קולומביה - מידע שימושי

יערות גשם רבים ועשירים, ג`ונגלים, טרקים מדהימים, ערים גדולות, חופים קריבים טרופים... פרק זה יעסוק במידע כללי לנוסעים אל קולומביה: תחבורה, כסף, שגרירויות ועוד.
מורן שר
|
תמונה ראשית עבור: קולומביה - מידע שימושי
Thinkstock Imagebank ©

הקדמה

קולומביה היא מדינה מדהימה מבחינת נופים ומגוון אפשרויות ובילויים. ניתן למצוא שם יערות גשם רבים ועשירים, ג`ונגלים, טרקים מדהימים, ערים גדולות, חופים קריבים טרופים...מבחינת בטחון, קולומביה ידועה בסכנותיה - גרילה, חטיפות וסמים. אך כמובן, יש צורך להזהר, לא מסתובבים בלילה בערים גדולות, נמנעים מנסיעות ארוכות ונסיעות לילה באוטובוסים (במיוחד בדרום קולומביה) ואפשר לטייל בה בכיף.האנשים בקולומביה הם אנשים חמים, נדיבים ועוזרים להפליא. בדרך כלל ניתן להעזר בבעל המלון בכל דבר, החל ממידע שוטף וכלה בסגירת נסיעות, ביקורים וטרקים למיניהם.קולומביה גובלת באקוודור, פרו, ברזיל וונצואלה. כמו כן בים הקריבי בצפונה.השפה המדוברת בקולומביה היא ספרדית, אך יחסית לשאר דרום אמריקה, הספרדית מבוטאת שונה וכמו כן מהירה מאד.

אזורים בקולומביה:
בוגוטה והמרכז - עיר הבירה, יפה ומודרנית, בניינים קולוניאליים, עיר מסוכנת במקצת, אך מיוחדת מאד, נחשבת לאחת הערים החשובות ביותר באמריקה הלטינית. כל האזור הוא הררי ובתוך יערות גשם. החודשים המומלצים לבקר הם מאי עד אוקטובר.
צפון קולומביה והחופים הקריבים - מהעיר קרטחנה זו הדרך הטובה ביותר לחקור את האזור, שהוא מקסים, החופים הקריבים הטרופים, הפארקים הלאומיים, טרקים וצלילה. בקיצור, מנוחה וכיף…
דרום קולומביה - אזורי גידול קפה רבים, ערים קולוניאליות יפות. 

לתחילת הכתבה

הגעה, עזיבה ותחבורה

לפני הטיול
אם בתכנון להגיע לקולומביה ישירות מהארץ, מומלץ לנסות לרכוש את חבילת הטיסות בארץ. אם נוחתים בבוגוטה, מומלץ לדעת את מקום הלינה מראש ולקחת מונית ישירות לשם.

מעברי הגבולות בקולומביה, אם מגיעים באוטובוסים בעייתיים במקצת, לכן יש לברר בשגרירות את שעות פתיחת המשרד בגבולות. כמו כן יש לקחת בחשבון שבמעברי גבול, בכניסה וכמו כן ביציאה מקולומביה נערכות בדיקות מקיפות לציוד. ייתכנו מקרים בהם, עם כניסתכם לקולומביה, תדרשו להציג כרטיס טיסה יציאה מהמדינה. במידה ואין לכם כרטיס תחויבו לרכוש אחד, אותו תוכלו לבטל אחר כך. זה קורה בעיקר כשניכנסים למדינה עם טיסה וכמעט ולא קורה כשניכנסים דרך האמזונס. ביציאה מהמדינה בטיסה, ישנו מס בשדה התעופה על סך 30$, נכון לאוגוסט 2000. ישראלים אינם  זקוקים לויזה על מנת להיכנס למדינה. אשרת השהייה שמקבלים בכניסה היא לרוב לתקופה של 90 יום, אך יתכנו מקרים בהם תקבלו ויזה ל- 30 יום או 60 יום בלבד. על מנת להאריך את האשרה תדרשו לגשת למשרדי DAS ולשלם שם 25 דולר עבור 30 ימים נוספים. 

