יוצאים לטייל - העזרים שיעשו את הטיול קל יותר

מי מכם אינו מתלבט איפה להחביא את הכסף, או איזה תיק עזרה ראשונה נחוץ לו ואולי איזו כילה כדאי לקנות?! הנה התשובות לשאלות אלו ואחרות.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: יוצאים לטייל - העזרים שיעשו את הטיול קל יותר
Depositphotos/Jovanning ©

שמירת כסף במקום בטוח

מה לעשות, אבל בחלקים גדולים של העולם תייר הוא "מטרה" לכייסים, גנבים ושאר מקומיים שחומדים את רכושו, וכספו. להלן מספר המלצות:

  1. את התרמילים והמזוודות נעלו בכבל נעילה מפלדה ובמנעול, בכל מצב בו הם לא צמודים אליכם.
  2. שמרו על קשר עין עם הציוד.
  3. לגבי המסמכים החשובים ביותר קרי, הדרכון, כרטיסי הטיסה, מסמכים רפואיים, פוליסת ביטוח והכסף אנו ממליצים לשמור אותם על הגוף, עדיף לא בפאוץ` חיצוני ולא בכיס חיצוני, אלא באחד האמצעים שנועדו להיות מוסתרים מעין האורב, וגם אם הוא יודע על קיומם, הוא יתקשה להגיע אליהם.
  4. את כל המסמכים החשובים כדאי לצלם עוד בארץ, ואת הצילומים לפזר בתיקים שונים. כמו כן, מומלץ לסרוק אותם ולשלוח לעצמכם בדוא"ל.
  5. את הסכום הגדול של הכסף עדיף לשאת בהמחאות נוסעים ואת מספרי השטרות לשמור בנפרד. גם כרטיסי אשראי בטוחים יותר מכסף מזומן במקרה של גניבה.

רוב אמצעי הסתרת הכסף דומים. הם מתחלקים לחגורות כסף על המותן, על הרגל, צוואר, כיסים פנימיים, חגורות מכנסיים עם בטנה כפולה ועוד. אין המלצה חד משמעית מה עדיף, זה תלוי בנוחות שלכם, במבנה הגוף (לנערה רזה במיוחד יהיה קשה להסתיר חגורת מותן עבה), ובכמות המרשרשים שרוצים לנייד. גם החגורות הקומפקטיות מתוכננות לפי גודל הדרכון, שהוא המסמך החשוב ביותר הנמצא עמנו בחו"ל, וכולם יכילו כמות כסף יפה.

מי שרוצה לשים את כל המסמכים בהסתר, יזדקק לחגורות כסף למותן שתכולתן הגדולה ביותר והן הפופולריות ביותר או לשתי חגורות לרגל. היתרון של חגורת הכסף לרגל הוא שהיא הפחות מורגשת ולכן לא מהווה מטרד למטייל. אפשרות אחרת היא חגורות המכנסיים, שהן אביזר נחמד להצניע כסף. הן לא מפריעות ויש להן ערך מוסף גבוה בתור חגורות קלות ונוחות לשימוש בטיולים ובכלל.

לתחילת הכתבה 

עזרה ראשונה

ערכה בסיסית לעזרה ראשונה היא אביזר חובה לכל טיול, בעיקר לטיול במקומות המרוחקים מנקודות יישוב וממקורות סיוע וחילוץ. כדי לחסוך במשקל ומאידך להצטייד כראוי, יש להרכיב ערכה מינימלית, שיכולה לשמש לתפקודים רבים ככל האפשר. לדוגמה: משולש יכול לשמש גם כתחבושת מאולתרת, כחוסם עורקים או ורידים, לקיבוע, ככובע ועוד. חוסם ורידים מגומי יכול לעזור במקרה של הכשת נחש או בעל חיים ארסי אחר ויכול לשמש גם כצינורית לשאיבת נוזלים.

ניתן לרכוש ציוד לעזרה ראשונה בתפזורת או כערכות מוכנות, וגם ערכה אישית ארוזה בתוך שקית אטומה. הערכות לא כוללות תרופות, אך קיימים מספר עזרים למטיילים הנוטלים תרופות, כדוגמת קופסה לשמירה על כדורים המזכירה למטייל לקחת את הכדורים בדיוק במועד המתוכנן. כמו כן, ישנם מספר תיקי עזרה ראשונה הבנויים במיוחד לענות על צרכי מטיילים החולים במחלת הסוכרת, ונרתיק לנשיאת משאף.

צילום: עומר זיו

לתחילת הכתבה

כילה למה? 

כילה נדרשת בכל טיול בו ישנים בשטח בו ישנם יתושים, בעיקר באזורים בהם יש מחלות ידועות המועברות על ידי היתושים, כגון: מלריה או קדחת דנגי וכו`. השכיחות הגבוהה ביותר היא במדינות העולם השלישי, אבל לא רק. כדאי לדעת כי גם אזורים הקרובים למקוואות מים מתוקים מהווים מוקד משיכה ליתושים. אם לא לשם הבריאות, אז לשם הנוחות - הכילה יכולה להיות הבדל בין שינה נעימה לסיוט.

שימוש נכון בכילה יעיל יותר מכל אמצעי אחר למניעת עקיצות מיתושים. פריסה נכונה של הכילה תחסום את מעבר היתושים מכל כיוון ובכל גובה ותשאיר מספיק נפח פנימי לנוחות המשתמש.

רוב האוהלים מצויידים ברשתות כחיפוי פנימי לפתחים, כך שאפשר להשאיר את האוהל פתוח למען האוורור, אך סגור למעבר יתושים. אם אתם מטיילים עם אוהל המצויד ברשתות פנימיות, תוכלו לוותר על הכילה. הכילות קומפקטיות ולא תופסות נפח גדול בתרמיל וגם משקלן לא משפיע על איכות הטיול. מחירן תלוי בדרך כלל באיכות וצפיפות הרשת ממנה הן עשויות.

סוגי כילות
כילות זוגיות וכילות ליחיד נבדלות ברוחבן ומתאימות לזוג או לאדם בודד.

מבנה הכילה:

  • מבנה קוביה. לכילה 4 נקודות תליה בכל פינה. יתרון: נפח פנימי גדול, חסרונות: משקל כבד, מספר גדול של נקודות תלייה.
  • מבנה אוהל סיירים: 2 נקודות תלייה. יתרונות: רק 2 נקודות תלייה, משקל נמוך. חסרון: נפח פנימי קטן יותר.
  • מבנה פירמידה – נקודת תלייה אחת. יתרונות: הקלה ביותר, רק נקודת אחת לתלות. החסרון: הנפח הפנימי הקטן ביותר.

צפיפות הכילה נקבעת על פי גודל החורים ברשת ועד כמה הם יכולים למנוע מיתושים לחדור. רוב הכילות עשויות מחוטי פוליאסטר שמחירם זול יחסית, משקלם נמוך, גמישותם טובה, הם חזקים ועמידים בקריעה והם לא נרטבים.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

סגור
0
×