לוטון לונדון - מדריך נמל התעופה

שדה התעופה לוטון באנגליה, השדה הרביעי בגודלו, המשמש את המגיעים ללונדון ולסביבתה, הפך בשנים האחרונות לשדה פעיל מאוד מישראל לטיסות הלואו-קוסט של מספר חברות. לפניכם מידע שימושי שיעזור לכם להתמצא בשדה וממנו
יעל כפיר מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: לוטון לונדון - מדריך נמל התעופה
© Depositphoto/Bloodua

מידע כללי על הנמל

שדה התעופה לוטון (London Luton Airport) מרוחק מלונדון בכ-50 קילומטרים. לוטון משמש בשנים האחרונות בנוסף לטיסות פנים גם את חברות איזי ג'ט ואלעל למגיעים מהארץ. השדה מורכב משני מפלסים שמשמשים כשני טרמינלים - העליון לטיסות המגיעות לשדה, נחיתות ודיוטי פרי, התחתון לצ'ק אין והמראות וגם מספר חנויות נוחות.

  • קוד הנמל: LLT
  • אתר אינטרנט: www.london-luton.co.uk
  • מספר הטרמינלים: 2
  • מיקום ביחס לעיר הקרובה: שדה התעופה נמצא 50 ק"מ מלונדון.
  • מפה

מעבר בין הטרמינלים

ניתן לנוע בקלות בין הטרמינלים באמצעות מדרגות נעות ומעליות. כיוון שמדובר בשדה קטן יחסית, אין צורך לנוע באמצעות תחבורה בתוך השדה, רק מחוצה לו.

לוטון, צילום: יעל כפיר

איך מעבירים את הזמן

בשדה מקומות רבים לשבת לאכול ולשתות קפה, חנויות נוחות עם מזון מוכן, פאסט פוד ועוד מקומות נוחים לישיבה שנמצאים לפני הצ'ק אין ולאחריו, למי שממתין לטיסה.

דיוטי פרי

בשדה התעופה לוטון בלונדון יש מבחר גדול של חנויות הן בשטחים הציבוריים והן בטרקלין היציאה לאחר ביטחון. בין חנויות הדיוטי פרי ניתן למצוא חנויות בשמים, יינות ומשקאות חריפים, בגדים, ממתקים ובידור ועוד מותגים מוכרים.

נשארים לישון בשדה?

מחוץ לשדה, במרחק של תחנת אוטובוס אחת יש מספר מלונות המשרתים את מי שמגיע ללון בשדה, ביניהם מלון הולידיי אין,

החלפת כספים והחזרי מס

בשדה ממוקמות עמדות למשיכת כספים וכן צ'יינג'ים בשתי קומות הטרמינלים. החזרי מס ניתן לקבל בעמדות Travelex בשדה, בטרמינל הצפוני, באולם הטיסות היוצאות, לפני הבידוק הבטחוני ובטרמינל הדרומי,

מידע לאנשי עסקים

בכל שדה התעופה יש אינטרנט אלחוטי בתשלום. עמדות מחשב מפוזרות במקומות שונים ברחבי הטרמינלים. בנוסף, שלוש חברות מציעות שירות ייחודי לאנשי עסקים, הכולל חללים שקטים, שירותי משרד ועוד. מידע נוסף: www.london-luton.co.uk. כמו כן, בשדה יש לאונג' בתשלום.

למגיעים עם ילדים

בשדה יש מגוון שירותי משחקי מחשב ובידור שמפעילה חברת 24 שעות ביממה. אינטרנט קפה, הפתוח במשך 24 שעות, פועל בקומה העליונה.

נגישות

שדה התעופה מותאם לנוסעים בעלי מוגבולויות - קיימות מעליות ורמפות וניתן שירות של סיוע בהסעת כסאות גלגלים וסחיבת מטען. יש מקומות מפגש ייעודיים לבעלי מוגבלויות. טלפונים ומחשבים עם גישה לאינטרנט, וכן שירותים המיודעים לבעלי מוגבלויות - פועלים במקומות בולטים בשדה.

תחבורה לעיר הקרובה

  • רכבות: מספר חברות רכבות עושות שירות לבאי השדה ומגיעות לרחבי אנגליה ולונדון National rail מפעילה שירות רכבות, הפועל מדי יום עד לתחנת קינגס קרוס בלונדון. משך זמן הנסיעה - כחצי שעה. יש לקחת שאטל חינמי מהשדה לתחנת הרכבת.
  • אוטובוסים: תחנת האוטובוס המרכזית נמצאת בקומת הקרקע של השדה, משם יוצאים רוב האוטובוסים. יש אפשרות לקחת איזי באס או את חברת גרין ליין במחיר מוזל למספר תחנות בעיר יש מספר קווי אוטובוס נוספים המגיעים לעיר בזמן ממוצע של כשעה. מידע נוסף: www.london-luton.co.uk
  • מוניות: יש מספר חברות מוניות העובדות במתחם שדה התעופה לוטון, למגיעים ללונדון יש אפשרות לקחת שאטל של נהגים ישראלים בעלות של כ-30 פאונד. מידע נוסף באתר למטייל.

לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על טיול בלונדון? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

סגור
×