סופגנייה בינלאומית - על הסופגניות בעולם

לא רק אצלנו אוכלים מהדבר המתוק, עגול וטעים הזה... תוכלו למצוא את הסופגנייה בכמה וריאציות שונות ומשונות (!) כמעט בכל מקום בעולם. בכתבה הבאה כמה דוגמאות מעוררות תיאבון. חג שמח.
יעל מעוז - צוות למטייל ברשת
|
מפה
תמונה ראשית עבור: סופגנייה בינלאומית - על הסופגניות בעולם
Depositphotos/Jovanning ©

הקדמה

אם חשבתם שהמצאנו את הגלגל, או ליתר דיוק את ה-סופגנייה, טעיתם. בכל העולם, כמעט בכל מדינה, תוכלו למצוא סוג של סופגנייה. מתוקה, מלוחה, קרה או חמה. עם מילוי או ריקה. עם חור במרכזה או שלמה. מאחורי כל אחת כזו מסתתר לו סיפור קצר וקצת היסטוריה והיא ללא ספק בין המאכלים האהובים כמעט בכל מקום.

חנוכה בלי סופגנייה, הוא לא חנוכה. כמה חודשים לפני שמגיע החג, ריחות הסופגנייה מתחילים להתפשט כמעט בכל מקום והן מתחילות לצוץ להן אחת אחרי השנייה, כמו פטריות אחרי הגשם, במבחר טעמים ולעיתים גם צורות. לא עוד סופגנייה עגלגלה עם ריבה אדומה. ישנם מקומות נוספים בעולם שזוכים לאכול מהמאכל המתוק הזה, רק שהם דואגים לעשות אותו בצורות שונות, עם תוספות שונות ומילויים שונים. לעיתים אף בצורה כל כך שונה ממה שאנחנו מכירים. איפה בעולם אוכלים סופגניות בצורות שונות? הנה כמה דוגמאות. 

לתחילת הכתבה 

סופגניות באירופה

ברלינר/ביסמרק - גרמניה
יש הטוענים כי מקורה של הסופגנייה הוא בברלין, גרמניה, עוד מתחילת המאה ה- 19. במראה מזכירה מאד את הסופגנייה שלנו ומעליה ציפוי של שוקולד. יש בה מילוי של ריבה, ג`לי או קרם. במקור שמה של הסופגנייה היה "ברלינר" (על שמה של ברלין, בירתה של גרמניה), אך במהלך הזמן שונה השם לביסמרק על שמו של אוטו אדוארד לאופולד פירסט פון ביסמרק, שהיה ראש הממשלה הראשון של האימפריה הגרמנית (1871-1890), החליט לשנותה על שמו.

פאפאנאש - רומניה
זהו סוג של סופגנייה, דומה במעט במראה לסופגנייה שלנו. אלו מעין כופתאות העשויות גבינה וסולת, ומשום היותן עגלגלות ומתוקות הן מזכירות את הסופגנייה. כשמעליהן אבקת סוכר, הן מוגשות כשלצידן שמנת חמוצה, ריבה או רוטב מתוק (כמו רוטב דובדבנים, למשל). זוהי מנת קינוח מתוקה ומצויינת, שודאי גם תשאיר בכם רצון לטעום עוד קצת ממנה ולשכוח מהקלוריות...

לנגוס (Langos) - הונגריה
אחת הדרכים לחמם את הבטן ביום חורפי קר, היא עם סופגנייה תפוחה וטעימה, העשויה מקמח תפוחי אדמה, גדולה ושטוחה מזו שאנו מכירים. זו איננה מנה מתוקה, בניגוד לסופגנייה שלנו. על הלנגוס מרוח שום ואוכלים אותה חמה חמה. במקרים אחרים יש המגישים אותה עם תופסת של אבקת סוכר וריבה, אך לרוב מוגשת בגירסה המוכרת שלה יותר, עם השום שמרוח למעלה. אגב, אחת הדרכים המוצלחות לאכול אותה, היא כשלצידה בירה קרה.

