ליכטנשטיין

תמונה  של ליכטנשטיין
Thinkstock Imagebank ©

ליכטנשטיין היא נסיכות קטנה במרכז שוויץ ובאוסטריה.

היסטוריה
ה"ליכטשטיינאים" הם צאצאי שבט האלמני, שהגיע לאזור בשנת 500 לספירה. ליכטנשטיין נוסדה בשנת 1719 והיתה חברה בקונפידרציה הגרמנית בשנים 1815 ועד 1866, עד הפיכתה לנסיכות עצמאית. היא ביטלה את צבאה בשנת 1868 והליחה להישאר נטרלית בכל מלחמות אירופה מאז. שטח (בו התגוררה המלוכה), השייך לרפובליקה הצ'כית והועבר לחזקתה, הופקע בשנת 1918. במשאל עם שהתקיים ב-1 ביולי 1984, הצביעו הגברים להעניק זכות הצבעה לנשים בבחירות הלאומיות (אך לא המקומיות).

ליכטנשטיין, שנכנסה ל"רשימה השחורה" בשנת 2000 ונחשבה כמרכז להלבנת כספים, הקשיחה את חוקיה ועשתה מאמצים רבים לנקות את הנהלים הכספיים שלה. בשנת 2002 הוצאה מהרשימה.

במרץ 2003, תושבי ליכטנשטיין הצביעו להגדלת אופן שליטתו של הנסיך על המדינה, כולל הכח להחליט בנושאים פוליטים. הנסיך הנס אדם ה-2 קיבל איומים והתבקש לעזוב את הנסיכות אם ידרוש סמכויות נוספות (למרות שברשותו הסמכויות הרבות ביותר, בהשוואה לנסיכויות אחרות באירופה). באוגוסט 2003 הודיע הנסיך כי הוא מוכן לוותא על השליטה יו-יומית במהלך השנה. באוגוסט 2004, בנו, הנסיך אלואיס בן ה-36, הפך להיות עוצר ליכטנשטיין, בעוד אביו נשאר ראש המדינה.

בינואר 2009 זכה קלאוס שוטסר ברוב מוחלט בבחירות לפרלמנט. הוא הושבע כראש ממשלה במרץ 2009.

תחבורה
רכבת – הרכבת מחברת בין אוסטריה, שוויץ וליכטנשטיין. הרכבת במדינה מופעלת על ידי מנהל הרכבות האוסטרי. ישנן ארבע תחנות בליכטנשטיין, בעוד שהרכבת EuroCity ורכבות בינלאומיות נוספות אינן עוצרות בתחומה.
אוטובוסים – האוטובוסים בליכטנשטיין שייכים לחברת בת של מערכת האוטובוסים של שוויץ (PostBus).
אופניים – ישנם שבילי אופניים, הכוללים מסלול מסומן באורך של 90 ק"מ.
תחבורה אווירית – לליכטנשטיין אין נמל תעופה. שדה התעופה הגדול הקרוב אליה הוא זה שבציריך, שוויץ. ישנו מנחת מסוקים קטן ליד Balzers, הזמין לטיסות צ'רטר במסוקים.

תרבות
כתוצאה מגודלה הקטן, הושפעה ליכטנשטיין מאד מהתרבות החיצונית, ובעיקר מתרבותם של מדינות דוברות גרמנית, כמו אוסטריה, בוואריה, שוויץ ובמיוחד אזור הטירול וולדנברג. האגודה ההיסטורית של נסיכות ליכטנשטיין פועלת רבות על מנת לשמר את התרבות וההיסטוריה של המדינה.

המוזיאון הגדול ביותר בליכטנשטיין הוא Kunstmuseum Liechtenstein, מוזיאון בילנאומי של אמנות מודרנית, אמנות עכשווית ואוסף אומנות בינלאומית גדול. בניין המוזיאון נבנה על ידי אדריכלים שוויצרים. בנייתו השולמה בשנת 2000 והוא כמעין תיבת בטון גדולה ושחורה. אוסף המוזיאון הוא גם אוסף האמנות הבינלאומי של ליכטנשטיין.

מידע וטיפים מגולשים על ליכטנשטיין לפי נושאים

הטיפים האחרונים על ליכטנשטיין

הוסף טיפ

מלון Linde Liechtenstein

קרא מאוחר יותר

יום טיול בליכטנשטיין
מסלול חד יומי בליכטנשטיין

קרא מאוחר יותר

אטרקציה מיוחדצ בואדוז

קרא מאוחר יותר
לכל הטיפים על ליכטנשטיין >>

הבלוגים האחרונים על ליכטנשטיין

הוסף פוסט

21/07/2016 10
שנים רבות חטאתי מבלי שידעתי בהאכלת ציפורים, ברווזים וברבורים בלחם. אמנם לא לחם לבן כי בדרך כלל אוכלת שחור אבל עדיין לחם!!! תמיד חשבתי כמה מסכנים כל בעלי הכנף שאינם נמצאים בגני חיות שמאכילים ...
קרא מאוחר יותר
15/04/2013 4
שנים אחרי שרצינו לעשות טיול באירופה החלטנו סוף סוף לעשות אותו. אחרי הרבה מחשבה על המסלול החלטנו לעשות טיול מעגלי של שישה שבועות בין ה-4 ליוני ל-16 ליולי שמתחיל ומסתיים בברלין. בדרך עוברים בש...
קרא מאוחר יותר
לכל הבלוגים על ליכטנשטיין >>

כרגע אין מי שמחפש שותפים לליכטנשטיין.
אבל אולי הם רק מחכים למודעה שלך...

הוסף מודעה

יעדים נוספים

סגור
0
×