פרחים בקניון המלכים - חלק II

תמונה ראשית עבור: פרחים בקניון המלכים - חלק II - תמונת קאבר
צילמה: עננת. Ribes roezlii

אביב בהרים, איזה יופי! אני ממשיכה להתמוגג מהפרחים.

אני מתחילה עם משפחת המורכבים. באזור האחו שטיילנו בו ראינו מקבצים של פרח אדמדם-ורדרד. זהו Antennaria rosea - משמעות השם הוא משהו כמו מחושית ורודה, כי הפרחים הזכריים דומים למחושי חרקים.


היו כמה פרחים נוספים ממשפחת המורכבים - למשל המורכב הצהוב הזה: שמו Eriophyllum, אני לא בטוחה איזה מהמינים. משמעות השם היא שעיר-עלה.

המורכב הזה הזכיר לי את טיונית החולות, הפולשת הבעייתית אצלינו, ואכן זו Heterotheca grandiflora - טיונית גדולת-פרחים.

ממשפחת הזיפניים פגשנו כמה פרחים יפים. קודם כל - שני מינים נוספים של פסליה. זהו סוג מאד מגוון, בקליפורניה ישנם מעל 100 מינים שונים של פסליה.
פגשנו Phacelia hastata - שמה העממי הוא Silverleaf Phacelia - פסליה כסופת-עלה:

הפסליה השניה שפגשנו בפארק היתה Phacelia exilis - משמעות השם היא פסליה דקה, או רפה.

במקומות רבים פגשנו פרחי Cryptantha - לפני 5 שנים בקניון הפירמידה פגשתי כמה מינים. הפעם זו Cryptantha intermedia - קריפטנתה בינונית.


פרח נשמה נוסף שפגשנו הוא נמופילה קטנת-פרחים - Nemophila parviflora. פגשתי כבר שני מינים של נמופילה, באגם שסטה ובפארק סקוויה.

הפרח האחרון ממשפחת הזיפניים שימח את Mamma Quail - הוא באמת יפה מאד. זהו Fiesta Flower - פרח החגיגה. ובאמת, היו שם חגיגות רבות סביבנו. שמו הלטיני Pholistoma auritum. בפארק עץ-יהושע, לפני 5 שנים, פגשתי מין קרוב - White Fiesta Flower.

באזורים הסלעיים במסלול שהלכנו בו ראינו גושי פריחה בצבע ורוד עז: מיד זיהינו שזהו פנסטמון, ממשפחת הלחכיים.


הורוד הבולט הזה הוא Penstemon newberryi - פנסטמון ניוברי. שמו העממי הוא Mountain Pride - גאוות ההר. ואכן, הוא צמח שמקרין הרבה גאווה.


הפנסטמון גם הוא סוג בעל מינים רבים ויפים. כבר פגשתי מינים שונים - למשל, בגבעות אלבמה, בסוזנוויל ואפילו לפני כמעט 10 שנים, בפארק לאסן.


בקניון המלכים פגשתי עוד פנסטמון סגול: Penstemon heterophyllus - פנסטמון שונה-עלים.

פגשנו אסקלפיאס יפהפה בפריחה מלאה: זהו אסקלפיאס גרין - Asclepias californica ssp. greenei שנחשב היום לתת-מין של האסקלפיאס הקליפורני. השם אסקלפיאס הוא על שם אל הרפואה היווני, כי מינים רבים בסוג משמשים ברפואה עממית, ומינים רבים מכילים רעלים.

גם את חזרזר הסיירה - Sierra Gooseberry - כבר הראיתי, אבל זה צמח כל כך יפה, שבטח לא תתנגדו לראות עוד תמונה שלו, נכון? שמו הלטיני - Ribes roezlii.

אני חושבת שהעץ שהכי הפתיע אותי היה הורדני הזה, שגדל בקצה חורשת סקוויה: היה לי ברור שהוא לא שייך למקום. אבל הפריחה נפלאה.


ובאמת, זהו תפוח תרבותי - Malus pumila - תפוח עץ רגיל. מוצאו באזור הקווקז, וכידוע לנו, הוא תורבת ומגודל בכל העולם. פרי נפלא, שמקומו לא בין עצי הסקוויה.

אני מסיימת את הרשימה הזו בפרח מדהים: גדול בערך כמו ורד תרבותי, וצבע את מורדות ההרים בצהוב חי וחם: זהו Sierra Blazing-Star - כוכב-מבהיק הסיירה. שמו הלטיני Mentzelia crocea - מנטזליה זעפרנית, בגלל הצבע. כבר פגשתי שני מיני מנטזליה, במדבר ובסוזנוויל - אך שניהם היו פרחים קטנטנים צמודי קרקע. המנטזליה הזו היא צמח גדול ומרשים:


ועם עוד תמונה של האבקנים הנהדרים של המנטזליה אני סוגרת את הרשימה שלי היום. המשך יבוא...
את התמונות צלמנו, Mamma Quail ואני, בפארק הלאומי Kings Canyon בתאריך 20.5.18.

צפיה במפה צפה במפת הפוסט

אהבת? הנה ההזדמנות שלך לפרגן

רוצה לעקוב אחר הבלוג של ע נ נ ת?

הפוסט הבא ›
פרחים בקניון המלכים, חלק III
פרחים בקניון המלכים, חלק III
מתוך הבלוג של ע נ נ ת
04-02-2019
קרא מאוחר יותר
‹ הפוסט הקודם
פרחים בקניון המלכים - חלק I
פרחים בקניון המלכים - חלק I
מתוך הבלוג של ע נ נ ת
03-02-2019
קרא מאוחר יותר
לכל הפוסטים של ע נ נ ת »

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

הודעות מהפורומים על פרסנו

תמונת המשתמש
היי! רוצה להתייעץ לגבי פרסנו? פשוט שואלים פה והחברים מהפורום ישמחו לענות לך :)
סגור
×