לינה ואירוח בסנט פטרסבורג

ההתפתחות של סנט פטרסבורג והתבססותה כמוקד משיכה מוביל לתיירים הביאו ליצירת מקומות לינה רבים עבור תיירים. מלונות ברמות יוקרה שונות, אכסניות ודירות להשכרה יוצרים מבחר גדול לתיירים וגם קיים מגוון של אזורים בעיר בהם פועלים מקומות הלינה.
צוות למטייל ברשת
|
תמונה ראשית עבור: לינה ואירוח בסנט פטרסבורג
Depositphotos/Yulenochekk ©
מרכזיותה של שדרת נבסקי פרוספקט (Nevsky Prospekt) מתבטאת במקומות הלינה בעיר, לא פחות מאשר במונומנטים ובמרכזי קניות. בשדרה עצמה, ברחובות היוצאים ממנה ובסימטאות המקבילות לתעלות, בקירבתה, ניתן למצוא עשרות מלונות. בשנים האחרונות נוסדות יותר ויותר סוכנויות המשכירות דירות באזור וגם אופציות הלינה עבור תרמילאים חסכנים גדלות. למרות זאת, נבסקי פרוספקט נותרה בראש ובראשונה מקום מושבם של בתי המלון המפוארים בעיר. הרוב המכריע של מלונות חמישה כוכבים בעיר נמצאים בסמוך לשדרה, בעיקר במקטע בין גשר אניצ`קוב במזרח לכיכר הארמון במערב. כך דיירי המלונות זוכים לצפות מהחלון בנוף מעורר השראה של מרכז סנט פטרסברג.
 
רבים ממקומות הלינה במרכז העיר ממוקמים אסטרגית בסמוך לאתרים חשובים מרשימים. כך, למשל, ליד קתדרלת קאזאן, שבחלקה העתיק של העיר, ובקירבת תיאטרון מארינסקי ניתן למצוא כמה וכמה מלונות. ניתן לשכור גם דירות לזמן קצר בחלק העתיק במרכז העיר, במחירים, היקרים מלינה ובאכסניות ומלונות פשוטים, אך זולים מאשר מלונות הפאר.
 
תחנות הרכבת המרכזיות של סנט פטרסבורג הן מרכזים נוספים, שמוקפים על ידי כמה אופציות ללינה. במקומות אלו לרוב מדובר במלונות פשוטים, 2-3 כוכבים, ובאכסניות. כך למשל ליד תחנת מוסקווה, בקצה המזרחי של נבסקי פרוספקט, פועלות כמה אכסניות. בזולות מביניהן ניתן לישון בחדר משותף בהוצאה של החל מ-15$ ללילה.

בקירבת תחנת פינלנד (Finlandski) ובמספר רחובות בצד של ויבורג של העיר, בו היא שוכנת, ניתן גם כן למצוא מלונות. בצד השני של נהר הנווה, ברובע סמולני, ניתן למצוא מספר מפתיע של מקומות לינה, מרביתם שוכנים במרחק צעידה קצר מקתדרלת סמולני הגדולה.
 
הצד של פטרוגראד והאי ואסילבסקי הם אזורים נוספים בהם אופציות הלינה הן מגוונות. הנהרות הזורמים מסביב והשטחים הירוקים יוצרים תנאי מגורים רגועים ושקטים יותר מאשר במרכז העיר התוסס. ניתן למצוא בהם מלונות פשוטים ו-,Bed & Breakfast עם אווירה ביתית ביחס למלונות הגדולים של העיר. חלק גדול מהמלונות בפטרוגראד ממוקמים בקירבת גן אלכסנדרובסקי, בעוד שבאי ואסילבסקי מלונות רבים ממוקמים לגדת הנהרות. עם השנים נבנים במקום גם מלונות יוקרה גדולים, עבור מי שרוצה ללון בתנאים מפנקים.

יעדי הכתבה

סגור
×