רקע ל-14 אזוריה של קווינסלנד

קווינסלנד (Queensland), השניה בגודלה מבין מדינות אוסטרליה, משתרעת על כל הפינה הצפונית של היבשת ולימים זכתה לכינוי "מדינת הנופש של אוסטרליה". 14 אזורים נבדלים מרכיבים את קווינסלנד, כשכל אחד מהם מתאפיין באקלים, נוף ואטרקציות שייחודיים לו
צוות למטייל ברשת
|
מפה
תמונה ראשית עבור: רקע ל-14 אזוריה של קווינסלנד
Thinkstock Imagebank ©

קווינסלנד (Queensland), השניה בגודלה מבין מדינות אוסטרליה, משתרעת על כל הפינה הצפונית של היבשת ולימים זכתה לכינוי "מדינת הנופש של אוסטרליה". עם 5,000 ק"מ של חופים יפהפיים וה- Great Barrier Reef, שונית המחסום המדהימה, אין זה פלא שכמעט כל האטרקציות בקווינסלנד קשורות בים ומים. שלל הפעילויות שניתן למצוא בקווינסלנד הוא כמעט אינסופי ואם אינך תר אחרי שלג, קרוב לוודאי שתמצא עצמך עסוק מעל לראש: אם זה צלילה בשונית, טרק ביערות הגשם הטרופיים, דיג, נסיעה ברכב 4X 4 במדבר או סתם רביצה וספיגת קרני שמש ב- Gold Coast Beach. קווינסלנד ידועה כמדינת השמש. החופים, השונית ומזג האוויר האידיאלי מושכים עדרי תיירים, שבאים בהמוניהם לספוג מאווירת המקום וליהנות מיופיו. שרשרת ערים ועיירות לאורך קו החוף המזרחי הפכו לערים תיירותיות לכל דבר וסכומי כסף נכבדים הושקעו בשנים האחרונות בפיתוח התיירות, שתופסת חלק כה מרכזי ומהווה מקור הכנסה עיקרי למדינה.

העונות בקווינסלנד מתחלקות לגשומה וחמה, לעומת קרה ויבשה. נובמבר עד אפריל היא התקופה הגשומה והחמה של השנה, כאשר קיירנס זוכה לכמויות הגשם הגדולות ביותר. האקלים בעונה זו סובל מלחות יתרה ועלול להיות מעיק לעתים. כמו כן, קיימת סכנת סופות הציקלונים הבלתי צפויות, שלעתים גורמות לחסימת דרכים עקב שטפונות. ההמלצה היא להגיע לקווינסלנד בסיום עונה זו (סביב מאי), וליהנות מתקופה יבשה ונוחה יותר.

14 אזורים נבדלים מרכיבים את קווינסלנד, כשכל אחד מהם מתאפיין באקלים, נוף ואטרקציות שייחודיים לו:
אזור בריסביין (Brisbane) -
זהו יעד פופולרי לנופש וכולל בתחומו את בירת קווינסלנד, העיר בריסביין, המציעה מגוון מוזיאונים, גלריות, תיאטראות, פארקים ונופים יפהפיים לצד מרכזי קניות, מסעדות, קזינו ועוד מקומות בילוי. (כדאי לקרוא עליה גם בהרחבה). האזור, הממוקם בצידה הדרום - מזרחי של המדינה, נחשב לדינמי ושוקק חיים ומתאפיין בהתאם בגלי התיירים הפוקדים אותו, כשהאטרקציות המרכזיות הן באי בריבי (Bribie Island) היפהפה ובמפרץ מורטון. אזור זה הוא המאוכלס ביותר בקווינסלנד כולה ונהנה מאקלים מצוין בכל ימות השנה.

אזור בונדאברג (Bundaberg) -
האזור מקיף בתחומו מגוון חוויות ומושך אליו מבקרים רבים התרים אחר נופש. בונדאברג מסמן את הקצה הדרומי של שונית המחסום הגדולה עם שונית האלמוגים, הנושקת לקו החוף ואיי האלמוגים הקטנים. למעלה מ - 140 ק"מ של חופים בתוליים ומי טורקיז צלולים משמשים בית גידול להמוני יצורים ימיים. הרפתקאות טבע, חוויות כפריות והיסטוריה מעניינת הם המעניקים למקום את קסמו.

