מידע קצר על ארמניה

תמונה ראשית עבור: מידע קצר על ארמניה - תמונת קאבר
מנזר כור ויראפ Khor Virap monastery

איפה ארמניה?

ארמניה נמצאת בדרום קווקז. בצפון המדינה גובלת עם גאורגיה, בדרום - עם איראן, במזרח - עם אזרבייג'ן, במערב - עם טורקיה. שטחה הנוכחי של הרפובליקה של ארמניה הוא 29800 קמ"ר והוא שוכן כ- 1800 מ 'מעל פני הים. הנקודה הגבוהה ביותר היא הר אראגטס (4090 מ '), הקניון הנמוך ביותר של נהר החוב (400 מ'). ירוואן היא בירת המדינה. על פי נתוני מפקד האוכלוסין ב -2003 הוא 3, 2 מיליון איש, 1, מהם מתגוררים בירוואן.

מתי הזמן הטוב ביותר לבקר בארמניה?

ארמניה נפלאה באותה מידה בכל עונות השנה. בשטח קטן יחסית תוכלו לפגוש טבע ומזג אוויר מדהים להפליא; האביב, הקיץ, הסתיו והחורף מלאים ובאים לידי ביטוי בהיר. עונת הסיורים לארמניה מתחילה באפריל ונמשכת עד נובמבר, אם כי הטבע מקבל את פריחת השיא בסוף מאי, אך הסתיו בשפע עד סוף ספטמבר. בעונת התיירות האורחים שלנו יכולים ליהנות ממנות, עשויות מרכיבים טהורים מבחינה אקולוגית, טבעיות וטעימות במיוחד. חודש יולי הוא מלא בעונת התיירות. מדצמבר עד סוף מרץ הדלתות של אתר הנופש Tsakhkadzor פתוחות לכל מנוחת החורף ואוהדי הספורט החורפי. היעד הטוב ביותר לבילוי טיפולי הוא הנופש ההידרופתי ג'רמוק, בו תוכלו לבקר בכל עת של השנה.

10 עובדות חשובות על ארמניה

שטחה הנוכחי של ארמניה קטן פי עשרה מהממלכה ההיסטורית הארמנית - רב סרן ארמניה (מטס האק) שנשארה בין 331 ל- 428 לפני הספירה.
ב- 21 בספטמבר 1991, כתוצאה ממשאל עם פופולרי, פרשה ארמניה מהרכב ברית המועצות והכריזה את עצמאותה של רפובליקת ארמניה.
ארמניה היא המדינה הראשונה בעולם שאימצה את הנצרות כדת מדינה. הכנסייה האפוסטולית הארמנית היא אחת הכנסיות הלאומיות העתיקות ביותר ואחת הקהילות הנוצריות העתיקות ביותר, השייכת לקבוצת הכנסיות האורתודוכסיות המזרחיות. המרכז - קתדרלת האם של אכמטיצין הקדושה.
שפת המדינה היא ארמנית, הנחשבת לענף נפרד במשפחת השפות ההודו-אירופית. האלף-בית הארמני נוצר על ידי Mesrop Mashtots בשנת 405..
הסמל העיקרי של ארמניה הוא הר אררט המקראי, שעל פי האגדה מצא ארון נח את מקלטו לאחר המבול העולמי.
רצח עם ארמני, שהושג על ידי האימפריה העות'מאנית בשנת 1915, הוא אחד העמודים הקברים ביותר בתולדות ארמניה. ארמנים נלחמים על הכרתו כמעט מאה שנה.
ירוואן היא הבירה ה -12 של ארמניה. היא מבוגרת מרומא ב -28 שנים ונחשבת לאחת הערים הבטוחות ביותר בעולם.
היקב העתיק ביותר, בן 6000 שנה, נמצא בארמניה: ליד הכפר ארני: במערת הציפורים. ארני מקיים היום מסורות של ייצור יינות. אגב, הנעל העתיקה ביותר, בת 5500 שנה, נמצאה באותו מיקום.
האוסף הגדול ביותר בעולם של כתבי יד וספרי ימי הביניים מאטנאדארן ממוקם בירוואן.
אין מקום בעולם, שבו משמש טעים יותר מאשר בארמניה; זה אחד הסמלים החיים האמיתיים של המדינה. זה גדל בדיוק במישור אררט. ואז זה התפשט בכל רחבי אירופה.

צפיה במפה צפה במפת הפוסט

אהבת? הנה ההזדמנות שלך לפרגן

רוצה לעקוב אחר הבלוג של Zaven מדריך טיולים בארמניה?

הפוסט הבא ›
הפארק הלאומי דיליגאן
הפארק הלאומי דיליג'אן
מתוך הבלוג של Zaven מדריך טיולים בארמניה
11-10-2019
קרא מאוחר יותר
לכל הפוסטים של Zaven מדריך טיולים בארמניה »

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

סגור
×