תחבורה והתמצאות בטוקיו

אז איך הכי זול ומהיר להגיע מנמל התעופה אל טוקיו? ואיך מוצאים כתובות כשהכל מסביב ביפנית? כמה המלצות כלליות למבקרים טריים בעיר שכולה בלבול מטורף.
צוות למטייל ברשת
|
תמונה ראשית עבור: תחבורה והתמצאות בטוקיו
Thinkstock Imagebank ©

שדה התעופה בטוקיו

מרבית המבקרים מגיעים לעיר דרך נמל התעופה החדש של טוקיו, או בשמו המקומי Narita, על שם העיר בה הנמל ממוקם. לאחר ענייני הויזות והחלפת כספים, אתם מוזמנים לארגן לכם נסיעה למרכז העיר ולאסוף חומר תיירותי מועיל. הדלפקים בנמל התעופה מאוד ברורים, ולמרות הצפיפות הכל מסודר למופת.

הגעה מנמל התעופה לעיר
אוטובוס - ישנן 2 אופציות. האחת היא שירות הלימוזינות של שדה התעופה (The Airport Limousine Bus), שיוצא בכל שעה ועוצר בכל המלונות המובילים בעיר. המחיר הוא בסביבות 2500 ל-3000 יאן. האופציה השניה היא The Airport Shuttle, הסעה שיוצאת בתדירות גבוהה יותר משירות הלימוזינות אך לא עוצרת בכל המלונות. מי שנוסע איתם צריך לקחת בחשבון "השלמת נסיעה" על ידי מונית.
Monorail - אופציה זולה ומהירה אך רק למי שנוחת בשדה התעופה Haneda. ישנה רק תחנת עצירה רלוונטית אחת: Hamamatsucho Station. משם אתם עצמאיים.
מוניות - כצפוי, אמצעי התחבורה היקר ביותר לשימוש בטוקיו, ובמיוחד אם מגיעים משדה התעופה (בסביבות 20,000 יאן). בנוסף, לא תמיד הכי מהיר- עקב הפקקים. ואם זה לא מספיק, המוניות בטוקיו לעתים קטנות מהרגיל, מה שיפריע במציאת מקום מספיק למזוודות/תרמילים שלכם.
JR Narita Express - לטובת הנוחות והמהירות שלכם, הכי כדאי שתעלו על הרכבת הזו, שיוצאת מנמל התעופה Narita ועוצרת בתחנות הבאות: Tokyo Station, Shinjuku, Ikebukuro, and Yokohama. המחיר: 2890 יאן לכרטיס, וחשוב להזמין מראש.

לתחילת הכתבה 

תחבורה ציבורית והתמצאות בטוקיו

לאחר שהגעתם לעיר, אמצעי התחבורה המומלץ בטיולכם הוא הרכבת התחתית (Subway), שמציעה נסיעה מהירה ונוחה למדי, אם כי עמוסת נוסעים. בתחנות השונות תמצאו מכונות אוטומטיות לממכר כרטיסים, חלקן עם הסבר באנגלית. בכל מקרה, מומלץ מאוד שלא לנסוע בתחתית בשעות הבוקר שלפני תחילת יום העסקים (אלא אם אתם בקטע של להרגיש כמו בקופסת טונה).
מפת הרכבת התחתית: www.bento.com

כאילו שלא די באווירה השונה של טוקיו כדי לגרום למבקר המערבי לחוש מבולבל וקצת לא שייך, מסתבר גם שעניין הניווט בעיר הוא דבר לגמרי לא פשוט: לחלק מהרחובות אין שם, ולמספרי הבניינים אין סדר רציף (הם ניתנים למבנים בהתאם לתאריך בנייתם, מה שיוצר חוסר סדר מושלם).לא תמצאו שמות לרחובות טוקיו אלא רק מספרים. אומרים שיש לעיריית טוקיו תוכניות מגירה ליום שאחרי רעידת האדמה הבאה שתחריב את טוקיו, להחליף את כל המספרים בשמות רחובות. על-פי ההיסטוריה, מדי 50 שנה פוקדת את טוקיו רעידת אדמה המחריבה כ-2/3 ממבניה. בעשורים האחרונים, עברו מעל 50 שנה ועדיין לא הגיעה אותה רעידת אדמה.אז מה עושים? הנה דוגמה קטנה לכתובת "בעייתית" אחת: 1-22-14, Shibuya-Ku, Jinan. אז ככה: Shibuya-Ku הוא שם המחוז, ה- Ward (בטוקיו כולה יש 23 Wards כאלה). זה יתן לכם מושג בסיסי לגבי מיקום האתר המבוקש. אם מדובר במחוז פופולרי ומתוייר, מספיק שתקחו את הרכבת התחתית לשם ופשוט תשאלו. אם מדובר ביעד מעט יותר שולי, תצטרכו להמשיך בפתירת התעלומה. השם הבא, Jinan, הוא אזור קטן יותר בתוך המחוז הענק. אזור זה מחולק ליחידות הנקראות Chome, והוא מצויין בספרה הראשונה של הכתובת (1 במקרה שלנו). המספר הבא הוא יחידה נוספת בתוך ה- Chome, שזה בדרך כלל בלוק מסויים בעיר. ולבסוף, המספר האחרון הוא מספר הבניין הספציפי אותו אתם מחפשים. הגעתם? שיחקתם אותה. לא הגעתם? חזרו אחורה 5 משבצות ונסו שוב...

אין צורך לדעת יפנית כדי להסתובב ביפן. רוב מרכזי המידע החשובים יותר ופחות הם גם באנגלית או שתמצאו מילים יפניות שכתובות באנגלית. במקרה הכי גרוע, עם קצת סבלנות, אפשר תמיד למצוא אנשים דוברי אנגלית. אחרי הכול, יפן נחשבת לאחת ממדינות אסיה המתורבתות והמלומדות ברחבי המזרח הרחוק וטוקיו היא העיר הכי קוסמופוליטית ביפן.

לתחילת הכתבה

 

יעדי הכתבה

סגור
×