טרק באתיופיה (מסלול עד שבוע בגונדר)

שים לב לתאריך שבו נכתב הטיפ, דברים יכולים להשתנות. רוצה לקרוא טיפים חדשים בנושא?
לכל הטיפים על גונדר >>

לטרק הרי הסימיאן יוצאים מגונדר בנסיעה של כשעתיים לכיוון דברק ומשם בדרך עפר לתוך הפארק הלאומי. שכרנו ממלון “לודג' דה שאטו” שבגונדר ג'יפ, שעלה לנו 125 דולר. הנהג הסיע אותנו מגונדר לדברק, עצירה לשם הרשמה לטרק ומשם נסיעה של כשעה לכפר סנקבר.

בכניסה לדברק ממוקמים המשרדים הרשמיים של הפארק הלאומי , יש לשלם כניסה לפני מספר הימים שמתכננים לשהות בשמורה (95 ביר לאדם ליום). כמו כן, חובה לצעוד עם שומר (150 ביר ליום). ניתן לשכור גם טבח ומדריך שנמצאים בסמוך למשרד (330 למדריך, 300 לטבח שעלול לבקש “עוזר טבח”, נא להתעלם). עבור טבח יש לרכוש אוכל לפני (מומלץ בגונדר), לא להגזים בכמויות כי הם ממש לא משתמשים בכל. בנוסף, יש להשכיר ציוד עבור הטבח (כל ציוד ההשכרה עלה לנו 95 ביר).

עלות נוספת: תשלום עבור פרדה שנושאת את הציוד ובעליה של הפרדה שלא יכול בלעדיה (סכום כולל של 240 ביר ליום). את הציוד מכניסים לשקים ענקיים אשר ניתן לרכוש מבעוד מועד בגונדר.

בשמורה ניתן ללון באוהלים או בלודג'ים שבצמוד לקמפינג (עלות של 120 ביר לאדם), זה משנה את התמונה מבחינת הקור ששורר בלילה. תנאים בסיסיים, המיטות עם שמיכות צמר עבות, צריך רק שק שינה ו/או ציפית.

את הטרק התחלנו בצעידה מסנקבר עד הכפר ג'יץ, הליכה של כחמש וחצי שעות.

ביום השני צעדנו מג'יץ לכפר צ'אנק, יום ארוך של למעלה מ-20 ק”מ, תשע שעות הליכה עם טיפוס לגוגו פאס ולאחר מכן זיג זג של עליות וירידות לעבר הכפר צ'אנק (ניתן לחלק ליומיים, לטפס לפס ולשוב לג'יץ ויום לאחר מכן להמשיך לצ'אנק). מצ'אנק טיפסנו לבי-וויט פס צעידה של כשלוש-ארבע שעות.

חזרה לגונדר תואמה עם הג'יפ מצ'אנק בעלות מופרזת של 145 דולר, חלוקה עם טרמפיסטים. חובה לתאם מראש בגונדר כי הנהגים מבקשים עלות נוספת. בהצלחה!

השורה התחתונה שלי: ממליץ מאוד

לכל המידע על גונדר
לכל המידע על אתיופיה

הטיפ הזה עזר לך? תודה 1

מסלול עד שבוע בגונדר

גונדר, אתיופיה|מסלולי טיול - מסלול עד שבוע
הדפסה|
קרא מאוחר יותר
| שמור לעצמי| שלח |סרוק לנייד

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

הודעות מהפורומים על גונדר

תמונת המשתמש
היי! רוצה להתייעץ לגבי גונדר? פשוט שואלים פה והחברים מהפורום ישמחו לענות לך :)

הזמנת חופשה לגונדר

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0
×