סורטה ואגם טיטיקקה

כפר הנופש סורטה נמצא כ-4 שעות נסיעה מלה פאז. זהו מקום יפה ופסטורלי שנמצא במרכז אחד העמקים שבין הרי האנדיות עם הפסגות המושלגות, כשמסביב נוף של אדמות מעובדות.
מורן שר
|
תמונה ראשית עבור: סורטה ואגם טיטיקקה

כפר הנופש סורטה Sorata נמצא כ-4 שעות נסיעה מלה פאז. זהו מקום יפה ופסטורלי שנמצא במרכז אחד העמקים שבין הרי האנדיות עם הפסגות המושלגות, כשמסביב נוף של אדמות מעובדות. סורטה נחשבת לאחד מהמקומות היפים ביותר בבוליביה. הכפר עצמו קטן ונחמד עם כיכר (פלאזה) נעימה כשברחבי הכפר פזורים בתי מלון ומסעדות.

מסורטה אפשר לצאת לטרקים/טיולים יומיים, למשל למערת סן פדרו Gruta de San Pedro שנמצאת כשעתיים הליכה מסורטה. הביקור במערה כיפי כיוון שבתחתיתה בריכה תת קרקעית שניתן לשחות בה. הכניסה עולה דולר (נכון למאי 2000), רצוי להביא פנס, כיוון שהמערה חשוכה.

טרקים ארוכים יותר שניתן לצאת אליהם מסורטה הם Laguna glaciar שנמשך 3 ימים, ונחשב קשה מאוד. ביום הראשון מטפסים 2000 מטרים עד גובה של כמעט 5000 מטרים, ביום השני מטפסים עוד 1000 מטרים עד ללגונת הקרחון, ואחר כך יורדים את אותם 1000 מטרים חזרה. ביום השלישי ממשיכים לרדת את הדרך חזרה למטה. מומלץ לקחת מדריך שיכוון אתכם (לעיתים יש אנשים שטועים בדרך) עם חמור שיעזור בסחיבת הציוד. ניתן למצוא מדריכים בכל משרד תיירות בסורטה.

טרק נוסף היוצא מסורטה הוא טרק מחפשי הזהב Camino del Oro זהו טרק ארוך ואתגרי האורך בדרך כלל 6-7 ימים, אך יכול לארוך גם 10-11 ימים, כיוון שהכל תלוי במזג האוויר, אם תופסים טרמפ חזרה או לא ובכושר.

כמו כן הדרך לסורטה מלה פאז אף היא טרק. לוקחים את האוטובוס לסורטה, וברגע שרואים צלב גדול באמצע הדרך (כשעתיים לאחר תחילת הנסיעה), יורדים ומתחילים ללכת לאורך הערוץ של הנחל, הנוף מהממם - עמק ובו שטחים מעובדים, כפרים קטנים ופרימיטיביים. הטרק עצמו אורך יומיים. הוא לא מתויר ולכן המקומיים מאוד מופתעים ומתפעלים מאנשים חדשים ושונים מהם. הטרק קל מאוד - כולו בירידה, רגוע והנוף מקסים.

ישנו עוד טרק היוצא מסורטה ומגיע לאגם טיטיקקה. את כל סיפורי הדרך המפורטים של הטרקים ניתן למצוא במסעדת "הזאב".

קופקבנה Copacabana -עיר הגבול עם פרו שוכנת על גדות נהר הטיטיקקה. זוהי עיר שטופת שמש. העיר משמשת בעיקר נקודת מעבר לפרו וכמו כן ליציאה לאי השמש ולאי הירח. שווה להישאר ערב אחד בקופקבנה בכדי לראות את השקיעות המהממות. בכל משרד תיירות בעיר ויש הרבה, ניתן לסגור שייט ל-Isla del Sol שזהו אי הקדוש לאינדיאנים לפי אגדות רבות. על האי כמה כפרים קטנים, פזורות בו עתיקות מתקופת האינקה, מוזיאון לכלים ואביזרים קדומים. שהות באמצע האגם המדהים הזה, כשהרי האנדיות של בוליביה מתנשאים ממול היא חוויה בלתי רגילה. מומלץ להישאר ללון לילה אחד באי, הערבים שם נעימים ובכלל זה מקום מדהים להתעורר אליו בבוקר. השייט ממשיך גם לאי הירח Isla de la Luna שהוא אי קטן יותר, פחות תיירותי ופחות מרשים.

יעדי הכתבה

סגור
×