סין - טיול מצ'נגדו עד דאלי

צ'נגדו היא עיר הבירה של סצו'אן והיא מפורסמת בפארק הפנדות שלה. לא הרחק ממנה נמצאות אמי שאן ולשאן עם פסלי הבודהה הענקיים שלהן. הערים העתיקות לג'יאנג ודאלי נמצאות גם הן על המסלול, ובשביל הטבע יש את טרק ערוץ דילוג הנמר.
מרינה פרוגר
|
מפה
תמונה ראשית עבור: סין - טיול מצ'נגדו עד דאלי
© גיל חן

ימים 17 - 24 - נסיעה לצ'נגדו וביקור באמי שאן ובלשאן

מכיוון שהייתה רעידת אדמה בשנת 2008 במחוז סצ'ואן, הדרכים נהרסו, ולכן הנסיעה מפארק ג'וזייגו לצ'נגדו (Chengdu) הייתה נסיעת האוטובוס הכי ארוכה ומייגעת, שהייתה לנו בסין. הנסיעה ארכה כ- 12 שעות והייתה מאוד מעייפת, כי זאת דרך, שעוקפת את הדרכים הראשיות והיא עוברת בין הרים, מנהרות ומקומות צרים מאוד. לכן, אם עד שאתם מגיעים לסין עוד לא תיקנו את הדרכים הראשיות, אז אולי שווה לחשוב על אפשרות של טיסה. מידע על ויזה לסין >>

צ'נגדו היא עיר הבירה של מחוז סצ'ואן. מאוד נחמדה ונעימה. יש בעיר הזאת משהו מאוד נוח וגם זה המקום הראשון בו פגשנו ישראלים מאז הנחיתה בסין. לנו ב- Sim's Cozy, מקום ממש נחמד, נקי וחדש. יש אווירה ממש מערבית, עם אוכל טעים, ולכן אני מאוד ממליצה על הגסטהאוס הזה. לינה עולה בין 130-180 יואן לחדר זוגי עם מקלחת, טלוויזיה ו- DVD (אפשר להשאיל סרטים שווים בקבלה). מכיוון שכל כך אהבנו את המקום, נשארנו די הרבה זמן בצ'נגדו ורק נחנו מכל הנסיעות והטיולים. כשאנחנו היינו בצ'נגדו, מכרו כרטיס פנדה, העולה רק יואן אחד והוא נותן כניסה חינם להרבה מאוד אתרים בעיר (זהו כרטיס שבא לעודד תיירות בעיר והוא אישי לפי מספר דרכון). מומלץ לקנות אותו כבר ביום הראשון. מידע על מטבע - סין.

אתרים מיוחדים בעיר:
1. פנדות – פארק הפנדות הגדול בעולם, שהוא גם מרכז מחקר ורבייה. מאוד נחמד ויפה. הכניסה עולה 60 יואן, אך ניתנת חינם עם כרטיס הפנדה.
2. Jinsha Site Museum – מוזיאון עתיקות נחמד של צ'נגדו, חדש ומיוחד. כניסה חינם עם כרטיס הפנדה (80 יואן, ללא).
3. People's park – פארק נחמד ונעים, במיוחד בסוף השבוע, בו הפנסיונרים מתאספים למשחקי בדמינגטון, לשירה בציבור ולריקודים.

מצ'נגדו ניתן להגיע לטיבט. כדאי להתארגן עם חבורה של אנשים מהגסטהאוס. צריך להוציא אשרת כניסה לטיבט (תבררו בגסטהאוס שתהיו בו).

באמי שאן (Emei Shan) ישנו בכפר Baoguo ליד ההר, במקום שנקרא טדי בר – לא מקום מדהים במיוחד, אבל מאוד נוח ודוברים בו אנגלית. עלות לחדר זוגי - 120 יואן. הדבר העיקרי לראות באזור, זה את ההר אמי שאן. אומרים שבפסגה ניתן לראות את ההילה של בודהה בזריחה/שקיעה. על מנת לראות את ההר, אפשר לעשות יומיים של טיפוס על ההר וניתן גם להגיע באוטובוס לכל מקום בהר ולקחת רכבל היכן שרוצים. אפשר לברר בגסטהאוס "טדי בר" לגבי הדרכה על ההר. אנחנו ניסינו לטפס את ההר, אבל התייאשנו מהר, כי הלחות שם היתה בלתי נסבלת, לכן לקחנו אוטובוס לפסגה, משם רכבל ואז ברגל למקדש, שנקרא Golden Summit. זהו פסל מאוד מרשים של בודהה, המצופה בזהב.

