מדריך הבטיחות של פלאיה דל כרמן

תמונה ראשית עבור: מדריך הבטיחות של פלאיה דל כרמן - תמונת קאבר
https://www.facebook.com/Playadelcarmen.co.il/

מדריך הבטיחות בפלאיה דל כרמן

האם פלאיה דל כרמן היא מקום בטוח לבקר בו?

האמת היא שפלאיה דל כרמן היא מקום מאוד בטוח, יש שמועה שיש הסכם בין הקרטל לממשלה שישמרו פה על שקט בתמורה לסחר חופשי בסמים ובגלל זה בכל מקום שתלכו מציעים לכם סמים בחופשיות , בשירותים של המועדון ואפילו בקינטה, השדרה ה-5.

למרות שפלאיה היא במקסיקו ושומעים עליה הרבה סיפורים אבל המצב הוא לא כזה, אמנם פלאיה מחולקת לאזור התיירותי שמתחיל בעצם מהכביש הראשי (שדרכו מגיעים לקנקון או טולום) עד הים, מה שקורה מעבר לכביש הראשי התייר לא אמור לדעת. למקסיקו יש מוניטין רע בכל מה שנוגע לפשע, דבר ראשון שיש לזכור הוא שמקסיקו היא מדינה גדולה ובמת יש בה הרבה בלאגן, אך רובו בצפון המדינה ובעיקר על הגבול עם ארה"ב.

הדבר השני הוא, שבחדשות של מקסיקו אוהבים להגזים ולפרסם סיפורים עקובי דם על תאונות דרכים ולהשלים עם תמונות וסיפורים מזעזעים אחרים . מה שנקרא כאן "חדשות צהובות" כי זה תופס את תשומת הלב וגם יש לזה ערך של שוק או וואו.

כי את מי זה מעיין לקרוא על משפחה שהגיעה לחופשה במקסיקו והיו להם מלא ימים של שמש, אוכל מדהים , בילויים וכיף.

מניסיון אישי אוכל לאמר שכשקרתה לי תאונה עם הקטנוע הגיעו איזה 3 צלמים והייתה כתבה למחרת על כך שישראלים יודעים לעשות צבא אך לא לנהוג, למרות שהתאונה קרתה כי חלק פלסטיק של הקטנוע המקסיקני פשוט התפרק באמצע הנסיעה. הכתבים המקסיקנים מחפשים אקשן וכל דבר שימכור רק כדי להרוויח ושתהיה להם עבודה.

כשמסתכלים על הסטטיסטיקה, האזור בטוח מאוד עם זאת יש לומר שאנשים תמיד ינצלו אנשים אחרים ובמיוחד תיירים ופשע יכול לקרות בכל מקום, אבל עם זהירות וקצת ידע אפשר להימנע מבעיות ומהסחת דעת בחופשה.

אז מה הם נושאי הבטיחות בפלאי?

* לשלם יותר מדי

בכל מקום תיירותי שתלכו, לעיתים תשלמו יותר עבור דברים אפילו בלי לדעת זאת. הנה כמה טיפים על איך לא לשלם סכומים מופקעים בפלאיה דל כרמן.

ישנם 3 היבטים:

1. לעשות קניות ולא לשלם יותר מדי

2. מסעדות

3. מוניות

כשעושים קניות, הסתכלו מסביב, החוק הראשון כשמטיילים הוא לעולם לא לקנות ביום הראשון כשמגיעים. אפשר להתמקח אך לא להגזים בדוכנים ברחוב אך כמובן לא ברשתות הגדולות . המוכרים מעמידים פנים שנותנים לכם הנחה הם נותנים לכם את המחיר האמיתי. רוב החנויות כבר מציעות את המחיר האמיתי, לרוב נכנסים למשא ומתן בחנויות היותר קטנות ברחוב , היכן שאין מחיר על המוצרים.

