שלושה שבועות בקוסטה ריקה ומקסיקו -אפריל 2017- א'

תמונה ראשית עבור: שלושה שבועות בקוסטה ריקה ומקסיקו -אפריל 2017- א' - תמונת קאבר
פארק לאומי מנואל אנטוניו

טוב, אז לאחר יותר מחצי שנה של תכנונים ואחרי שנעזרתי המון בפורומים ובבלוגים של המטייל ידעתי שישר שאחזור אפרסם את הסיכום שלי מהטיול המדהים שהיה לנו!

הקדמה:
אז אנחנו זוג צעירים (22-25), ובגלל שהטיול שלנו היה כל-כך קצר ורצינו להספיק 2 מדינות הוא תוכנן לפרטים.. זה לא מתאים לכולם- סגרתי כמעט הכל מהארץ, וכמעט בכל מקום ידעתי בדיוק איזה אטרקציות ודברים נעשה. היתרונות זה שזה חוסך כסף, מונע התעסקויות בחו”ל, מצד שני מגביל את הגמישות ולכן צריך לחשוב אם זה מתאים לאופי של כל אחד.

אותנו עניין עניין נופים, אצטרקציות של אקסטרים, חיות, חופים ותרבות.. ניסינו לשלב בטיול קצת מכל דבר.
עלויות:
יצא לנו ל3 שבועות כולל טיסות וטיסה פנימית למקסיקו 35 אלף לזוג. כל הטיסות הזמנו הרבה זמן מראש(עדיין היו יקרות כי זו שיא עונה).
מבחינת לינה- ישנו במלונות/ דירות שהוזמנו מבוקינג מראש. לא משהו מפואר אבל כן דירות טובות. מחיר ממוצע 40-50$ לחדר לזוג עם מטבח ללילה.
ארוחות- ארוחה ממוצעת במסעדה רגילה תעלה בסביבות ה200 פזו (10$). סטייקים מתחילים מ300 פזו.
אטרקציות- יפורט בהמשך.
רכב:
בגלל שהיינו מוגבלים מאוד בזמן היינו חייבים לשכור רכב בקוסה ריקה. חובה חובה לקחת ג'יפ כי הדרכים לא סלולות(הכי קריטי למי שנוסע למונטה וורדה). את הרכב חבר שלי הזמין ובהמשך אעלה לפה את הטיפים שלו לגבי הזמנת הרכב והתפעול שלו.
מזג אוויר
יצא לנו מזג אוויר מושלם. לא היה גשם בכלל חוץ מיום אחד. חם- לבוא עם קצר. במקומות גבוהים כגון מונטה וורדה, ארנל, וסן קריסטובל להביא בגדים ארוכים.
היו הרבה יתושים ממולץ לקנות ספריי off.
*שמש- השמש במקומות הזו הרבה יותר חזקה ממה שאנחנו רגילים בארץ!! אנחנו נמרחנו ועדיין בפעם הראשונה חטפנו כוויות קשות. להימרח יותר מבארץ ולהיזהר.

כסף:
להגיע מהארץ עם דולרים. אנחנו לקחנו חלק בכרטיס של הדואר(אם משכפלים אותו לא קורה כלום מאוד נוח) וחלק מזומן.
כשמגיעים להחליף קצת לכסף מקומי- לא צריך הרבה כי מקבלים דולרים בכל מקום למעט תחנות דלק וסופרמרקטים/ חנויות מקומיות. להחליף רק בבנקים רשמיים לחפש עם עמלה הכי נמוכה
-לבוא עם שטרות קטנים
סים
בקוסטה ריקה רכשנו סים מקומי בשדה התעופה של חברת kolbi בעלות של 10 דולר- 800 מגה (אפשר להטעין לכמה שרוצים) הספיק לנו לוויז+ לכל ה8 ימים בקוסטה ריקה.
במקסיקו רכשנו סים של telcal שעלה 150 פזו(8$) והספיק לנו גם ל8 ימים.
מומלץ לקנות, טוב שיש אינטרנט למקרה חירום גם אם אתם לא נוהגים. בנוסף מקבלים מספר מקומי והשתמשנו בזה להתקשר למקומות לינה שלא מצאנו או לאטרקציות..
אוכל
-טיפ כמעט תמיד נכלל בחשבון מוסיפים בסוף.
-לקנות אננס ופירות בצידי הדרך! זול וטעין מאוד
-בקוסטה ריקה מי ברז מטוהרים. במקסיקו אסור לשתות.
-לחפש סופרמרקטים גדולים ולקנות בהן קניות גדולות לכמה ימים

ספרדית/ אנגלית
בכל האטרקציות ידעו אנגלית וגם רוב המסעדות מאוד מוכוונות לתיירים ולא אמורה להיות בעיה. בערים יותר קטנות, כאשר קונים/ ישנים אצל מקומיים לפעמים הם לא ידעו.. משתמשים בגוגל תרגום. בכל מקרה מאוד ממליצה לפני שטסים ללמוד ספרדית בסיסית של משפטי הכרות, דברים שקשורים בקניות ובכסף ומילות שחשוב לדעת שמטיילים. גם זה נחמד ומוסיף ביטחון וגם הם נורא מתלהבים שתיירים מדברים איתם ספרדית:)

חלק מהפירוט של הדברים שעשינו בטיול שיופיעו בחלקים הבאים נלקח מפוסטים שונים שקראתי במטייל.. אני כבר לא יודעת של מי אבל לא לוקחת עליהם זכויות !


לפרק הבא- קוסטה ריקה

אהבת? הנה ההזדמנות שלך לפרגן

רוצה לעקוב אחר הבלוג של Gefen?

הפוסט הבא ›
שלושה שבועות בקוסטה ריקה ומקסיקו -אפריל 2017- ב
שלושה שבועות בקוסטה ריקה ומקסיקו -אפריל 2017- ב'
מתוך הבלוג של Gefen
15-05-2017
קרא מאוחר יותר
לכל הפוסטים של Gefen »

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

סגור
×