עזרה למשתמשי הפורומים

לפניכם מדריך לשימוש בפורומים.
מערכת אתר למטייל
|

בכתבה זו:

מהו הכינוי שלי?

כינוי הוא השם של כותב ההודעה כפי שיופיע בפורום. ברירת המחדל של הפורום היא הכינוי כפי שהוא מוגדר בעמוד הפרופיל שלך. עם זאת, ישנה אפשרות לכתוב הודעה תחת כינוי אחר, לפי בחירתכם. כדי לעשות זאת יש להקליד את הכינוי הרצוי בשדה ה"כינוי" על גבי הכינוי הקבוע. חשוב: במקרה כזה, יצויין כי זהו כינוי חלופי, בו בחר הגולש כדי להמנע מזיהוי. 

מהי התמונה שלי?

"התמונה שלי" היא התמונה שמופיעה מעל לשם המשתמש שלכם בהודעות שפרסמתם, וכן בדף הפרופיל שלכם. את התמונה האישית ניתן להעלות ולעדכן מעמוד הפרופיל.
 

מהי רשימת החברים שלי?

תחת הכפתור "אזור אישי" מצוייה רשימת החברים שלי. זו הרשימה האישית של משתמשי הפורום עימם ברצונכם לשוחח לעיתים תכופות יותר. על-ידי הוספת אנשים לרשימת החברים שלך, ניתן יהיה לראות את פרטי הפרופיל שלהם, יום ההולדת שלהם (אם הם ציינו אותו), את הודעותיהם בפורומים, אם הם מחוברים לאתר ועוד.

מהן ההרשמות שלי?

תחת ה"הרשמות שלי", שמצוייה תחת "אזור אישי" מצויים שמות הפורומים אליהם נרשמתם לקבלת התראה על כל הודעה חדשה שמתפרסמת בהם ושמות ההודעות אליהן נרשמתם לקבלת התראה על כל תגובה חדשה שמתקבלת בהן. על מנת לבטל הרשמה לפורום/הודעה, יש ללחוץ על הקישור "בטל הרשמה".

מהי הרשימה השחורה? 

רשימת החסימות היא מאגר של משתמשי הפורום שאת הודעותיהם אינכם רוצה לראות בפורומים. ניתן לבחור להעביר משתמש לרשימה השחורה מכל הודעה שלו או מעמוד הרשימה השחורה בתוך "העזרים שלי". על ידי הכנסת הכינוי המבוקש. כדי להסיר גולש מהרשימה השחורה יש ללחוץ על הכפתור "הסר" בעמוד הרשימה השחורה או בהודעת הגולש בפורום.

כיצד מפרסמים הודעות?

לפתיחת נושא חדש יש ללחוץ על כפתור "הוספת הודעה", שנמצא בעמוד הפורום. טופס הודעה יפתח בו ניתן לכתוב את תוכן ההודעה. כדי להגיב להודעה קיימת, ניתן פשוט ללחוץ על כפתור "הוספת תגובה" בתחתית ההודעה, מצד ימין.

כדי לפרסם הודעה חדשה או תגובה, יש צורך להיות מחובר לפורום על ידי הכנסת שם משתמש וסיסמה. לכן, אם לא התבצעה התחברות, לחיצה על הכפתורים הללו תעביר אתכם למסך כניסה לאתר. לאחר מילוי הפרטים, המערכת תחזיר אתכם לעמוד הפורום הרצוי או להודעה עליה רציתם להגיב.
 

כיצד ניתן לבצע חיפוש?

בכל פורום ניתן לחפש הודעה שפורסמה בו. כדי לעשות זאת, יש לציין מילת מפתח אחת או יותר או את שם המשתמש שאת הודעתו מחפשים בתיבה המיועדת לכך בראש עמוד הפורום.

קיימת גם אפשרות לחיפוש מתקדם, אליה ניתן להגיע על-ידי לחיצה על המילים "חיפוש מתקדם" הסמוכות לחלונית החיפוש בראש הפורום. אפשרויות החיפוש במסך זה רחבות יותר ומאפשרות חיפוש בפורומים מסויימים וחיפוש לפי תאריך פרסום ההודעה. 

מהן הודעות עליונות/קופצות?

הודעות עליונות/קופצות הן הודעות מיוחדות שנכתבות על-ידי מנהל הפורום או הצוות הטכני של האתר והן נשארות בראש הפורום למשך זמן. בדרך כלל משתמשים בהן כדי לציין את חוקי הפורום, כדי להודיע על אירועים מיוחדים וכדומה.

כיצד ניתן לדרג נושאים?

ניתן לדרג כל הודעה בפורום ובכך לציין את חשיבותה.כפתור דירוג הנושא נמצא מתחת לכל הודעה וניתן לבחור מספר בין 1 עד 5, כאשר 5 הוא הדירוג הגבוה ביותר.

איך מעצבים הודעות?

ככלל, הודעות בפורום נכתבות בטקסט וגופן פשוטים. באפשרותכם לעצב את סגנון הכתב באמצעות הדגשה, שימוש בקו תחתון ועוד, על ידי שימוש בכפתורים שמעל תיבת התוכן.

