מידע כללי על סנט מרטין

סנט מרטין הוא אי מקסים המצוי בחלקו הצפוני של קבוצת האיים הקאריביים. האי יפההפה ומתוייר, בעל חופים צחורי חול, מים טורקזיים, מסעדות ומקומות בילויי מעניינים. סנט מרטין מחולק לשניים- החלק הדרומי, הינו הצד ההולנדי והחלק הצפוני- החלק הצרפתי, בו הרוב דוברי צרפתית ואפשר לקנות קוראסון וגבינות צרפתיות משובחות.
מערכת אתר למטייל
|
מפה
תמונה ראשית עבור: מידע כללי על סנט מרטין
Thinkstock Imagebank ©

הקדמה

סנט מרטין הוא אי מקסים המצוי בחלקו הצפוני של קבוצת האיים הקאריביים. האי יפהיפה ומתוייר, בעל חופים צחורי חול, מים טורקזיים, מסעדות ומקומות בילויי מעניינים. סנט מרטין מחולק לשניים- החלק הדרומי, הינו הצד ההולנדי והחלק הצפוני- החלק הצרפתי, בו הרוב דוברי צרפתית ואפשר לקנות קוראסון וגבינות צרפתיות משובחות. 

לתחילת הכתבה 

היסטוריה

במהלך מסעותיו בשנת 1493, הגיע קולומבוס אל האי סנט מרטין, שהיה מיושב בימים ההם על-ידי שבט אינדיאני בשם Akarawa, שהתמקם במספר איים בסביבה עוד לפני בואו של קולומבוס. שבט אינדיאני נוסף ושמו קאריב הגיע לאי בימים ההם. השבט היה שבט קאניבלים ולכן הרגו את יושבי המקום האינדיאנים, אכלו את בשרם ונשאו את נשותיהם. הטריטוריה של שבט הקאריב חרבה במהלך קרבות שהתנהלו במקום בין צרפת, אנגליה, הולנד, דנמרק וספרד על השליטה באיזור. 

ב-1620 שמתיישבים הולנדים החלו לחלץ מלח מאגמיה של סנט-מרטין וליצא אותם להולנד וב-1644 השתלטה שוב הולנד על אדמת סנט מרטין, תחת פיקודו של פיטר סטויבסנט (שהפך מאוחר יותר למושל ניו אמסטרדם, הלא היא ניו יורק של ימינו) ואיבד רגל לקאניבליים במהלך הקרבות על האי. ב-1648 חתמו צרפת והולנד על הסכם המחלק את האי בינהם, כאשר הצד הצרפתי קיבל חלק גדול יותר של האי. ההולנדים לא היו מרוצים מהחלוקה והחוזה השתנה 16 פעמים במהלך ההשנים 1648 ל- 1816. הצד ההולנדי של האי הפך לאיזור סחר פופולרי של מלח, כותנה וטבק ועם השנים הפך כל האי סנט מרטין למרכז גדול בינלאומי לסחר ותיירות. כיום יש יותר מ- 3,000 חדרי מלונות ומבקרים בה אלפי אנשים מדי שנה. 

 לתחילת הכתבה

ביקור בסנט מרטיניק

הצד ההולנדי של סנט מרטין ידוע בחיי הלילה הפרועים המתקיימים בו, בחופי הים המהנים והיפים ובבתי קאזינו הרבים המצויים בו. באי יש הרבה מועדוני לילה פתוחי גג (בשל מזג האויר הנפלא השורר בקביעות במקום). הצד הצרפתי ידוע בכל העולם בחופים הנודיסטים שלו, בחנויות התכשיטים והבגדים הרבים שלו, במשקאות האקזוטיים הנמכרים בו, כדוגמת רום וליקרים ובבישולים המשובחים של המסעדות המקומיות. צרפתית נשמעת בכל מקום וזו חוויה מופלאה בפני עצמה, לטייל באי יפהיפה ולהרגיש כאילו אתה בצרפת באותו הזמן...

האי סנט מרטין הינו המתוייר ביותר מבין כל האיים הקאריביים ויש בו המון אטרקציות ואירועים יומיומיים, בעיקר בעונות "החורפיות", שהן פחות חמות ויותר מתויירות.
בנוסף יש באי סנט מרטין הרבה פעילויות, והזדמנויות רבות לחופשת "אקשן" כמו צלילת בלונים באתרים ימיים עשירים באטרקציות, גלישת גלים המבטיחה רכיבה על גלים גבוהים במים הטורקיזיים, שייט וקרוז ימי באזור הנפלא הזה וכמו כן Kite Surfing שזהו ספורט מאתגר וכיפי וניתן ללמוד אותו על האי עצמו ביום אחד! 

האי קרוב מאד לאי היפהיפה אנגווילה, המצוי כרבע שעה של שייט במעבורת המחברת בין שני האיים. האיים ביחסי שכנות טובים ונוח מאד לעבור מאי לאי. רק חשוב לזכור כי הכניסה לסנט מרטין מצריכה ויזה. האי צבעוני, מעניין והוא חוויה נפלאה למבקר הישראלי, שמחפש חופים, שלווה וטבע ובו-זמנית אירועים מיוחדים, פעילויות ואקשן.

לתחילת הכתבה 

מידע טכני

דרכי ההגעה לכאן היא בטיסות ממיאמי, פלורידה ומניו יורק (4 שעות) כמו גם ומערים שונות בארה"ב, באירופה ובאמריקה הלטינית. 
ויזה: לחץ כאן למידע על ויזה לסנט מרטין.
אמצעי התקשורת הינם מצוינים, כולל יכולת התקשרות בינלאומית ישירה, התקשרות דרך טלפון סלולארי ודרך האינטרנט. 
עונה מומלצת: בסנט מרטין מזג אוויר חמים (27-30 מעלות) כל השנה, עם מעט גשם, בעיקר בחודשים ספטמבר ואוקטובר. בין החודשים יוני-נובמבר סנט מרטין פגיע להוריקנים, אך בהחלט עדיין ניתן לבקר בו.

המידע נכתב בשיתוף עם אתר www.tropical-paradise.net.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

סגור
×