קרטחנה - רקע כללי

החוף הקריבי של קולומביה הוא אזור יפהפה של חופים, מים, שמש, ערים קולוניאליסטיות עתיקות והרבה שלווה. באזור זה נמצאת העיר קרטחנה (Cartagena). כיום מונה העיר אוכלוסייה של חצי מיליון תושבים. סמטאותיה היפות והמפותלות ובתיה הקטנים יילמדו הרבה על סגנון הארכיטקטורה שרווח כאן במהלך השנים.
צוות למטייל ברשת
|
תמונה ראשית עבור: קרטחנה - רקע כללי

החוף הקריבי של קולומביה הוא אזור יפהפה של חופים, מים, שמש, ערים קולוניאליסטיות עתיקות והרבה שלווה. למרות כל אלה, אסור לשכוח להיות מאוד זהירים, כיוון שמקרי שוד אלימים אינם נדירים כאן.

באזור זה נמצאת העיר קרטחנה (Cartagena) שהתגלתה על ידי הספרדי באסטידאס (Bastidas) בשנת 1500. באסטידאס גילה שתושביה המקומיים של העיר הם אינדיאניים בעלי כמויות זהב אדירות. הוא נשאר בעיר, ובעקבותיו הגיעו משלחות מחקר רבות ומחפשי זהב. העיר החלה להתפתח, נבנה בה נמל והספרדים שהגיעו החלו בבזיזת והשמדת האוכלוסייה האינדיאנית המקומית. הזהב שנבזז הותך למטילים ונשלח לספרד, ובתמורה היו מתקבלות כמויות גדולות של סחורה מגוונת. סחר חליפין זה גרם לפיתוחה המואץ של העיר, והשמועה אודותיה עשתה לה כנפיים ומשכה לא רק סוחרים נוספים כי אם גם אויבים שאיימו להשמידה אם לא יקבלו מאוצרותיה.

בתקופה ההיא החלה העיר לבצר עצמה כנגד הפולשים, ועד היום קיימים שרידי המצודות והמבצרים. בשכונת San Diego נמצאים שרידי חומה שהקיפה את העיר בעבר. נסיון של אנגליה להשתלט על העיר בתחילת המאה השמונה עשרה נכשל, והעיר המשיכה לשגשג. בשנת 1811 היא הכריזה על עצמאותה. לאוהבי המסיבות - עצמאותה של קרטחנה נחגגת מדי שנה במהלך 4 ימים בתחילת נובמבר (לרב מתחילות החגיגות בתאריך ה-11 בנובמבר), במסיבות ססגוניות ומרהיבות.

כיום מונה העיר אוכלוסייה של חצי מיליון תושבים. סמטאותיה היפות והמפותלות ובתיה הקטנים יילמדו הרבה על סגנון הארכיטקטורה שרווח כאן במהלך השנים. הכנסייה העתיקה ביותר בעיר, מסוף המאה השש עשרה, היא כנסית Santo Domingo. כיכר חשובה היא כיכר Los Coches, שהיתה בעבר מקום מרכזי בעיר והיוותה במה לסחר העבדים שהתנהל כאן. סביב הכיכר מרוכזות כיכרות נוספות, כמו כיכר Aduana ובה פסל של קולומבוס, כיכר San Pedro Claver הכוללת מנזר עתיק וכיכר Bolivar בה נמצא המבנה הקולוניאלי המרשים של ארמון האינקוויזיציה. במקום ישנה תערוכה של כלי העינויים בהם השתמשו, מוזיאון ארכיאולוגי ומוזיאון קולוניאלי המציג כלי נשק. מצודה מעניינת היא מצודת San Felipe de Barajas משנת 1657.

יעדי הכתבה

סגור
×