טרקים היוצאים מקוסקו

האינקה טרייל למאצ`ו פיצ`ו הוא אחד הטרקים היפים ביותר שיש. טרק ההאזנגטה, טרק סוסים שאורך 5-6 ימים ומקיף את פסגת הר האזנגטה. וגם טרק ההאספריטו פמפה, וטרק `סאלקאנטי`.
מורן שר
|
מפה
תמונה ראשית עבור: טרקים היוצאים מקוסקו
© איתי אמוזה

טרקים למאצ'ו פיצ'ו

האטרקציה המפורסמת והחשובה מכולם, ללא ספק, הוא טרק האינקה טרייל שמגיע למאצ`ו פיצ`ו (Machu Picchu). זהו אחד הטרקים היפים ביותר שיש. ישנן כמה אפשרויות להגיע לראות את העיר: ניתן לטרק ארבעה ימים, כשביום הרביעי מגיעים לעיר, אפשר לטרק יומיים, כשביום השני מגיעים לעיר וישנה אפשרות לנסוע ברכבת בבוקר ולראות את העיר באותו יום.

הטרק שנמשך ארבעה ימים הוא טרק מדהים. רוב ההליכה בו מתבצעת על שבילי האינקה (Inca trail), בתוך יערות גשם. לאורך כל הדרך מפוזרים אתרים ארכיאולוגים- מבני אינקה שהתגלו. הטרק יפהפה אך קשה במקצת. היום השני אינטנסיבי מאד - עליה תלולה ולאחריה ירידה תלולה. בבוקר הרביעי עולים לראות את העיר בזריחה. ניתן לעשות את הטרק בסיור מאורגן שעולה 140-160 דולר לכל ארבעת הימים (נכון לדצמבר- 2002). סבלים לאוכל ולאוהלים מסופקים על ידי החברה. כמו כן הם גם מכינים את האוכל ועוד פינוקים. רק את הציוד האישי יש לסחוב לבד.

בטרק שנמשך יומיים, התנאים הם אותו דבר וכך גם המחיר (105-115 דולר נכון לדצמבר 2002). מגיעים לאתר שלפני העיר עצמה ביום הראשון ועולים לזריחה בבוקר שלמחרת. המחיר כולל את הכניסה לפארק, את הגעה לאזור ואת כרטיס הנסיעה ברכבת בחזרה לקוסקו (לא כלול מחיר הנסיעה באוטובוס מהאתר עד הרכבת. המחיר: 4 וחצי דולר, אפשר לרדת ברגל ולצעוד ברגל. בערך שעתים הליכה). הרכבת מעלה ומורידה נוסעים בעיר שנמצאת מתחת לאתר ונקראת אגואס קליינטס (Aguas calientes) (מים חמים), שם ישנם מעיינות חמים נהדרים, שנעים להעביר בהם כמה שעות…

חשוב לציין, שלאינקה טרייל יש מספר מוגבל של מקומות בשנה ולעיתים יהיה צורך להזמין מקום מראש. 

אפשרויות נוספות להגיע בטרק למאצ`ו פיצ`ו: 

טרק הסאלקאנטי (Salkanty) הוא טרק מומלץ מאד, יפהפה ומיוחד במינו. מדובר בדרך המקיפה את הר ``הסאלקנטי`` שמתנשא לגובה 6252 מטרים (אחד ההרים המרשימים בפרו). סופו של הטראק שנמשך כ – 5 עד 7 ימים הוא באתר המאצ`ו פיצ`ו. אפשר לצאת לטרק דרך סוכנות טיולים עם מדריך או עצמאית, במקרה כזה חובה להצטייד ב"סיפור דרך" מפורט. 

טרק biking & hiking – דרך מעניינת, יפהפיה ואתגרית להגיע אל המאצ`ו פיצ`ו. טרק זה נמשך כ-4 ימים: ביום הראשון יוצאים עם המדריך באוטובוס מקוסקו, כאשר על האוטובוס מעמיסים אופניים. לאחר נסיעה של מספר שעות יורדים בכפר קטן ומורידים את האופניים. אחרי התארגנות קלה יוצאים לדרך למסלול שרובו ירידה לאורך עמק ירוק ויפהפה. מומלץ מאוד לחובבי הרכיבה. חשוב מאוד לבדוק את תקינות האופניים טרם היציאה (בלמים, בולמים והילוכים). בלילה ישנים בעיירה סנטה תרזה (Santa Teresa). 

ביום השני משאירים את האופניים בעיירה והולכים לכיוון העיירה סנטה מריה  (Santa Maria), מסלול יפהפה שבו חוצים נהר באומגה וצועדים בתוך יערות טרופיים. לקראת שעות בין הערביים מגיעים לבריכות חמות, שהכניסה אליהן היא תמורת תשלום זול. משם נוסעים בטרנזיט לעיירה סנטה מריה ושם ישנים.  ביום השלישי צועדים לכיוון התחנה ההידרו-חשמלית. למי שרוצה לחסוך זמן יש אפשרות לעלות על משאית שתיקח אתכם לשם. לאחר ארוחת צהריים מתחילים לצעוד על פסי הרכבת עד לאגואס קליינטס, העיירה עם המעיינות החמים, השוכנת למרגלות המאצ`ו פיצ`ו.