תחבורה:
הדרך הבטוחה להתניידות בקולומביה היא בטיסות פנימיות, בדרום ובמרכז מומלץ להמנע מנסיעות באוטובוסים, במיוחד מנסיעות ארוכות ונסיעות לילה. ניתן לקנות באחת מהמדינות השכנות ווזה פנימית (חבילה של טיסות פנימיות בתוך מדינה אחת), החבילה יוצאת זולה יחסית (ביולי-אוגוסט 2000 המחיר היה בסביבות 250$ לארבע טיסות בתוך קולומביה עם חברת התעופה AVIANCA, אך כמובן שיש עוד אפשרויות - בדרך כלל, הדילים האלו יימצאו בחברה זו).

לתחילת הכתבה


כסף, תקשורת ונציגיות ישראל וחב"ד

כסף ועלויות:
המטבע בקולומביה הוא פזוס קולומביאנים. 2210 פזוס קולומביאנים שווים לדולר אמריקאי אחד, נכון לספטמבר 2000. ניתן לטייל עם המחאות נוסעים (טרוול צ`קס), אין בעיה של פריטתם, בכל בנק, או משרד החלפות כסף (CASA DE CAMBIO), ההמחאות המוכרות והמקובלות ביותר הן של אמריקן אקספרס. כמו כן ניתן לטייל עם כרטיס אשראי, כמובן שזה פותח את האפשרויות להוצאת כסף בשעות/ ימים שהמשרדים והבנקים סגורים. צריך רק לזכור שעל משיכת כסף מחו"ל משלמים 2.5$ לבנק בארץ). הכרטיס המועדף, המוכר והמקובל ביותר הוא ויזה. בקולומביה, בשונה ממדינות אחרות בדרום אמריקה, השער שיינתן בבנק, תמיד יהיה גבוה מהשער במשרד להחלפת כסף ובניגוד למקומות אחרים, שעל טרוול צ`קס מקבלים שער נמוך יחסית, בקולומביה, להחליף טרוול צ`קס, זה הערך הכי גבוה (יותר מדולרים במזומן). דבר חשוב נוסף בקשר לפריטת כסף , הוא שלעולם אסור לפרוט ברחוב אצל חלפנים, הכסף שהם יתנו ייתכן (ולרוב קורה) שהוא מזוייף. כמו כן, הם יודעים לרמות בספירה ומיד אחר כך נעלמים. ההוצאות בחודש ממוצע בקולומביה למוצ`ילר (תרמילאי בספרדית) הן 600-700$, נכון לאוגוסט 2000.
 
תקשורת:
מבחינת אינטרנט, קולומביה לא מפותחת כמו מדינות אחרות באזור, האינטרנט יקר ואיטי יחסית למדינות בדרום אמריקה, קשה למצוא מחשבים מהירים וכמעט תמיד נתקלים בתקלות טכניות ועם החיבור לקווים. מבחינת טלפונים, בחלק מהטלפונים הציבוריים נדרש מטבע בכדי להשתמש בכרטיס החיוג. אך לא בכולם. בדרך כלל, בבתי המלון, עבור תשלום סמלי אפשרי להשתמש במכשיר הטלפון של המלון עם כרטיס החיוג. 

שגרירות ובית חב"ד
שגרירות ישראל בקולומביה - בניין קקסדק (EDIF. CAXDAC) ברחוב 35 מספר 7-25 קומה 14.
טלפון: 005712186680
פקס: 005712877783
בית חב"ד בקולומביה - רחוב 94 מספר 9-52.
טלפון: 005716358251
ניתן לקבל דואר ב:
adpostal oficina centro internacional - kra 7 x calle 27 

יוצאים לטיול תרמילאים בקולומביה? כל המידע לטיול שלכם באתר "עפתי" >>

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

סגור
×