כתבת פתיחה

יעל בדרכה לכבוש את היבשת. בדרך כלל היא אינה דוגלת במדיניות הכיבוש, אבל הפעם היא החליטה שאוסטרליה היא יעד מוצלח. ב-2004 חזרה מהטיול הראשון באוסטרליה ובניו זילנד, והפעם יוצאת לטיול שני לתקופה של שנה. למרות הביקור הראשון, מבחינתה היא עדיין יוצאת לדרך חדשה ול
יעל - צוות למטייל ברשת
|
תמונה ראשית עבור: כתבת פתיחה
Thinkstock Imagebank ©

זה כבר כמה שעות שיושבת מול מסך המחשב ו..בוהה. לא מצליחה לכתוב דבר על עצמי. מה בסה"כ התבקשתי לעשות? לספר קצת על עצמי...כתבת פרופיל. אבל, שום דבר לא יוצא. המוזה לא שורה עליי..ההשראה שאני כל כך צריכה אותה עכשיו, אינה כאן. עוד לא התחלתי וכבר המחשבה שאולי זו הייתה טעות מחלחלת לאט לאט. להיות "כתבת שטח". איך אוכל להכריח את עצמי לשבת ולכתוב..ולקוות שייצא מזה גם משהו טוב? ובכלל..פתאום התואר "כתבת שטח" נראה לי איכשהו קצת גדול עליי...

שמרתי את היומן שכתבתי בו לפני שלוש שנים, ה"יומן" (השם הרשמי למחברת שלקחתי איתי) מהטיול הקודם שלי (ואני לא מאלה שכותבים יומן אישי. בגיל 9, אחרי כמה ניסיונות, ונואשים יש לציין, החלטתי להחזיר את היומן למגירה ו..להשאיר אותו שם! אבל דווקא בטיול זה היה מתבקש). התחלתי לקרוא בו קצת אחרי תקופה כל כך ארוכה שרק העלה אבק. נראה היה כי המילים זרמו, ההשראה עטפה אותי מכל הכיוונים ואם היו למחברת דפים נוספים, אני בטוחה שגם הם היו מתמלאים ללא כל קושי. זה עודד אותי. ידעתי שאני מסוגלת. לכן, כדי לשמור גם על האופטימיות, החלטתי שזה סתם חשש. ידעתי שזה ודאי גם חוסר שקט שקצת מהול בהתרגשות שלפני הנסיעה.

בסוף ינואר 2004 אחרי טיסה ארוכה מבנגקוק, טיסה שקדמה לה טיסה נוספת מסידני ועוד אחת מקרייסטצ`רץ` שבניו זילנד, המטוס נחת חזרה בארץ. ואני הבטחתי לעצמי, בעודי ממתינה לאסוף את התרמיל שלי (שגם עליו, המסכן, עברה דרך ארוכה) ומנסה לשחרר את הרגליים התפוסות מהטיסה, שלשם עוד אחזור. (אז עוד האמנתי שגם אם אמשיך לגור בדירה שכורה, כפי שעשיתי בחמש השנים שקדמו לטיול, עדיין יתאפשר לי לחסוך כסף לטיול נוסף, וודאי גם שבהקדם..כנראה שעוד ביטוי לאופטימיות יתרה). מסתבר שזו הבטחה שמבטיח לעצמו כמעט כל אחד ,שחוזר מטיול ארוך - לחזור לטייל שוב. ובהקדם.

כהרגלי, גם את ההבטחה הזו לעצמי מהר מאד שכחתי. בייחוד שהיא הייתה, לפחות באותה תקופה, כמעט בלתי אפשרית ליישום מבחינתי (מה לעזאזל חשבתי לעצמי? לעבור לגבעתיים, במקום ת"א שגרתי בה כל השנים? לשלם ארנונה כל כך גבוהה? פתאום ה"לחסוך כסף לטיול" נראה כמו חלום רחוק שכנראה גם לעולם לא ימומש).

לקח קצת זמן (או ליתר דיוק, כמעט שלוש שנים) להיזכר בהבטחה שוב ולהאמין שהיא גם ברת ביצוע. היה גם תירוץ מצוין: לבקר את ההורים שלי שעברו לגור באוסטרליה (מעבר מטעמי עבודה). המעבר הזה שלהם, החזיר אותי לכל אותם זיכרונות מהיבשת הכל כך (אני מנסה לחשוב על מילה שתוכל לתאר אותה ו-לאור העובדה שהמוזה עדיין לא שורה עליי - קשה לי למצוא את המילה המתאימה. לכן, בינתיים, ואני מבטיחה לא להפוך את זה להרגל, אשתמש במילה קצת קלישאתית - ) מ-ד-ה-י-מ-ה... ולמה דווקא "מדהימה"? בי היא מעוררת תחושות שגם היום, במבט לאחור ולפני שאני חוזרת לשם שוב, לא ברור מה מקורן. אולי קשור בגלגול קודם (???) או שאולי סתם אוסף של חוויות מוצלחות של טיול "גדול" לבד? לא יודעת.

עכשיו, ממש סמוך לטיסה, הכל כבר כמעט מאורגן (הערמה ליד התרמיל גדלה מיום ליום ולרשימה של "מה לעשות / להכין לקראת" מתווספות שורות בכל רגע). אוטוטו, ממש בעוד מספר ימים, חוזרת לשם שוב.

אגב, (כן..זה מתבקש..ולשם כך התכנסנו) אני יעל. נעים להכיר. בת 29. גרה בצפון הארץ (לפחות בשלב זה של חיי) אחרי נדודים בין הצפון למרכז הארץ. קשה לי להחליט איפה יותר טוב לי, ולכן כל עוד לא החלטתי, אני משנה ומנסה. אחרי שהעברתי את השנה האחרונה בתכנונים ובעיקר בהכנות נפשיות לקראת הטיול, אני יוצאת סוף סוף לטיול מס` 2 לאוסטרליה ומתכננת לשהות שם שנה.

ועכשיו, ברשותכם, אשוב לי לחפש את ההשראה שודאי אצטרך בהמשך (בכל זאת.."כתבת שטח"..ממממ..יש לזה צליל נחמד), אמשיך בהכנות ובעיקר אספור את הימים..

היו שלום ונתראה במלבורן.

יעדי הכתבה

סגור
0
×