ספארי בטנזניה , שבוע כייף עם הבן המשתחרר

תמונה ראשית עבור: ספארי בטנזניה , שבוע כייף עם הבן המשתחרר - תמונת קאבר

ב-9/11/17 יצאנו בני ואני (59) לטיול ספארי בטנזניה כמתנת שיחרור לבני שהשתחרר היום מהצבא .

לפני הטיול בני קיבל חיסון אחד , אני 4 חיסונים ( לי עלה דרך הקופה כולל ייעוץ- 99 ₪ ) .

טסנו דרך טורקיה ( שעתיים מישראל) , נחתנו "בשדה התעופה" בקילימנג'רו ( טורקיה-קילימנג'רו 6.5 שעות) .סה"כ עלות טיסות הלוך וחזור -850 $ לאדם .

יצרתי קשר עם כמה מדריכים כשלושה חודשים לפני היציאה , לאחר בדיקה מולם לקחתי את שבאני ( לא מומלץ , נימוקים בהמשך) לארגן לנו את הטיול במסגרת " הכל כלול" ( מהנחיתה מונית לארושה ובסוף הטיול מארושה לטיסה כולל כל מה שביניהן) . לנו זה עלה 1300$ לאחד לכל החבילה (כמעט) .אנחנו טיילנו שישה ימים מלאים וישנו במהלך הטיול 5 לילות "בשטח" . שני לילות נוספים . ( הראשון והאחרון ישנו בבית המלון של שבאני) .

בתכנון הטיול צריך להחליט האם אתם רוצים להצטרף לקבוצה או לקחת ג'יפ רק עבורכם , אצלינו בקבוצה היו זוג בירח דבש – גילאי 25-30 שהטיול איתם לא היה נחמד- שתי שותפות נוספות היו בסדר גמור . בדיעבד הייתי לוקח פרטי .

ביום הראשון נסענו מארושה לטרנגירי כשעתיים , הסתובבנו בו כ-6 שעות מספקות . הטרנגירי הוא ממלכתם של הפילים , ראינו כמויות של פילים עד למרחק של מטר מהג'יפ במשפחות ובודדים . חוץ מהם ראינו עוד מיגוון גדול של חיות והרבה מכל סוג .

בלילה שהינו במחנה פנורמה בסוג של איגלו זוגי – נחמד , מהמקום יש נוף מקסים לכיוון אגם מניארה מאוד יפה. בערב היתה לנו הופעת להקה- זמרים-אקרובטים בסגנון טנזני – מופע רציני ונחמד.

למחרת נסענו כחצי שעה לפארק מניארה , אם בטרנגירי הפילים בלטו כאן זו ממלכתם של הקופים . גם כאן ראינו חיות רבות גם במיגוונם וגם בכמותם כולל עופות מים שונים ויפים באיזורי המים . היינו בפארק כ-6 שעות מספקות ומהנות .בפארק גם מעיין מים חמים מענין , הפארק מורכב משטחים פתוחים ואגם וכן מג'ונגל יפהפה ומרשים. בלילה שוב ישנו במחנה פנורמה .

בבוקר השלישי שמנו פעמינו לסרנגטי , אחרי נסיעה של כשעה הגענו לשער הכניסה לנגורונגורו ומשם עוד כחצי שעה עד נקודת התצפית על מכתב הנגורו – תצפית מאוד יפה מיוחדת ומרשימה עם סיפור המכתש . מכאן עוד כשעתיים וחצי נסיעה על דרך קופצנית למדי עד לסרנגטי לאיזור בו מרוכזות החיות . מייד בכניסה ניתן לראות בבירור מי החיה בעלת הנוכחות הגדולה כאן- הגנו . לאורך קילומטרים של נסיעה רואים מאות אלפי גנו- מראה מרשים מאוד . בתוך הסרנגטי הדרכים דרכי עפר נורמליות . מעבר לחיות שראינו בפארקים הקודמים כאן נתקלנו בהמון לביאות וגוריהן ופה ושם גם באריות ( די מעט ורחוק) . הספקנו עוד ביום ההגעה לעשות סיבוב ראשון של כ-4 שעות "לטעימות" ראשונות . את הלילה העברנו במחנה טורטיליס – אוהלי ענק עם מיטת קינג-סייז ומיטת בודד של 1.10 מטר רוחב , עם מסעדה . תנאי מלון באוהלים- פינוק וכייף.

