קהילה יהודית בברצלונה

בברצלונה קהילה יהודית גדולה, על כן תוכלו למצוא בה בתי כנסת, חנויות כשרות ועוד.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: קהילה יהודית בברצלונה
© איתמר ברק

חנויות כשרות

חנות הכשרה נמצאת ברחוב Avenir מספר 29
טלפון: 93-200-37-75

מזון כשר ניתן לקנות גם בחנות הכל-בו El Corte Inglés בשדרת הדיאגונל הסמוך לתחנת המטרו María Cristina.

לתחילת הכתבה

בתי כנסת
 

בברצלונה חיים כיום כ- 6000 יהודים שחלקם משתייך לקהילה האורתודוכסית וחלקם לקהילה הרפורמית, מעטים אינם משתייכים לאף לא אחת משתיהן. בעיר ישנן שתי קהילות יהודיות: הקהילה היהודית האורתודוכסית היא הוותיקה והמבוססת שבין השתיים, שחברים בה בעיקר יצאי צפון אפריקה, ואילו זו החדשה יותר היא הקהילה הרפורמית, המשמשת בית חברתי ודתי בעיקר לבאים מארצות דרום אמריקה.

לקהילה היהודית האורתודוכסית יש בניין גדול ומרשים ברחוב Avenir 24 הכולל שני בתי-כנסת (אחד ספרדי ואחד אשכנזי), שהוקם בשנת 1954 באישור מיוחד שניתן על ידי הגנרל פרנקו, מרכז תרבות, מקווה, ומשרדים. באותו הרחוב נמצאת גם חנות לממכר מוצרי מזון כשר: יין, בשר משחיטה כשרה, נקניקים, נרות נשמה, שקדי מרק, ירקות מוחמצים מהארץ ועוד. חלות ניתן לרכוש במאפיה סמוכה האופה חלות בימי י שישי, על-פי הזמנה מראש.

הקהילה היהודית מקיימת גם פעילות חברתית ותרבותית: הרצאות, הופעות מישראל, יש בה נציגות לוויצ"ו, ל`קרן הקיימת לישראל` ועדת עזרה לנזקקים (גמ"ח), כמו גם פעילות לצעירים ולנוער הכוללת מפגשים שבועיים עם אחד הרבנים ארוחות ופעילות בקבוצות על-פי גילאים. כל יום יש מניין לתפילות ובכל יום שישי מתקיימת קבלת שבת, בחגים מארגנים פעילות לציון החג, ובפסח נערך ליל סדר מרכזי. יש גם גן-ילדים יהודי ובית ספר יהודי עד כיתה ו"ו, אחר כך מתפזרים הילדים בין בתי-ספר לא יהודיים.

ניתן להירשם כחבר הקהילה בתשלום. החברות מקנה קבלת עיתון חודשי, קניה בהנחה בחנות היהודית והנחה בחברות באחד ממרכזי הספורט בעיר. הקהילה גם דואגת לאספקת מזון כשר לקבוצות מאורגנות או לבתי מלון בפניה דרך סוכני הנסיעות או המלונות עצמם. בעבר היתה גם מסעדה כשרה. אחת בלבד, אלא שזו נאלצה לסגור את שעריה בשל מיעוט לקוחות שלא הבינו מדוע אינם יכולים לקבל קפה קון לצ`ה -קפה בחלב לאחר שכילו את מנת הבשר הכשר שהזמינו.

הקהילה היהודית הרפורמית המכונה "עתיד", פועלת מזה כעשר שנים. המרכז עצמו הכולל בית כנסת ומשרדים פועל במקום מזה חמש שנים. מקיימת אף היא פעילות דתית וחברתית תרבותית, בית הכנסת ומשרדי הקהילה ומרכז התרבות נמצאים ברחוב Castanyer 27. בבית הכנסת מתקימת קבלת שבת וקידוש בימי שישי בערב ותפילות בבקרי שבת בלבד, בימי חול אין מקיימים תפילות, בשל מיעוט המשתתפים. ישנם ארועים לציון חגי ישראל ומתקימת פעילות תרבותית הכוללת לימוד עברית, שיעורי יהדות, הרצאות וקונצרטים. ניתן להירשם כחבר בקהילה ולקבל את העיתון החודשי הנקרא "הנני".

מידע חשוב:
בית הכנסת ומשרדי הקהילה נמצאים ברחוב Avenir מספר 24 למידע מכל סוג ניתן להתקשר לטלפון: 93-200-85-13

Jabad Lubavitch Barcelona
כתובת: Bajos 27 Calle Joan Gamper
טלפון: 34.93.410.06.85
נוסח: חב"ד, אורתודוכסי
דוא"ל: info@chabadbarcelona.org
אתר אינטרנט:www.chabadbarcelona.org

ATID Jewish Community of Catalonia
כתובת: bajos 27 Calle Castanyer
טלפון: 34.93.417.3704
נוסח: כללי , רפורמי
דוא"ל: atid@arquired.es
אתר אינטרנט: www.atid.info

לתחילת הכתבה

בתי קברות יהודיים 

בית קברות יהודי ישנו ב- Cementiri del Nord-Collserola,
Ctra. Sabadell-bell, s/n
CP 08290
כמו כן יש אזורי קבורה מוגדרים ליהודים בעוד כשני בתי קברות אזרחיים:
Cementiri de Les Corts
Av. Joan XXIII, 1-15
CP 08028
Tel. 93 484 18 37
93 484 18 28

וכן ב:
Cementiri de Sant Andreu
Garrofers, s/n CP 08016
Tel. 93 359 57 46
 

לתחילת הכתבה 

יעדי הכתבה

סגור
×