סין - מטבע וכל מה שמסביב

בכל טיול חשוב לדעת כיצד להתנהל מבחינה כספית וכך גם לגבי טיול ברחבי סין - המדינה השלישית בגודלה בעולם והגדולה במדינות המזרח הרחוק. בכתבה שלפניכם, מידע חיוני על מטבע ברחבי סין, אפשרויות החלפת הכספים, אמצעי התשלום במדינה ומידע שימושי.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: סין - מטבע וכל מה שמסביב
© Depositphoto

המטבע הרשמי בסין הוא היואן והקיצור הבינלאומי הוא CNY. המטבע נקרא גם רנמינבי (Renminbi), אשר פירושו "המטבע של העם" וקיצורו RMB. יואן אחד מחולק ל-10 ג'יאו וג'יאו אחד מחולק ל-10 פן. 1 יואן = כחצי שקל, 1 שקל = 1.685 יואן (נכון לנובמבר 2011). היואן מונפק על ידי הבנק המרכזי של סין (People's Bank of China) וניתן להשתמש בשטרות של 1, 5, 10, 20, 50 ו-100 יואן. אתר אינטרנט: www.global-report.org/exchange


כמה זה עולה? צילום: פיליפ (פיני) הריס 

החלפת כספים בסין

נמל תעופה - בנמל התעופה בן גוריון תוכלו להמיר ליואן. מומלץ להמיר משקלים ולא דולרים / יורו, מאחר שעל שקלים מקבלים שער המרה רגיל ועל דולר מפסידים המרה נוספת, מדולר לשקל ומשקל ליואן. בנמל התעופה בסין העמלה עבור ההמרה גבוהה יחסית.
בנקים - תוכלו להמיר מדולר או יורו ליואן, בסניפי הבנק בסין. יחד עם זאת, דעו כי לא כל הסניפים מבצעים המרה וייתכן שיפנו אתכם לבנק אחר. כמו כן, תהליך ההמרה יחסית ארוך.
בתי מלון - בבתי המלון ניתן להמיר כספים, אך שער ההמרה משתנה. תהליך ההמרה לעיתים קצר יותר מאשר זמן ההחלפה בבנק. כך, שלעיתים עדיף להחליף במלון, גם אם העמלה מעט גבוהה יותר.
מומלץ לקחת אתכם דולרים חדשים יחסית, ללא קרעים, חותמות או כל דבר אחר, מאחר שבהמרה מקפידים מאוד ולא יחליפו לכם כסף "פגום". בנוסף, כדאי לשמור את הקבלות מהחלפות הכספים שעשיתם, כי בכדי להמיר את הכסף הסיני חזרה לדולרים, ביציאה מסין, צריך להציג קבלות.

אמצעי תשלום בסין

ברחבי המדינה ניתן כמובן לשלם בכסף מקומי. כמו כן, ניתן לקחת אתכם המחאות נוסעים (טרוול צ'קס) - אמצעי התשלום הבטוח. בכדי לפדות אותו יש להגיע לסניף בנק. חשוב לדעת, כי פידיון הטרוול צ'ק לוקח זמן ולא כל בנק פודה. בנוסף, לרוב רק בערים הגדולות תוכלו להמיר למזומן את המחאות הנוסעים. שימרו את הקבלות של ההמרה, במידה ותרצו להחליף את הכסף הסיני שנותר לכם לדולרים.
אשראי - תוכלו למשוך מזומנים במכשירי ה-ATM בסין, אך קחו בחשבון שלוקחים על כל משיכה עמלה. קיימים כספומטים ברוב הערים הגדולות והן עם הגבלת משיכה של עד: 2,000, 2,500, 3,000, 5,000 יואן.

חנות בסין. צילום: פיליפ (פיני) הריס

מידע שימושי

  • ברוב המקומות בסין מקבלים רק יואנים, לכן הקפידו שיהיה ברשותכם כסף מקומי. לעיתים רחוקות יסכימו לקבל דולרים כאמצעי תשלום.
  • ברחבי סין קיימים זיופים של שטרות היואן, באיכות מאוד טובה וקשה להבחין בכך. לכן, בידקו כי בחזית השטר קיים אזור מחוספס, כמו בחזית השטרות שלנו.
  • הדרך הנוחה ביותר להתנהל בסין היא באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי. השימוש בו בטוח, קל ומהיר. כדאי למשוך סכום גדול, מאשר כל פעם קצת ובכך להקטין את העמלה.

 לתחילת הכתבה

טיפים על מטבע ועלויות בסין >>

רוצים לקרוא עוד על טיול בסין? הכתבות הבאות עשויות לעניין אותך:


יעדי הכתבה

סגור
×