את יום המחרת בילינו בסרנגטי ברדיפה אחרי חיות ואכן ראינו רבות ומגוונות . העברנו עוד לילה באוהל-מלון , בבוקר כשהתעוררנו ראינו אריה במרחק של כ-200 מטר מהאוהל – זהירות.

את החצי הראשון של היום החמישי עשינו עדיין בסרנגטי (כולל סיור במרכז המבקרים של הסאפרים – מומלץ כדי להבין לגבי השטח והנדידות) ובשעות הצהריים עשינו את דרכנו למחנה סימבה במעלה הנגורונגורו . את הדרך המשובשת עשינו בכשעתיים וחצי כשבדרך חולפים על פני פזורת שבטי המסאי . הלילה במחנה סימבה היה חוויתי , לנו באוהלים שהבאנו איתנו על הג'יפ ( אוהלים גדולים לרוב ללינת שני אנשים עם יכולת לעמוד בהם) , המחנה ללא תאורה , מרחב גדול של דשא , יש שירותים-מקלחת . בנובמבר היה קר בלילה ובבוקר . השינה על מזרונים בשקי שינה ( שלנו הריחו כאילו עברו כביסה ) , מומלץ ביגוד חם ללילה זה . בבוקר התעוררנו עם חיות סביבנו .

בבוקר היום השישי יצאנו מוקדם –שש בבוקר- לנגורו , הסתובבנו עד הצהריים , מלבד לראות קרנף מרחוק ושקנאים לנו נראה מיותר אחרי הטרנגירי-מניארה-סרנגטי . מתוך הנגורו( שהוא מכתש) יש נסיעה על כביש נוח עד היציאה מהנגורו כ-20 דקות . משם נסענו כשעה עד השער של הנגורו שם נפרדנו מהטבע שליוה אותנו 6 ימים . משער הנגורו עד ארושה נסענו עוד כ-3.5 שעות על כביש .

נקודות כלליות:

ג'יפ- הג'יפ בו נסענו היה מיושן ( מעל 10 שנים , כ-400000 ק"מ) לעומת יתר הג'יפים שראינו בשטח .

סוכן לטיול- יש בארושה מאות משרדים שעוסקים בטיולים האלו חפשו ברשתות .

אוכל- לכל ג'יפ מצורף " שף" ( מישהו שיודע להכין אוכל) המלווה את כל הטיול , האוכל נוסע עם הג'יפ במשך כל ימי הטיול – אל תצפו לנפלאות בנושא האוכל וגם אל תסתכלו איך מכינים אותו . ארוחות בוקר וערב אוכלים במקום הלינ , א.צהרים מקבלים בג'יפ (לאנץ' בוקס) גם משהו שהטבח הכין – לא מה שאנחנו מכירים . קחו איתכם חטיפים , פירות , קרקרים .אנחנו חזרנו עם קילקול קיבה .

שירותים- למרות היות טנזניה מדינה לא מפותחת , נושא השירותים בטיולים פשוט הימם אותנו- נקיים , מטופלים, מריחים טוב , בכל שירותים צמוד/ה מנקה שדואג להיותם במצב מצוין כולל סבון ידיים ונייר טואלט .

חד פעמי- לשמחתינו נחשפנו למדינה מאוד מתקדמת בנושא – לא ראינו בכל שהותינו ולו כלי חד-פעמי אחד . את שאריות האוכל/שאריות מארוחת הצהריים מקפיד הנהג לאסוף וכן את בקבוקי המים – ממש תענוג.

מים- בכל בוקר מקבל כל מטייל בקבוק מים של ליטר וחצי , אם צריך יותר ניתן לקנות במחנות .

סיור בארושה- לצערינו הטיסות שלנו היו כאלו שלא השאירו לנו זמן להסתובב בעיר , בדיעבד הייתי מוותר על הנגורו לטובת חצי יום בארושה .