אזור קאפריקורן (Capricorn) - 
אזור קאפריקורן מחבר את האזורים הרחוקים והלא מיושבים עם השונית וממוקם בחוף המרכזי של קווינסלנד. מגוון האטרקציות רחב ביותר - החל בשונית המחסום הגדולה, יערות ופארקים לאומיים וכלה בשטחים מבודדים. העיר המרכזית באזור, רוקהאמפטון (Rockhampton), מתפארת בהיסטוריה אבורג`ינית ואירופאית ובקו חוף שופע יערות גשם, איים טרופיים וחופים זהובים. ממערב, בפנים היבשת, הנוף מקבל אופי כפרי יותר של חוות, עדרי בקר ותעשיית מכרות.

אזור חוף פרייזר ( Fraser Coast) -
חוף פרייזר מתהדר במגוון רחב של נופים: אתרי גלישה, אגמים צלולים, חופי חול לבנים, צוקים וערוצי נחל. מדי שנה מבקר בהארווי ביי (Hervey Bay) הלווייתן "הגיבן" (humpback whale) הידידותי. לעיירה מאריבורו (Maryborough) היסטוריה עשירה, בעוד הרי הבאניה (Bunya Mountains) מספקים תפאורת רקע יפהפייה לאזור, על הכפרים הישנים ושטחי החוות השופעים שלו.

אזור גלאדסטון (Gladstone Region) - 
אזור גלאדסטון הייחודי ממוקם בחוף המרכזי. העיר המרכזית גלאדסטון יושבת על הגבעות המשקיפות על מימיו העמוקים של הנמל, בעוד האזור כולו מאפשר גישה נוחה לחלקה הדרומי של שונית המחסום הגדולה. מדרום לעיר שוכן מחוז Calliope בו חופים שקטים מבודדים ופארקים לאומיים. אגם אוונגה (Lake Awoonga) הוא אחד המקומות המרשימים ביותר באזור, כמו גם מראה מישור Kroombit Tops הגבוה, המהווה הצטלבות בין שתי רמות, הממוקם בצדו המערבי של האזור.

אזור הגולד קואסט (Gold Coast) - 
אזור זה, הממוקם בפינה הדרומית-מזרחית של קווינסלנד, הוא יעד נופש אידיאלי, המפורסם בחופי הגלישה המצוינים שלו, יערות גשם סב - טרופים, שמורות טבע פראיות וכפרים ייחודיים. מרכז האזור הוא ללא ספק חוף סרפרס פארדייז (Surfers Paradise), המושך אליו המוני מטיילים, אך גם השטחים העורפיים מספקים נופים משגעים, מסלולי טיולים ואופציה לאלו הרוצים להתרחק משאון העיר. מערבה לקו החוף, מתנשאים פני השטח לגובה של 1000 מטרים כשברקע עמק Numinbah ונופיו של Springbrook. כמו כן, הר טאמבורין (Mt Tamborine), הפארק הלאומי למינגטון
 (Lamington National Park) ויערות גשם שמורים, מהגדולים באוסטרליה, מספקים תפאורה נהדרת לאזור כולו.

אזור מקיי (Mackay) -
אזור זה התברך בטבע ונופים, שהופכים אותו ליעד תיירות מועדף. יערות גשם, הרים וערוצי נחל, צמחייה עשירה, חופים, איים וכמובן שונית המחסום הגדולה - כל אלו מעניקים לאזור את יופיו. העיירה מקיי משגשגת בשל תעשיות הסוכר והחציבה הענפות שלה.

אזור האאוטבאק של קווינסלנד (Outback Queensland) -
האאוטבאק משתרע לאורך כ- 3,000 ק"מ, מהקצה הדרומי של קווינסלנד ועד ל- Gulf Country ושטחו גדול משטחה של כל מדינת טקסס! זהו שטח נרחב, המשקף בצורה מרתקת את התרבות האבורג`ינית והיסטוריית החלוצים. כמו כן, זוהי גם האדמה עליה שוטטו בעבר הרחוק דינוזאורים ומעידים על כך המאובנים שנותרו בשטח. השטחים הפתוחים האין סופיים, העיירות הנידחות, בעלי החיים, כרי הצמחייה ופרחי הבר שלאחר הגשם הם המראות המאפיינים את אזור האאוטבק, אזור פראי שאין שני לו ביבשת כולה.

