ירבן - מידע כללי

ירבן, בירת ארמניה, היא אחת הערים העתיקות בעולם, נוסדה לפני כמעט 2800 שנה, בתקופת בבל, אולם מעט מאוד נותר מהמורשת העתיקה.
צוות למטייל ברשת
|
תמונה ראשית עבור: ירבן - מידע כללי

בירת ארמניה, ירבן (Yerevan), היא אחת הערים העתיקות בעולם, נוסדה לפני כמעט 2800 שנה, בתקופת בבל, אולם מעט מאוד נותר מהמורשת העתיקה. מרבית העיר העתיקה נהרסה בשנות ה- 30 במטרה לשפר את רמת התברואה. בבניה המחודשת נעשה שימוש נרחב באבני טוף וולקניות בצבע חום - ורוד. סגנון הבנייה נקרא הסגנון ה"לאומי ארמני מוצק", אשר לעיתים מפואר ובעיקרו סובייטי. המוזיאון ההיסטורי ומוזיאון האומנות של ירבן מציגים את התפתחות האומנות בארמניה החל מהמאה ה- 7 ועד היום. האגף ההיסטורי מציג פריטים ופסלים המתארים בפני המבקרים את אופי החיים הארמני ואת המדינה הפרה-ארמנית Urartu. בספריית העיר לכתבי יד עתיקים יש למעלה מ- 12000 טקסטים, חלקם עוד מהמאה ה- 9. התכנים עוסקים בתרבות, בחינוך ובהיסטוריה הארוכה של ארמניה.
 
הר Ararat נמצא מעבר לגבול בשטח התורכי, אך הארמנים טוענים שההר הוא חלק בלתי נפרד מארמניה הגדולה. הר זה מפורסם בזכות האמונה כי תיבת נוח התמקמה במקום זה אחרי המבול. מנזר Gegard מרוחק כ- 35 קילומטרים ממזרח לעיר, בתוך עמק סלעי תלול - אחד היפים בארמניה. הנזירים שמתגוררים במנזר מקריבים כבשים על מזבח עשוי אבן. "עצי משאלות" הנטועים בצד הדרך מקושטים בפיסות בדים, שנקשרו ע"י צליינים ועורכי פיקניקים שמקווים שמשאלותיהם יתגשמו. בדרך המובילה מהחדר הראשי של הכנסייה והסמוכה לחדר הפגישות יש שני חדרי תפילה החצובים בסלע ההר. באחד מהם יש מעיין קדוש ובאחר חדר קבורה מקושט. במעלה המדרון, שביל מוביל לתוך צלע ההר אל עבר קברו של הנסיך Papak ואשתו Rouzakan מהמאה ה- 13,  מבנה בו אקוסטיקה יוצאת דופן.

יעדי הכתבה

כתבות נוספות עבורך

4 תגובות על הכתבה

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

israel

השב  · 

israel

השב  · 

קראתי, נסעתי אהבתי - אהבתי מאוד.

השב  · 

אררט היה שייך לארמניה לפני השואה ,כדי לקרוא

השב  · 

תגובות פייסבוק

הזמנת חופשה לירבן

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

  כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
  או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

  אולי תרצה להירשם ליעדים נוספים בהם התעניינת לאחרונה:

  כדי להשלים את התהליך אנא:

  או התחבר\הירשם לאתר
  ×