ביום הרביעי קמים מוקדם ומתחילים לצעוד לעבר האתר. מי שלא רוצה לעלות את 900 המדרגות למא`צו פיצ`ו יכול לקחת אוטובוס שעולה כ-20 סול- כ- 6$ (נכון ל- 2006). מומלץ לצאת מוקדם על מנת להגיע ולצפות בזריחה מהאתר. 

אחרי מספר שעות באתר יורדים בחזרה לאגואס קליינטס ויוצאים ברכבת לכיוון קוסקו. הרכבת מגיעה עד לעיירה שנקראת אויאנטאיטמבו ומשם לוקחים אוטובוס לקוסקו, נסיעה של שעה וחצי. מחיר הטרק הוא בסביבות 140$, כאשר הלינה היא בהוסטלים והארוחות במסעדות.

לטרק יוצאים עם תיק קטן (אי אפשר לרכוב עם הגדול). המחיר כולל את הארוחות, הלינות, האוטובוסים מקוסקו וחזרה, הרכבת וכניסה לאתר עצמו. מה שלא נכלל זה המעיינות החמים והאוטובוס מאגואס קליינטס לאתר עצמו. ישנה אפשרות לנסוע ברכבת בבוקר, לראות את העיר באותו יום ולחזור למחרת. רבים מהמטיילים בוחרים לשכור רכב שטח או אופנוע ולהגיע איתו עד לסנטה מריה. פרטים על אופנועים ורכבים ניתן לקבל בסוכנויות הטיולים בקוסקו.

לתחילת הכתבה

טרקים אחרים

טרק נוסף הוא האזנגטה (Auzangate). זהו טרק סוסים שאורך 4-6 ימים. הטרק הארוך יותר מקיף את פסגת הר האזנגטה. הנוף הוא נוף מהמם של לגונות טורקיז רבות ופסגות מושלגות. יציאה לטרק בצורה מסודרת מטעם אחת החברות עולה 35-40 דולר ל- 4 ימים (נכון ליולי 2006), כאשר היום הראשון כולל נסיעה של 6 שעות מקוסקו, הגעה להוסטל, ארוחת ערב ולינה ורק למחרת מתחיל הטרק. בטרק הקצר לא מקיפים את פסגת ההר. המחיר כולל הכל - סוסים לסחיבת ציוד, סוסים לרכיבה, אוכל, אוהלים, מדריך, תשלום עבור הגעה וחזרה.

כדאי לזכור שהאזור גבוה מאוד- גובה הפסגה הוא 6,372 מטרים וקר מאד - לכן יש להצטייד בכל מה שרק אפשר ולא לחסוך בבגדים חמים. הצוות מפנק ביותר - עד שמגיע אחרון הסוסים, האוהלים בדרך כלל יהיו מוכנים, התה של אחר הצהריים יוגש לתוך האוהל ולאחריו ארוחת הערב, כיוון שמרוב קור ברגע שנכנסים אל האוהל לא יוצאים ממנו... באחד הימים יש בריכות חמות בהן ניתן לרחוץ תמורת סכום סמלי ביותר. בעונה אפשר לצאת במרוכז דרך סוכנויות הטיולים בתכיפות גבוהה מאוד. יופי של טרק, יפה וזול במיוחד ומומלץ בחום

טרק נוסף בסביבה הוא טרק האספריטו פמפה (Esperito pampas). זהו טרק לעיר אבודה נוספת של האינקה, אך עיר זו הרבה יותר בתולית ולא מתויירת מאשר המאצ`ו פיצ`ו. לטרק זה צריך לקחת "סיפור דרך" מפורט, כיוון שעל מנת להגיע לסביבה, יש לנסוע תחילה באוטובוס שיוצא מקוסקו ואחר כך לתפוס טרמפ על אחת המשאיות בדרך. כל הנסיעה עד לנקודת היציאה לטרק אורכת בממוצע 24 שעות. הטרק עצמו אורך 6 ימים והחזרה, שוב, אורכת הרבה זמן. הטרק, לא קשה במיוחד, אך קצת ארוך. צריך לדעת כי יתושים רבים "ילוו" אתכם, אך זה שווה בגלל העיר היפהפיה.

לתחילת הכתבה

קוסקו לתרמילאים - כל המידע שחובה לדעת באתר "עפתי" >>
נוסעים למאצ'ו פיצ'ו? כל המידע החשוב באתר "עפתי" >> 

יעדי הכתבה

סגור
×