תחבורה במרסיי - כיצד לנוע בעיר שבדרום צרפת

טיול במרסיי יאפשר לכם להכיר את העיר הדרומית של צרפת, שמשמשת כעיר הבירה של חבל פרובאנס. אם הגעתם לעיר וברצונכם לדעת מהן אפשרויות התנועה בעיר, מומלץ שתקראו את הכתבה על תחבורה במרסיי, שתספק לכם מידע חיוני בנוגע לאפשרויות ההתניידות בתחבורה ציבורית בעיר.
יעל כפיר - מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: תחבורה במרסיי - כיצד לנוע בעיר שבדרום צרפת

תחבורה במרסיי - מידע שימושי


התחבורה הציבורית במרסיי מאוד נוחה ויעילה. מרסיי מציעה מגוון רחב של אפשרויות לנוע בעיר ולהכירה. הרכבת התחתית של מרסיי פועלת באמצעות שני קווים, כחול וכתום. קו מטרו 1 יוצא מתחנת Catellane ומגיע לתחנת La Rose ואילו קו מספר 2 מתחיל בתחנת Sainte-Marguerite/Dromel עד Bougainville. המטרו פעיל מחמש בבוקר ועד 23:00 בערב ובסופי שבוע עד 1:00 בלילה.

צילום אילוסטרציה: עמית פלד


מרסיי מרושתת גם בקווי חשמלית החוצים את העיר, קווי החשמלית פעילים מחמש בבוקר ועד 24:30 בלילה. האוטוביסים של מרסיי מקיפים גם הם את העיר, הם פעילים משעה 9:30 בבוקר ועד חצות.

עלויות תחבורה במרסיי


נסיעה בודדת בתחבורה הציבורית עולה כ-1.50 יורו וכרטיס ל-24 שעות עולה 4.5 יורו, יש אפשרות לרכוש כרטיס נסיעה חופשי לשלושה ימים בעלות של 10 יורו. כרטיס זה כולל שימוש חופשי באוטובוסים וכן בשני קווי המטרו הכחול והכתום. מומלץ לרכוש כרטיס של 10 נסיעות, שעולה 12.60 יורו. ודאו כי ברשותכם כרטיס נסיעות תקף, שכן מי שאין לו יחוייב בקנסות גבוהים. את הכרטיסים ניתן לרכוש בתחנות המטרו ותחנת הרכבת, בעמדות המידע לתייר ובתחנות אוטומטיות.

האוטובוסים ממרסיי מגיעים גם לערים מרוחקות יותר כמו: l'Estaque, vallon des Auffes and a scenic route (No.83) along the Corniche. לפניכם אתר אינטרנט עם פירוט קוויי הנסיעה: www.mapsta.net/france/marseille-bus-map.

תחנת הרכבת המרכזית


תחנת הרכבת של מרסיי היא Saint Charles והיא בנויה בגובה ומשקיפה על העיר. העליה אליה נעשית במדרגות רחבות. יש לתחנת הרכבת מספר גדול של רציפים, מהם ניתן לצאת למספר מקומות בצרפת כמו ליון-פריז (Lyon-Paris), בריטאני (Brittany), בריסל (Bruxelles), בורגונדי (Burgundy) ועוד. כמו כן, ניתן לקחת ממנה נסיעות ברכבת לאיזורים רבים באירופה, כמו ספרד, איטליה, גרמניה, הולנד ועוד. אתר אינטרנט: www.rtm.fr.


לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על טיול במרסיי? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

סגור
0
×