מפת הטיול- לנו היה חסר שכל בוקר ( או ערב קודם) נשב עם הנהג/מדריך עם מפה ונעבור על המסלול . למדריך שלנו לא הייתה מפה כלל .

היגיינה- מציע לשטוף ידיים הרבה ולהביא מהבית מגבונים לחים .

מארגן טיול- לצערי התפתתי ושילמתי את מלוא עלות הטיול בבוקר היציאה לטיול . שבאני לא עמד במה שסוכם איתו לגבי מקומות הלינה. היו קטעים בסרנגטי שהרגשנו כאילו הנהג/מדריך "מושך זמן" ומסתובב סתם סביב עצמינו, בשני הלילות בסרנגטי הפרידו אותנו ( בני ואני) מיתר הקבוצה במקומות הלינה זו גם הייתה הרגשה לא נוחה וגם הקשה מבחינת הטיול היות ושני מקומות הלינה היו במרחק של כ-50 דקות נסיעה .בתכתובת המוקדמת עם שבאני ( סוכן הטיול כאמור) הוא " הזמין" אותנו ללון אצלו במלון בליל הגעתינו ובליל עזיבתינו , חשבנו שהוא באמת מזמין וללא הודעה מוקדמת הסתבר שצריך לשלם על ליל העזיבה – הרגשנו תמימים/מרומים.

איגלו במחנה פנורמה- בלילה השני ( שהיינו פחות עייפים) הרגשתי חוסר אוויר באיגלו , לבני זה לא הפריע .

מסאי ליד מניארה- בצאתנו ממניארה הלכנו למחנה של המסאיים , זה היה מאוד תיירותי ומיותר ועלה 60$ מבוזבזים .

מחנה טורטיליס- אמנם קצת רחוק מאיזור מרכז החיות בסרנגטי אבל כאמור אוהלים ברמה מאוד גבוהה , אוכל כמו מסעדה – מומלץ .

"שדה תעופה" קילימנג'רו- בנחיתה ובהמראה היינו מטוס יחיד בשדה תעופה , בהגעה צריך למלא טפסים לויזה (50$) , המטוס עוצר כ-50 מטר "מהטרמינל" ( מבנה קטן – לא מה שאנחנו מכירים כטרמינלים בשדות תעופה) מהמטוס הולכים ברגל לטרמינל . בטיסה חזרה אסור להביא איתכם מים , אם שפר מזלכם החנויות במקום יהיו פתוחות אם לא – תשארו צמאים . אנחנו הגענו שעתיים לפני הטיסה לפי כמות האנשים נראה שאפשר להגיע שעה לפני הטיסה .גם ביציאה יש למלא טופס מידע .

טיול רגלי- כשהזמנתי את הטיול נאמר לי שאין אפשרות לטייל רגלית , במרכז מבקרים ראיתי שיש מסלולי הליכה . לנו זה היה חסר .

פנקס חיסונים- לא ביקשו מאיתנו .

נתב"ג ודרכון- בשני הכיוונים הוכח שהדרכון הביומטרי מאוד יעיל , לי היה כזה ולבני דרכון רגיל – חיכיתי לו בשתי הדרכים די הרבה , ממליץ דרכון ביומטרי .

בסיכום מאוד נהנינו מהטבע , הנופים והחיות- זו הייתה חוויה מרשימה ומיוחדת – ממליצים בחום ובאהבה על איזור זה לטיולים . סעו ותהנו .

הרבה מידע שאבנו מאתר למטייל – תודה .

יגאל ומיתר כנר 0545600190 . yigalkanar@gmail.com

אהבת? הנה ההזדמנות שלך לפרגן

רוצה לעקוב אחר הבלוג של yigalkanar?

לכל הפוסטים של yigalkanar »

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

הזמנת חופשה לאיזור הספארי של צפון טנזניה

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

  כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
  או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

  אולי תרצה להירשם ליעדים נוספים בהם התעניינת לאחרונה:

  כדי להשלים את התהליך אנא:

  או התחבר\הירשם לאתר
  ×