ישנם רק שני מקומות לינה על הפסגה ואנחנו ישנו בהכי זול, במלון קטן שאני לא זוכרת את שמו, אבל הוא ממוקם מאחורי המלון המרכזי וליד החנויות (התמקחנו על המחיר, ולבסוף הסכמנו על 200 יואן ללילה, ללא מקלחת ושירותים). בבוקר רצינו לראות את הזריחה על הפסגה, אך היה ערפל ולא היה ניתן לראות כלום. בכל מקרה, הפסגה עם הפסל המוזהב של הבודהה מאוד מרשימה. ישנו גם מנהג של אוהבים, לתלות מנעול על השרשראות שבמקום ולזרוק את המפתח, כסמל לאהבה ניצחית. כמו כן, אם הגעתם מאוד קרוב לפסגה ומזג האוויר לא טוב, אל תתייאשו, כי בפסגה כמעט תמיד השמים כחולים (עולים מעל העננים) וחבל להגיע כל כך קרוב ולא להגיע לפסגה. בדרך למטה לא לקחנו את הרכבל וירדנו באחד השבילים ברגל (30 דקות). בדרך יש מקום עם קופים מרתקים וחוצפנים, אז אל תפספסו אותם. אם החלטתם לעשות את המסלול הארוך ברגל, אז ישנם כמה מקומות לינה בדרך למעלה ולמטה (כדאי לשאול בטדי בר לפני היציאה).

לשאן (Leshan) - הדבר היחיד שיש בעיר הקטנה הזו זה פסל הבודהה הגדול בעולם, הממוקם על הנהר וחצוב באבן. אנחנו לקחנו אוטובוס מלשאן (שעה וחצי) והחלטנו שלא להכנס לבודהה עצמו, כי המקום נראה לנו צפוף מידי ולכן רק הסתכלנו עליו מרחוק מאוד. כמובן שניתן להכנס לבודהה עצמו ולגעת בו, וכמו כן ניתן גם לעלות על ספינה, שלוקחת אתכם קרוב מספיק, כדי לצלם תמונות יפות.

לתחילת הכתבה

ימים 25 - 28 - העיר העתיקה של ליג'יאנג וטרק ערוץ דילוג הנמר

לקחנו רכבת לילה מהעיר אמי שאן לליג'אנג (Lijiang). זו עיר מאוד מיוחדת, הבנויה בצורה עתיקה. לעיר העתיקה אי אפשר להכנס ברכב ולכן זה מרגיש כמו מדרחוב מאוד נעים עם חנויות, שמוכרות מזכרות וכל מיני שטויות של תיירים. לגבי לינה, יש הרבה המלצות על גסטהאוס בשם "מאמא נאשי", אבל לטעמי, זה מקום מאוד מאכזב. מרוב השם הטוב שיצא לאשה הזו, היא החליטה לנצל את המעמד ולתת מחירים מופקעים על כל חדר ושירותים. הדבר שהכי מומלץ לעשות, זה להכנס לכל גסטהאוס בעיר העתיקה ולשאול אם יש מקום. כמעט בכולם יש מקומות מאוד יפים ומסודרים (וזולים!) והחסרון היחיד הוא שהם אינם דוברים אנגלית ולא תמצאו שם מטיילים נוספים לחלוק איתם את חוויות הטיול. הסיבה היחידה שבגללה נוח היה לישון במאמא נאשי, זה כי היא מוציאה הסעות למסלול "ערוץ דילוג הנמר" ויש שם מטיילים אחרים. אם אתם לא מחפשים את הדברים הללו, אז תנסו למצוא גסטהאוס אחר שיכבד אתכם קצת יותר ממנה.

אתרים: בילוי יומי בעיר העתיקה. פשוט להסתובב ברחובות ולספוג את האווירה של העיר. יש פאבים מאוד נחמדים באזור ולכן מומלץ גם לטייל בלילה וליהנות מהאווירה הצעירה של העיר.

