ובסופה ממש מטפסים עם הידייםעל בולדרים. ירד עלינו גשם באותו הזמן, מה שהקשה על הטיפוס, כנראה שבלי גשם היה קצת יותר קל. העלייה השנייה קלה יותר אבל הירידה אחריה די מתישה וחדה. סה'כ לוקח בערך שש שעות בקצב סביר. בסוף היום מגיעים לבקתת ג'קוב. גם פה יש חדרי דורמס וקמפינג אבל יש גם חדרים זוגיים. זו בקתה הרבה יותר גדולה ויפה מפריי.

יום שלישי - יוצאים מג'קוב ומתחילים להתגלגל למטה. בהתחלה הירידה תלולה אבל אחרי חצי שעה בערך השביל נהיה מתון. סה'כ יום קל בשביל יפה בתוך היער ועל יד הנחל (יש מקומות למלא מים לאורך כל היום). אחרי 13 ק'מ מגיעים לסוף המסלול משם אפשר לנסות לקחת טרמפים לברילוצ'ה או להמשיך ללכת עוד שעה בערך עד הכביש הראשי משם יש אוטובוסים כל הזמן לברילוצ'ה.

זהו, זה מה שאנחנו הספקנו בשבוע שהיינו בברילוצ'ה אבל אני יודע שיש עוד הרבה מעבר לזה. מוזמנים בשמחה לשאול אותי בפרטי שאלות. תהנו!!

אהבת? הנה ההזדמנות שלך לפרגן

רוצה לעקוב אחר הבלוג של שי_3401731?

‹ הפוסט הקודם
אנאפורנה למטיבי לכת
אנאפורנה למטיבי לכת
מתוך הבלוג של שי_3401731
09-10-2016
קרא מאוחר יותר
לכל הפוסטים של שי_3401731 »

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

הודעות מהפורומים על ברילוצ'ה

תמונת המשתמש
היי! רוצה להתייעץ לגבי ברילוצ'ה? פשוט שואלים פה והחברים מהפורום ישמחו לענות לך :)
תמונת המשתמש

שאלה בקשר לחלוקת הלילות הנכונה בברילוצ'ה

shlomo68
1
תמונת המשתמש

מספר הימים המומלצים לאזורים: אל קלפטה, ברילוצ'ה.

מנחםא
6
תמונת המשתמש

ארגנטינה

wizman80
2
תמונת המשתמש

טיול לדרום אמריקה

daharit2
0
תמונת המשתמש

מברילוצ'ה לאל קלפטה

idit halevi
6
סגור
×