מפלי האיגואסו - פלא עולם הטבע

מפלי האיגוואסו נבחרו ממש לאחרונה לאחד מפלאי עולם הטבע החדשים. מדובר במערכת מפלים עצומה, הנפרשת על פני שתי מדינות: ארגנטינה וברזיל, לאורך מאות מטרים של מים שוצפים. מפלי האיגוואסו יושבים בתוך שמורה ירוקה וטרופית השופעת בבעלי חיים ופרפרים נדירים וזהו בהחלט מקום שכדאי להיות בו. לפניכם כל המידע שחשוב לדעת לפני שאתם נוסעים לביקור במפלי האיגוואסו.
יעל כפיר - מערכת אתר למטייל
|
מפה
תמונה ראשית עבור: מפלי האיגואסו - פלא עולם הטבע

מפלי האיגוואסו - מידע כללי


מפלי האיגוואסו (Rio Iguazu) הם מערכת של למעלה מ-270 מפלים בגובה של בין 60 ל-80 מטרים, שנמצאים בין ארגנטינה לברזיל. משמעות השם איגוואסו בשפת הגואראנה היא "מים גדולים" ואכן מדובר במחזה מרהיב של מפלים, אשר נמתחים לאורך למעלה מ-20 קילומטרים. כל מי שצופה במים הגועשים מרגיש את עוצמתו האדירה של הטבע וזה מחזה שלא תשכחו. המים יסחפו אתכם עם זרימתם האדירה מכל עבר. מפלי האיגואסו נמצאים בפארק נאסיונל איגוואסו (Parque Nacional Iguazu), שהוא אזור טרופי, שבו צמחייה מדהימה ושפע של בעלי חיים. בשנת 1984 הכריז ארגון אונסק"ו על מפלי האיגוואסו כעל אתר מורשת עולמית. האגדה מספרת כי האל המקומי היה אמור לשאת אשה יפהפיה בשם נאיפי, שברחה ממנו עם מאהבה על גבי סירת קאנו, זעמו של האל יצר את הקרע בנהר, שמגנה את מעשיהם באמצעות מפל נצחי.

צילום: אודי ומירית

מפלי האיגוואסו הארגנטינאים מול הברזילאים


לביקור במפלי האיגוואסו ניתן להגיע גם מארגנטינה וגם מברזיל, אך מומלץ לראות את המפלים משתי המדינות, שכן הם שונים אחד מהשני. בצד הארגנטינאי אפשר לראות את המפלים הגדולים מאוד מקרוב וממש ללכת בקרבתם באמצעות מערכת שבילים ורכבת העוברת בשטחי הפארק, כך ניתן גם להיתקל בצמחיה ובבעלי החיים הרבים בפארק, כמו פרפרים נדירים וציפורים. המפל המרשים ביותר במקום נקרא גרון השטן (La Garganta del Diablo). ניתן לערוך שייט בסירה מהירה ממש בתוך הנהר עד למפלי "גרון השטן" ולהירטב כהוגן.

בצד הברזילאי אפשר לראות תמונה פנורמית של המפלים לאורך מאות מטרים. כמו כן, אפשר להתקרב למפלים בעזרת גשר שבנוי מעל המים ומעלית שמביאה אתכם ממש מעל למפלים, אך האיזור קטן יותר ולכן צפוף יותר, כי המטיילים עוברים כולם על גשר אחד. כדאי לבקר גם בצד הברזילאי, אך אם יש לכם רק יום אחד, אסור להחמיץ את הצד הארגטינאי.

מתי להגיע וכמה זמן להקדיש


מומלץ להגיע למפלים בשעות הבוקר המוקדמות, לפני שמגיעים אליו המוני המבקרים ובכדי להספיק לטייל ברוב המקומות בפארק. החודשים המתאימים ביותר לביקור הם נובמבר עד אפריל. החודשים מאי עד אוקטובר, יכולים להיות קרים וגשומים יותר. לסיור בצד הארגנטיני יש להקדיש לפחות יום שלם. לצד הברזילאי אפשר להקדיש חצי יום.

הפארק בצד הארגנטינאי פתוח משעה 9:00-18:00, ובצד הברזילאי משעה 9:00-17:00 בכל ימי השבוע.

צילום: בר אלוני

דרכי הגעה


ניתן להגיע למפלים משתי עיירות קטנות וחביבות בארגנטינה וברזיל, פוארטו איגואסו (Puerto Iguazi) בארגנטינה או פוז דה איגואסו (Foz do Iguaco) בברזיל. ניתן ללון באחת מהעיירות ולהמשיך משם בתחבורה ציבורית לארגנטינה (לכיוון דרום) או לברזיל (לכיוון צפון). העיירה הברזילאית פוז דה איגוואסו נחשבת לזולה יותר, אך פרט לכך, שתי העיירות נחמדות ומשמשות בייחוד למטיילים המגיעים למפלים.

מהצד הארגנטינאי - אוטובוס מהעיר פוארטו איגואסו יוצא אל המפלים בכל 45 דקות מתחנת האוטובוסים המרכזית, הממוקמת בפינת הרחובות Av. cordova ו-Moises. ניתן גם לקחת מונית. המרחק למפלים הוא 20 דקות. אל פוארטו איגואסו נוח להגיע מבואנוס איירס, משם יש מספר חברות המוציאות אוטובוסי לילה. הנסיעה לוקחת בין 16 ל-20 שעות והיא נוחה מאוד. קיימת גם אפשרות לטוס מבואנוס איירס לנמל התעופה בפוארטו איגואסו.

מהצד הברזילאי - אוטובוס מהעיר פוארטו איגואסו יוצא אל המפלים בכל 45 דקות מתחנת האוטובוסים המרכזית. כדאי לשים לב כי התשלום לאוטובוס בברזיל הוא במטבע ברזילאי בלבד ולכן יש להחליף כסף לפני המעבר. את התשלום בכניסה למפלים בצד הברזילאי אפשר לשלם במטבע ארגנטינאי או ברזילאי. חשוב לדעת, כי כיוון שבצד הברזילאי תבלו פחות זמן, תוכלו להשאיר את הציוד שלכם בלוקרים בכניסה לפארק ואין צורך של ממש ללון שם.

פלא עולם הטבע


מפלי האיגוואסו נבחרו לאחרונה לאחד משבעת פלאי עולם הטבע והכוונה לפלאי תבל, שנוצרו על ידי הטבע ואינם מעשה ידי אדם. שבעת האתרים נבחרו באמצעות תחרות בינלאומית. תהליך הבחירה של האתרים נמשך מ-2007 עד 2011, באמצעות הצבעה באתר האינטרנט.

לתחילת הכתבה

יוצאים לטיול תרמילאים בברזיל? כל המידע שחשוב לדעת במקום אחד >>

רוצים לקרוא עוד על טיול בדרום אמריקה? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

יעדי הכתבה

סגור
×