טרק ערוץ דילוג הנמר (Tiger Leaping Gorge) הוא הטרק היחיד שעשיתי בסין והוא באמת שווה את ההליכה. ההליכה היא במשך יומיים, כאשר היום הראשון הוא טיפוס והיום השני הוא ירידה. מסלול ההליכה הוא לאורך הערוץ של הנהר והוא מאוד מרשים ויפה, ומומלץ, גם אם אתם לא ממש בכושר. על מנת להגיע לכאן, ניתן לקחת אוטובוס מליג'יאנג או להצטרף להסעות של מאמא נאשי. הנסיעה אורכת כשלוש שעות ומיד עם הגעתכם צריך להתחיל ללכת, כי ביום הראשון הולכים כשש-שבע שעות עד שמגיעים לגסטהאוס באמצע הדרך. יש הרבה אנשים שמגיעים לתחילת המסלול יום לפני, ישנים בגסטהאוס Jane's Guesthouse ויוצאים לדרך בבוקר, כדי לא להתחיל מאוחר מדי את המסלול.

ביום הראשון התחלנו את המסלול בסביבות השעה 12:00 והגענו לגסטהאוס Tea Horse Guesthose רק בשעה 19:00. ההליכה היא טיפה קשה לקראת הסוף, אך מתגמלת מאוד כאשר מגיעים לגסטהאוס, עושים מקלחת ואוכלים אוכל טעים. המיקום של הגסטהאוס מצויין וצופה על ההרים היפים ליד. ביום השני, ההליכה היא יותר קלה, היא אורכת רק כארבע שעות ועוברת בין מפלים מאוד יפים. בסוף מגיעים לגסטהאוס Tina's Guesthouse ומשם ניתן לקחת אוטובוס חזרה לליג'יאנג. חשוב לשים לב שיש רק אוטובוס אחד בשעה ספציפית (כשאנחנו היינו שם, שעת החזרה הייתה ב- 16:00). כמובן שאפשר להתארגן כמה אנשים יחד ולקחת מונית לעיר (העלות יוצאת אותו הדבר, אם מתארגנים בקבוצה מספיק גדולה). מליג'יאנג ניתן להגיע לעיר שנגרילה, עיר טיבטית עם מנזרים טיבטים. לא הגענו לשם, לכן אני לא יכולה להמליץ על מקומות להשאר בהם או מקומות בילוי, אבל בטח כבר תמצאו כמה ישראלים לדבר איתם והם יספרו לכם על המקום.

לתחילת הכתבה

ימים 29 - 32 - מנוחה בעיר דאלי

עלינו על האוטובוס, שנוסע ל- Xiaguan, אך עוצר בדרך כלל גם בפאתי העיר העתיקה דאלי (Dali). זו עיר למנוחה, עם בתי קפה, אופניים ואוכל טוב. לנו ב- Yu yuan hotel – מקום חמוד ונעים עם אינטרנט וכביסה חינם (!). חדר זוגי עם מקלחת עולה 80 יואן. אוכל מומלץ: Café De Jack – אוכל מערבי מצויין, ארוחות בוקר טובות וממלאות וכמובן מחיר אטרקטיבי. מקום מומלץ להשכרת אופניים: Cycling Dali, זהו מקום מדהים שניתן להזמין בו את כל מה שאתם רוצים, כולל לשכור אופניים. בעל המקום הוא בחור צעיר, שלמד כמה משפטים בעברית והוא עוזר מאוד ונותן הצעות חכמות ומחירים טובים.

אתרים: יש באזור דאלי המון אתרים שניתן לבקר בהם, אבל אנחנו רק עשינו נסיעת אופניים לאגם הקרוב ולא יותר מזה. ניתן לטפס על ההר ליד, ללכת לשלוש הפאגודות (הן מזוייפות ולכן אומרים שזה מאכזב), לעשות שייט על האגם ועוד.

לתחילת הכתבה

כל פרקי הסדרה:

לכתבה הראשונה לחצו כאן

לכתבה האחרונה לחצו כאן

יוצאים לטיול תרמילאים בסין? כל המידע לטיול שלכם באתר "עפתי" >>

יעדי הכתבה

סגור
0
×