האזור הדרומי -
האזור הדרומי נמתח מ- Cunningham`s Gap בצפון, דרומה לעיירות הגבול וולאנגארה
 (Wallangara) ממזרח וגונדיווינדי (Goondiwindi) ממערב. האזור מונה כ- 40,000 תושבים המתפארים בהכנסת האורחים המסורתית שלהם ובהיסטוריה של האזור, כהתיישבות הראשונה החופשית בקווינסלנד וביתה של תעשיית הצמר האוסטרלית. המבקרים באזור הדרומי ייהנו מאווירה שלווה ויוכלו לחוות את קסמה של קווינסלנד הישנה והטובה.

אזור הסאנשיין קואסט (Sunshine Coast) -
הסאנשיין קואסט מתפרש מהרי הגלאס האוס (Glass House Mountains) ועד לפרייזר קואסט. אזור מרשים זה חובק חופים יפהפיים, רכסי הרים וגבעות מוריקות. היופי הוא עצום, אך גדולת האזור היא במאמציו לשמר את הסביבה והטבע. הסאנשיין קואסט הוא מקום שקט ושליו והטבע בו מאפשר התאווררות מצוינת ושלל פעילויות, כגון: הליכה ביערות הגשם השופעים, צפייה בחיות הבר או עריכת פיקניק בצד הנהר.

אזור טוומבה וגולדן ווסט (Toowoomba - Golden West ) -
אזור העיירה טוומבה והגולדן ווסט יושב על פסגת רכס בגובה של 700 מטר מעל לפני הים, ונהנה מנוף פנורמי יפהפה, אדמה געשית עשירה וארבע עונות שנה, הנבדלות אחת מהשניה. העיירה טוומבה, המכונה גם "עיר הגנים", מתפארת בלמעלה מ- 150 פארקים ציבוריים והאזור כולו מפורסם בזכות העיירות היפות ומסבירות הפנים שבתחומו. האזור מקיף את הדארלינג דאונס (Darling Downs), אחד השטחים החקלאיים העשירים ביותר בעולם. 

אזור טאונסוויל  (Townsville) -
השונית ויערות הגשם יוצרים יחדיו אזור יפהפה ומשגשג, שבמרכזו העיר טאונסוויל. אזור טאונסוויל מתפרש מצפון ל- Mission Beach, מערבה ל- Charters Towers, דרומה להרי Bowen ומזרחה לאיי המגנטיק (Magnetic Islands). המבקרים באזור יופתעו לגלות את גדולתו של הטבע בשתיים מהאטרקציות המדהימות ביותר ביבשת כולה - שונית המחסום הגדולה ושמורת הטבע של צפון קווינסלנד, המכילה יערות גשם שופעים.

האזור הצפוני -
מקייפ יורק (Cape York) שבצפון ועד ל- Mission Beach מדרום, אזור הצפון הטרופי של קווינסלנד מציע חוויות בלתי נשכחות. העיר קיירנס (Cairns) היא ליבו של האזור ומשמשת כבסיס יציאה אידיאלי לאטרקציות מסביב. הצפון הטרופי מזוהה עם שמורות הטבע שלו, עם השוניות הנפלאות, יערות הגשם והאזורים המרוחקים. נסיעה מפורט דאגלאס (Port Douglas) צפונה תחשוף נופים יפהפיים. בביקור בדיינטרי (Daintree) ובקייפ טריבוליישן (Cape Tribulation) תוכלו ליהנות מפארקים לאומיים שהם שמורות טבע עולמיות וה- Atherton Tablelands הוא חלק מהרכס החוצה הגדול, המחבר בין החופים הטרופיים והשטחים הפנימיים הנרחבים. קייפ יורק שבקצה הצפוני של המדינה הוא אזור דליל אוכלוסייה, שרבים מחשיבים אותו למאתגר וחובבי נהיגת השטח וודאי ימצאו עצמם שקועים בהרפתקאות שונות בין השמורות האבורג`יניות, חוות הבקר הענקיות והגנים הלאומיים.

אזור הוויטסאנדיי (Whitsunday) -
הוויטסאנדיי שופע טבע ונופים יפהפיים. ללא ספק, הפנינה של האזור היא איי וויטסאנדיי - 74 איים הפזורים לאורך קו החוף. בעוד מרבית האיים נחשבים לפארקים לאומיים ומציעים אתרי נופש נוחים למדי, חלק קטן מהאיים עדיין נטושים ורק מחכים למטיילים שיגלו אותם. מהאזור קיימת גישה לשונית המחסום הגדולה, דרך הנמל שבסמוך ל- Airlie Beach, ושווה לבקר גם בעיירה פרוסרפיין 
(Proserpine), המשגשגת בשל תעשיית הסוכר המצליחה שלה.

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה לקווינסלנד

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0
×