צ`ורוס - ספרד
מאפה בצקי ארוך, המטוגן בשמן עמוק ופופולארי לא פחות גם בארה"ב, שם מכונה "סופגנייה ספרדית" או "סופגנייה מקסיקנית. אפשר למצוא אותו גם באמריקה הלטינית, בצרפת ופורטוגל. לצידו של הצ`ורוס מוגש רוטב שוקולד חם וסמיך, אותו בוזקים מעל המאפה. גם פה מדובר בקינוח מתוק ואהוב על ידי הספרדים. בנוסף, אפשר למצוא בספרד גם את הפורס (Porras), שהוא סוג של צ`ורוס, אך דק יותר, המוגש בעיקר בארוחת הבוקר, ובעיקר במדריד.

Oliebol - הולנד ובלגיה
יש הטוענים כי מקור הדונאט, הסופגנייה המוכרת של האמריקאים, הוא בהולנד, באוליבול (Oliebol). האוליבול הוא מאכל הולנדי מסורתי. זהו מאפה, העשוי מקמח, ביצים, שמרים, חלב ואבקת אפייה ומעליו אבקת סוכר, המכונה גם "סופגנייה הולנדית". הוא מכיל בתוכו חתיכות תפוח או פירות יבשים שונים. הבלגים מכנים את הסופגנייה הזו Smoutebollen. ההולנדים והבלגים נוהגים לאכול אותה במסגרת חגיגות השנה החדשה. 

לוקומדס (Loukoumades) - יוון
מנה מתוקה, סוג של בצק המטוגן בשמן עמוק וכשמוכן מועבר לטבילה בסירופ סוכר, דבש וקינמון. לעיתים גם בוזקים עליו מעט שומשום או אבקת סוכר. מאכל דומה אפשר גם למצוא בטורקיה ובוסניה. אגב, על אף חיבתם של היוונים למאכל זה, הם נוהגים לעשות שימוש בשמו כדי לכנות בן אדם טיפש ("Eisai megalos loukoumas").

לתחילת הכתבה 

סופגניות באסיה

Jin Deui - סין
זהו מעין מאפה בצק מטוגן מצופה שומשום, העשוי מקמח אורז דביק. גם במלזיה וסינגפור אחד הקינוחים המוכרים הוא סופגנייה בצורת כדור, מעוגלת, העשויה כמו זו בסין. בדרום סין תוכלו למצוא את ה- You Tiao. זהו מעין מאפה צר וארוך, המטוגן בשמן עמוק. מאכל עתיק, אותו ניתן למצוא באזור זה כבר שנים ארוכות.

פורי - הודו
מאכל הודי מסרותי, מעין סוג של לחם מטוגן המוגש בעיקר בעת האירוח. מעין וריאציה של סופגניה ופיתה. בהודו תוכלו למצוא את הפורי כמאכל רחוב, הנעשה במהירות על ידי המקומיים, ומוגש חם וטרי. 

לתחילת הכתבה 

סופגניות באפריקה

בדרום אפריקה תמצאו כמה וריאציות למאכל סופגנייתי:
Votkoek  - בצק המטוגן בשמן עמוק (כמו כל סופגנייה) ממולא בפירות, גבינות או אף בשר.
KoekSuster - מאפה בצקי מטוגן הנראה כמו סוכריה "מסובבת", אותו טובלים, מייד לאחר הטיגון, בכמות נדיבה של סירופ מתוק, מה שהופך אותו למאפה לח ונימוח. אורכו של מאפה זה מגיע לכ- 10 ס"מ ולעיתים אף יותר.

לתחילת הכתבה 

סופגניות באמריקה

דונאט - ארה"ב
הסופגנייה עם החור באמצע, היא מבין המאכלים המתוקים הפופלארים ביותר בארה"ב. היא בדרך כלל ממולאת בקרם מתוק כלשהו, בפודינג או בריבה בטעמים שונים. היא מצופה בציפוי מתוק, לעיתים, גם הוא בשלל של טעמים, באבקת סוכר או קינמון.   יש הגורסים כי מקורה של הדונאט הוא בהולנד. אחרים מוצאים ראיות, דווקא, בתושבי המקום, בדרום מערב ארצות הברית, שהם אלה שהמציאו את הסופגנייה הזו. כך או כך, האמריקאים לא מוותרים על המאכל הזה. 

וכמובן, הסופגנייה שלנו. תפוחה, שמנמנה, עם ריבה, בלי ריבה, עם אבקת סוכר, או פשוטה... ללא תופסות ובלי חור במרכז.

חג שמח ובתיאבון. 

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

סגור
0
×