"עיר המתים" בצד הדרך- מקום שכדאי לבקר .

תמונה ראשית עבור:

תשמעו .. הרבה זמן חשבתי האם לכתוב את הפוסט הזה .. לא ידעתי אם כדאי לי לטפל בבלוג שלי בנושא שנחשב "שחור" אבל נחשב לאחת ההמלצות החזקות שיש לי לכל המבקרים באיטליה ..ביקור בבתי הקברות בערי המתים בצד הדרך . הרבה כבוד למתים . הרבה כבוד למורשת ורצון עז לשמר את הזיכרון והסיפורים של אלו שהיו .

היא שאלה : "מי גר בבתים הקטנים האלה מעבר לחומה" .. אז עצרנו , פתחנו את השער הגדול ונכנסנו..

הם קבורים אחד מעל השני - קומות קומות עד שבע קומות לגובה. בקדמת הקבר פלטה עם פרטים ותמונה . תמונות ישנות בשחור לבן וחדשות בצבעוני , ופרחים . הרבה פרחים . כמעט על כל קבר . חלקם מפלסטיק ורובם טריים, גם על אלו שהיו כאן לפני חמישים שנה .

ויש את ביתני המשפחות - מין בתים קטנים בהם קבורים כל בני המשפחה לדורותיהם . המשפחות העשירות- ביתנים צבועים ומפוארים עם פרזולי ברזל מסולסלים והמשפחות העניות- רק תמונות דהויות .

ויש כאלו עם ציורים ומספר שורות המספרות סיפור: זה היה טוחן וזאת אישתו בעלת השפם . זה נלחם ומת במלחמת העולם הראשונה וזאת יפה ומסכנה , עלתה השמימה בשריפה שפרצה בכנסיה . זה היה ראש העיר , קבור בקבר מפואר ומצולם בבגדים הדורים וזה בעל בית הארחה כשגילוף אבן בולט על גבי המצבה מראה אותו נושא מזוודה .

וכמעט כל שעות היום תוכל למצוא מחוץ לבית הקברות מכוניות של בני משפחה שבאים לחדש את הפרחים ופעם בשנה ביום הראשון לחודש נובמבר הם חוגגים את "חג המתים" כלמשך שלושה ימים איטליה שובתת ממלאכה כדי לנסוע רחוק לצורך איחוד משפחות ועליה משותפת לקבר "אבות המשפחה "

וערי מתים שכאלה קיימות בצד כל כפר ועיר ברחבי באיטליה .. וחובה , ממש חובה לעצור בצד אחד שכזה, במיוחד אם נראה מבחוץ כמפואר .. להיכנס. להיות בשקט ולדמיין ולהתחבר לסיפורים המסופרים מהאבנים.

בפוסט זה בחרתי להראות לכם שלושה סרטים . מתחיל בסטנדרטי, ממשיך במפוסל ומסתיים במומיות מפחידות :

כאן תוכלו לראות בית קברות טיפוסי שנמצא בצמוד לאחד לכפרי "צ'ינקווה טרה" בריביירה האיטלקית . הפרחים טריים? האם המזוודה המגולפת על הקבר היא רגילה או מזוודת טרולי?

ריכוז פסלים ענק בעיר המתים ? כן יש גם כזה . הסרטון השני מתעד ביקור באחד מבתי הקברות היפים ביותר באיטליה - בעיר ג'נובה בצפון איטליה . לידיעת המטיילים – מקום מומלץ במיוחד , אבל יש עוד כאלה בערים העתיקות העשירות בכל רחבי איטליה.

במספר ערים עתיקות במיוחד באיטליה קיימת אפשרות לביקור ב"קטקומבות" . חוויה מאד מומלצת המאפשרת ירידה ל"ערי מתים" תת קרקעיות עם המון סיפורים והפתעות – כמו ברומא או באורוויטו . חוויה אמיתית מובטחת לאלו המצליחים להצטרף לסיורים המאורגנים מראש בקטקטמבות סגורות (פרטים והרשמה במשרדי לישכות התיירות המקומיות) . בסיורים מיוחדים אלו ההסטוריה תוקפת אותך חזיתית בצורה של מומיות בנות מאות שנים המקיפות אותך מכל עבר , כמו הביקור בקטקומבות של פלרמו שבסיציליה שבסרטון שלפניכם.. ברררררר.

אהבת? הנה ההזדמנות שלך לפרגן

רוצה לעקוב אחר הבלוג של אנדי?

הפוסט הבא ›
ZTL- התמרור שהכי צריך להפחיד אתכם בכניסה עם רכב לערים באיטליה
ZTL- התמרור שהכי צריך להפחיד אתכם בכניסה עם רכב לערים באיטליה
מתוך הבלוג של אנדי
14-05-2016
קרא מאוחר יותר
‹ הפוסט הקודם
אוסטריה, טרטוריה, פיצריה .. ברוך, תסביר לי מה ההבדל .
אוסטריה, טרטוריה, פיצריה .. ברוך, תסביר לי מה ההבדל .
מתוך הבלוג של אנדי
10-08-2015
קרא מאוחר יותר
לכל הפוסטים של אנדי »

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

סגור
×