הפיכת כתובת אינטרנט לקישור אוטומטי (היפר-לינק)

לחיצה על הכפתור , תחת השדה "סוג הקישור" לבחור ב"כתובת URL" והכנסת כתובת האתר לשדה המתאים.

הפיכת כתובת דוא"ל לקישור פעיל

לחיצה על הכפתור , תחת השדה "סוג הקישור" לבחור ב"דוא"ל" ולהכניס את כתובת המייל.

הוספת תוכן מאתרים שונים כמו יוטיוב, פליקר, אינסטגרם

לחיצה על הכפתור והכנסת כתובת האתר. הכנסת קישור לסרטון תעלה את הסרטון עצמו כבר בעמוד ההודעה ותמנע את הצורך ללחוץ על הקישור עצמו ופתיחה של הסרטון בעמוד חדש.


הדגשת טקסטמילה נוטה הצידה
   


יצירת רשימה
 

 

מהם ריגשונים?

ריגשונים הם אייקונים קטנים, שניתן להכניס להודעה על-מנת להביע רגשות. לחיצה על הכפתור  תפתח את תיבת הרגשונים, מהם תוכלו לבחור את הריגשון הרצוי.
 

כיצד להשתמש בסקרים?

מנהלי הפורומים יכולים להכניס סקרים להודעותיהם, שמאפשרים להם לשאול שאלה ולספק מספר תשובות שמהן יוכלו העונים לבחור. רק משתמשים רשומים יכולים לענות לסקרים. ניתן להצביע רק פעם אחת לכל סקר, ולכן כדאי לשים לב לבחירה, שכן לא ניתנה לשנותה מאוחר יותר.
 

האם ניתן לצרף קבצים להודעות?

קיימת אפשרות לצרף תמונות להודעותך בפורום. ניתן לצרף עד חמש תמונות מן הסוגים הבאים בלבד: jpeg, jpg, gif, png. הגודל המקסימאלי לתמונה הוא 5MB.

כדי לצרף קובץ להודעה יש ללחוץ על כפתור "בחר תמונה" בתחתית דף כתיבת ההודעה. בחלון שיפתח ניתן לבחור קובץ מן המחשב, ואז להעלותו על-ידי לחיצה על כפתור "העלאת תמונה". להסרת הקובץ יש פשוט ללחוץ על הכפתור "מחק תמונה" משמאל לקובץ.
 

מהו סמל הודעה?

סמל הודעה הוא תמונה קטנה שתופיע לצד ההודעה שלך. בדרך כלל מטרתו היא להציג את אופי ההודעה או רגש שמתלווה אליה.

האם ניתן לערוך הודעה?

חברים רשומים יכולים לערוך את הודעותיהם שפורסמו למשך 15 דקות מרגע הפרסום. לאחר עריכת ההודעה, תתווסף לה שורה שתעדכן על עריכתה, וכן תאריך ושעת העריכה.

מי הם מנהלי הפורומים וצוות האתר?

המנהלים הם "משתמשי על" שמפקחים על פעילות הפורום ואחראים לפעילותו התקינה. הם יכולים לערוך ולמחוק הודעות ולחסום משתמשים שעושים שימוש לא ראוי בפורום. אלה האנשים איתם יש ליצור קשר אם נתקלתם במשהו שאינו ראוי לדעתכם בפורום שבאחריותם, או אם יש לכם שאלות באשר לשימוש בפורום.

צוות האתר אחראי על הצד הטכני של הפורומים, במידה שגיליתם באג כלשהו באופן פעולת הפורום, אתם מוזמנים ליצור עימם קשר במייל contact@lametayel.co.il ולדווח על כך.

האם באפשרותי לקבל הודעה כאשר יש תגובות להודעתי?

כאשר מתקבלת תגובה להודעה שפרסמתם, ניתן לקבל על כך הודעה לדוא"ל, על ידי סימון האפשרות "הרשמה לנושא זה" בתחתית ההודעה. ניתן גם להרשם לנושא קיים מבלי לפרסם לו תגובה, על ידי לחיצה על כפתור "הרשמה לנושא זה" בראש העמוד.

אם תרצו בכך, ניתן גם להרשם לפורום, כך שבכל עת שנפתח בו נושא חדש, תקבלו הודעה על כך, על ידי לחיצה על כפתור "הרשמה לפורום" בראש עמוד הפורום. כל הנושאים והפורומים אליהם נרשמתם יופיעו בתיקיה "אזור אישי", תחת "ההרשמות שלי".

כדי להפסיק את היידוע על נושא מסוים או הפורום כולו, ניתן ללחוץ על כפתור "בטל הרשמה" מתוך עמוד הנושא או הפורום. ניתן גם לפנות לתיקיית ההרשמות בפרופיל האישי ולהסיר את הנושא או הפורום מהרשימה.

אפשרות היידוע מוגבלת למשתמשים רשומים בלבד.

לתחילת הכתבה

סגור
0
×