קברה של מרלין מונרו

אחת הנשים היפות ביותר שהצמיחה הוליווד קבורה דווקא בקבר צנוע בלוס אנג`לס, אך בשכנות לכמה מהשמות הגדולים של עולם הבידור הטמונים לצידה, וכן ליד תא קבורה מסתורי וחסר שם (לפחות בינתיים...).
צוות למטייל ברשת
|
תמונה ראשית עבור: קברה של מרלין מונרו
Thinkstock Imagebank ©

מיקום: Westwood , לוס אנג`לס, קליפורניה. נולדה בשנת 1926 ונפטרה ב-1962.

רבים מהמתקהלים בסופי השבוע בקומפלקס הקולנוע Avco לראות את הסרטים החדשים שיצאו זה עתה למסכים, לא יודעים כי לא רחוק מהם נחים כמה מהכוכבים הגדולים ביותר בהיסטוריה של הוליווד את מנוחתם האחרונה. סמוך למוזיאון האמנות ארמנד האמר, כשפונים משדרות Wilshire ל-Glendon Avenue, מסמן שלט אבן ורוד קטן את הכניסה לבית הקברות הצנוע, שחלקת הדשא שלו היא בית למצבות של שמות מפורסמים רבים מתעשיית הבידור.

בין הקבורים כאן תמצאו את נטלי ווד, פרנק זאפה, מל טורמה, אווה גאבור, ברט לנקסטר, דין מרטין, ג`ורג` סי. סקוט, רוי אורביסון, וולטר מתיו ועוד. גם טקסי הלוויותיהם של ג`ין קלי וג`ניס ג`ופלין נערכו כאן, אולם גופותיהם נשרפו ואפרם אינו מוחזק כאן. הקברים המצמררים ביותר שייכים לשתי השחקניות שגילמו אחיות בסרט האימים הנודע "פולטרגייסט", שתיהן מתו בגיל צעיר (האחת נרצחה בגיל 22 והשנייה נפטרה במהלך ניתוח מעי בגיל 13 בלבד), ושתיהן קבורות לא רחוק אחת מהשנייה.

אך הדיירת המפורסמת ביותר אינה קבורה בחלקת הדשא הירוקה, ולמעשה אינה קבורה באדמה כלל. נורמה ג`ין בייקר, הידועה יותר כמרילין מונרו, קבורה באחת מהקריפטות (תאי קבורה דמויי מגירות מעל האדמה) הלבנות התוחמות את בית הקברות. מקום קבורתה מפתיע בפשטותו, זהה לכל התאים האחרים שלאורך הקיר, ורק שלט קטן מציין "מרלין מונרו 1962-1926". ליד השלט מונח תמיד זר פרחים קטן פורח ויפה לזכרה של אחת הנשים הסקסיות בעולם. ממול נח ספסל אבן המוקדש לאלילה, עליו מתיישבים המבקרים הרבים בקברה.

מרלין מונרו היתה מסמלי הסקס הגדולים של המאה ה-20 ואייקון תרבותי. כוכבת הסרטים "חמים וטעים", "גברים מעדיפים בלונדיניות" ועוד, ניהלה חיים מתוקשרים שכללו נישואים לכוכב הבייסבול הגדול ג`ו דימאגיו ולמחזאי הנודע ארתור מילר. היא נפטרה ממנת יתר של גלולות שינה בגיל 36, מוות מיסתורי שגרר שמועות וניחושים בדבר התאבדות או קונספירציה לרצח.

את מקום קבורתה של מרילין בחר בעלה לשעבר ג`ו דימאגיו, שנהג לשלוח לקברה זר של תריסר שושנים אדומות מדי שבוע במשך 20 שנה מיום מותה. הערצתו הביאה לגל של שמועות שטענו כי הוא הקונה המסתורי של תא הקבורה הריק לצידה של מרילין, אך השמועות פסקו כשדימאגיו נפטר ונקבר ליד סן פרנסיסקו. הקונה המסתורי, כך מנחשים כיום, הוא מייסד "פלייבוי", יו הפנר, ששילם סכום עתק כדי להבטיח מנוחת עולמים לצד שפנפנת הפלייבוי הידועה והיפה מכולן.

כתובת: Pierce Bros
Westwood Memorial Park,
1218 Glendon Avenue, Westwood, CA
טלפון: 3104741579

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה ללוס אנג'לס

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד כרטיסים לאטרקציות לחסוך את התור
ולבלות יותר
ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0
×