קניות בקזבלנקה

קזבלנקה נחשבת לאחת הערים היקרות במרוקו לקניות, ולכן ככלל מומלץ לחכות איתן לערים אחרות. עם זאת, אם אין לכם זמן, או שאתם רוצים לחדד את יכולות המו"מ שלכם - הקניות בעיר יכולות להיות גם מהנות וגם משתלמות. על אתרי הקניות בעיר - בכתבה שלפניכם.
גיל חן - צוות למטייל ברשת
|
תמונה ראשית עבור: קניות בקזבלנקה

קניות בקזבלנקה

העובדה שרוב המטיילים במרוקו עוברים דרך קזבלנקה מצד אחד, והעובדה שאין בה מרכזי קניות תחרותיים מצד שני, הפכות את העיר לפחות אטרקטיבית מבחינת קניות. ובכל זאת, המבקשים לעשות זאת, לא יתקשו לקנות כאן מוצרי עור, חרס, ואומנות מקומית. שימו לב שבקזבלנקה מקובל מאד, ואפילו נדרש, להתמקח. אל תתנו לזה להרתיע אתכם - זו יכולה להיות חוויה נעימה, אם אתם זוכרים לעשות את זה באווירה מחוייכת די הצורך, מבלי לפגוע ולהפגע. כמו תמיד, מומלץ לכם להגדיר מה הסכום (הריאלי!) אותו ברצונכם לשלם על מוצר מסויים, ולנסות להגיע למחיר זה. כך תמנעו מעצמכם ומהסוחרים את התסכול וחוסר ההבנה. זכרו לא להראות התלהבות יתרה ממוצר שברצונכם להוריד במחירו, ואל תהססו לבקש להוריד את המחיר מספר פעמים. לא פחות חשוב - זכרו לקבל בנימוס ובשמחה את ההצעות של בעלי העסקים, לאחר שהושלמה העסקה, כגון תה מקומי מתוק, שיביע את שביעות רצון שני הצדדים מהרכישה. הקצו לטובת העיניין די זמן, כיוון שהתהליך יכול להיות איטי, ולחץ זמן ישחק לרעתכם. 

לתחילת הכתבה

העיר העתיקה והאיזור

אם אתם רוצים להתחיל את הקניות שלכם במקום צבעוני - השוק המרכזי הוא המקום בשבילכם. זה השוק הראשי בעיר, ולכן סטנדרט המחירים והמוצרים בו הוא טוב. תוכלו לקנות כאן מזון ותבלינים - כאלה שתוכלו לקחת הביתה כמתנה, וכאלה שיגרמו לכם להשתאות, כמו צבים למאכל (ברוב מדינות המערב אסורה מכירת צבי מאכל). תמצאו כאן גם בגדים ומוצרי בישול, כולל טנג`ינים שתוכלו להביא כמתנות. זה גם נחשב לאחד המקומות הטובים ביותר לרכישת פירות ים, למעוניינים.

  • השוק נמצא על שדרות מוחמד החמישי, כקילומטר מערבה מפלאס דה נאסיון אוני, ככר העיר הראשית.

המדינה העתיקה (Ancienne Medina) טומנת בחובה הרבה מאד הזדמנויות לקניות - פשוט צאו לסמטאות ותעברו בין מאות החנויות השונות. תוכלו למצוא כאן ריקועי מתכת, בגדים ואומנויות מקומיות. אם אתם אוהבים את כלי המטבח המקומיים, כגון ספלי התה והקערות, תוכלו למצוא כאן דוגמאות מצויינות.

  • המדינה העתיקה בדיוק צפונית מערבית לככר נאסיון אוני, והכניסה אליה הכי נוחה למגיעים מהככר.

אם אתם רוצים לעשות קניות ברשתות מערביות כגון זארה, וחברות אחרות, המקום אליו מומלץ לכם לפנות הוא רובע Maarif, בדרום העיר. בתוך מתחם בנייני התאומים ובאיזור תוכלו למצוא מספר רשתות ביגוד שונות, וכן חנויות טובות לנעליים ומוצרי עור.

  • כדי להגיע למתחם, המשיכו מככר פלאס דה נאסיון אוני דרומה על שדרות חסאן השני. בהמשך תגיעו אל הפארק הראשי של העיר, פארק הליגה הערבית. בקצהו הדרומי, פנו שמאלה אל שדרות  Zerktouni והמשיכו ללכת בלוק נוסף אל עבר בנייני התאומים שמימנכם.

אם אתם דווקא רוצים להתחמק מאווירת הסחר-מכר, תוכלו לבקר בקריית האומנויות Exposition National d`Artisanat, שם תמצאו מתחם של שלוש קומות שכולו אומנות מקומית וחפצי נוי שיכולים להיות מתנות מצויינות. כמו שתרגישו כשתכנסו, המקום לא זול במיוחד, אבל לפחות תוכלו להמנע מסיטואציית המיקוח, ולדעת מראש מה אתם משלמים. 

  • הבניין נמצא בשדרות חסן השני מספר 2, קרוב מאד לפלאס דה נאסיון אוני, ופתוח מדי יום בין השעות 08:30-12:30, ו- 14:30-20:00. תוכלו לבדוק גם קצת צפונה מכאן, סמוך לתחנת הרכבת - אמור להיות שם סניף נוסף שנקרא Artisanat Fenouch (למרות שהיו שמועות על סגירתו הקרובה - יש לבדוק) בשדרות Moulay Abderrahmane מספר 33.

לתחילת הכתבה

חנויות מחוץ למרכז העיר

בעיר החדשה (Nouvelle Medina), ובעיקר ברובע Habous שבקצהה המערבי תמצאו הזדמנות קניות טובות, באווירה קצת יותר נינוחה מזו של מרכז העיר. תמצאו כאן חפצי אומנות, בגדים, מוצרי עור וחרס, ושטיחים מרהיבים של ממש. 

  • ההגעה לרובע קלה ביותר במונית קטנה, או באוטובוס מספר 4 ו-40 שיוצא ממרכז העיר.

איזור הטיילת והמלונות, עין דיאב (Ein Diab), הוא האיזור הכי הטרנדי בקזבלנקה, ותמצאו כאן מגוון גדול של חנויות בוטיק וחנויות אחרות. שימו לב: בשנת 2009 אמור להפתח קצת דרומה לכאן מתחם הקניות הגדול ביותר במרוקו (ובצפון אפריקה כולה, למעשה). במתחם זה, אתם צפויים למצוא מגוון חנויות מערביות, כמו גם איזורי בילוי גדולים, כולל ספא, קולנוע איימקס ועוד. 

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

סגור
×