טיפ: רוב המוצרים נמכרים גם בחנויות הגדולות והמחיר מסומן עליהם לפי זאת תוכלו לדעת מה השווי של המוצר. בגדול יש חוק במקסיקו שאומר שהמוצרים צריכים להיות מסומנים כדי שלא יעבדו על התיירים אך קשה לכפות אותו על כולם.

מסעדות:

במסעדות במיוחד לאורך השדרה ה-5 אפשר להסתבך קצת עם החשבון, זאת לא בעיה רצינית אך לעיתים אפשר לגלות דברים שלא הזמנתם. יש חוק במקסיקו שהמחיר שרשום הוא המחיר הסופי .

5 דברים שצריך לעשות כדי לא לשלם מחיר מופקע במסעדה:

מקומות מסוימים יוסיפו לכם טיפ במיוחד אם אתם קבוצה גדולה מה שיכול להסתיים במחיר גבוה מאוד, דבר זה לא חוקי במקסיקו להוסיף טיפ לחשבון אך למרות זאת מקומות מכניסים את זה לחשבון בחישוב הסופי אז תעשו חשבון למרות שנראה שכל מנה חויבה נכון אך הסכום הסופי לא נכון לדוגמא צלחת של אוכל בשווי 120 פסו עם 40 פסו לשתייה אמורים לעלות 160 פסו ולא 180 שרשומים לתשלום. תבדקו במבצעים של שני מקשאות במחיר של אחד אם חייבו אתכם על אחד או על שניים. תבדקו תמיד את המחיר לפני ההזמנה ואם יש שאלה לגבי החשבון תשאלו, אפילו שהמלצר לא מדבר אנגלית תמיד יהיה מישהו במסעדה או במסעדה ליד שמדבר אנגלית ובטח זה לא תירוץ לזה שהחשבון לא נכון אבל כמובן לא בצעקות ולא בגסות לפעמים יש בעיה בתקשורת אין מה לעשות אבל בסוף הבעיה תיפטר.

מוניות:

המוניות מחייבות תיירים יותר , במיוחד אם תקחו אותן ממקום מרכזי שקרוב לשדרה החמישית, לא משתמשים פה במונה אך יש דף של תעריפים לפי אזורים שאליהם אתם צריכים להגיע. אם אתם לא יודעים מה המחיר ואתם שואלים לרוב תקבלו מחיר ב-5 פסו לפחות גבוה יותר ואז תוכלו להחליט אם אתם רוצים לפני שנכנסתם למונית.

בלילה המחיר גבוה יותר לא כולם עושים זאת ורק 12% מהנהגי מוניות בפלאיה מדברים אנגלית טובה אז תתכוננו עם ספרדית בסיסית. לפחות איך להסביר מה היעד או המלון. נהגי מוניות בדרך כלל יודעים מספרים באנגלית אך בזה זה מסתכם.

טיפ: מונית שתעצרו ברחוב תהיה זולות יותר ממוניות עומדות שעובדות לפי תור זאת אומרת שעולים על המונית הראשונה וכל המחירים אותו הדבר ואי אפשר להתמקח.

סכנה בחציית הכביש

בעיה גדולה בפלאיה במיוחד עם נהגי המוניות זכות מעבר בכביש זאת המלצה בלבד ולפעמים אפשר לרדת לכביש והנהג פשוט ממשיך לנסוע יהיה מה שיהיה, הנהגים המקסיקנים אוהבים מאוד לנסוע מהר ולא אוהבים כשיש משהו שמפריע לזה.

לגבי נהיגה שימו לב לכללים ובמיוחד לשלטים לפעמים לא רואים אותם בבירור גם לגבי כביש חד צדדי כי רוב הכבישים בפלאיה הם חד צדדיים שימו לב!

בטיחות לגבי שתייה:

לא להסתובב שיכורים ברחוב כי אתם כולים להוות יעד קל למישהו שינצל את זה, אם זה שודד או אפילו משטרה שתעצור אתכם ותיקח ממכם כסף כשאין לכם שמץ של מושג מה הם אומרים אבל לך תתווכח עם 3 שוטרים בטח כשהמחיר הוא לילה במעצר מקסיקני.

לגבי המין הנשי יש כמה דגשים יותר חשובים כמו לא ללכת לבד בלילה. לא לעלות לבד על מונית ולא לשתות במועדון בחינם כי קרו מקרים ששמו משהו בשתייה,לא שווה את זה, במיוחד כי הנשים הישראליות מאוד נחשקות כאן והתיירים יודעים שקשה מאוד להשיג אותן.

לגבי מין הזכרי יש להיזהר עם הבחורות עשו סקר ואחוזים גבוהים מאוד של הבחורות כאן יש להן .מחלת מין בין אם משהו פשוט למסוכן ביותר אז היזהרו.

בשעות הלילה המאוחרות יש טרנסקסואלים שמסתובבים ליד המועדונים ומחפשים טרף, כשלרוב זה לגנוב את הטלפון השיטה שלהם היא לראות מישהו שיכור להחמיא לו וכשנוגעים בך שולפים משהו מהכיס במהירות ובמקצועיות. הם פחות מעוניינים בקיום יחסי מין אלא להרוויח כסף מהירהמשטרה

מודעת לבעיה ועושה סיורים בלילות אך הזונות נטמאות בקהל עד שהמשטרה עוברת אז אל תתקרבו ותגידו פשוט לא בתקיפות

לגבי סמים זאת לא בעיה בפלאיה רק שצריך לדעת ממי לקנות כדי שלא תקבלו משהו רע רק אל תסתובבו איתם עליכם כי המשטרה מחפשת את זה ופשוט יקחו לכם כל מה שיש לכם בכיס אם יתפסו עליכם סמים.

טיפ:

לכל מקרה מומלץ לעשות סים מקומי על מנת להיות בקשר לכל מצב שלא יהיה

גניבות במלון

כמו במרבית המקומות התיירותים, גניבה מהחדר יכולה לקקרות ואין הרבה מה לשעות בקשר לזה אך ניתן כמה דגשים על מנת להקטין את הסיכון:

לשמור על הסדר ככה גם תוכלו לשים לב אם נעלם משהו

לא מומלץ להסתובב עם יותר מדי מזומן כך שעדיף לבוא עם אשראי ולהוציא כל פעם

אל תוציאו את הכסף מול הפקיד קבלה שיכול להסתנוור ולגרום לבעיות כבר היו מקרים שהפקיד קבלה גנב מהחדר ואז ברח יום למחרת אז אל תתנו להם סיבה

ברוב המלונות מנקים את החדר כל יום, ושאלה היא עד כמה אתם באמת צריכים שינקו לכם כל יום ושיסתובבו לכם מנקות בחדר כך שניתן לבקש את זה רק בשעת הצורך ועדיף להיות נחמדים ומנומסים אליהם כי מערכת יחסים טובה עם אנשים כאלה יכולה לחזור אליכם בכבוד וגם לא יחפשו לעשות משהו רע וכמובן לשים את הכסף בכספת.

יש לציין שבמלון גדול גם האבטחה והביטחון יותר טובים כך שלפעמים עדיף לשלם קצת יותר למקום יותר בטוח, בכל מקרה השהייה שלכם בפלאיה לא אמורה לכלול אירועים לא נעימים אז תהנו!

מדריך הבטיחות בפלאיה דל כרמן

באדיבות: דויד אטרקציות פלאיה דל כרמן

https://www.facebook.com/Playadelcarmen.co.il/

אהבת? הנה ההזדמנות שלך לפרגן

רוצה לעקוב אחר הבלוג של David aronin?

‹ הפוסט הקודם
ברוכים הבאים לפלאיה דל כרמן!
ברוכים הבאים לפלאיה דל כרמן!
מתוך הבלוג של David aronin
09-10-2016
קרא מאוחר יותר
לכל הפוסטים של David aronin »

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

סגור
×