Beijing Capital, סין - מדריך נמל התעופה

נמל התעופה החדש והמרשים ביותר של בייג'ין, נבנה בעיקר לקראת המשחקים האולימפיים, שנערכו בעיר, בשנת 2008. בשדה, המרוחק כ-25 קילומטרים מן העיר, שלושה טרמינלים חדישים, בהם תמצאו שירותים שונים, מסעדות, חנויות דיוטי פרי, מרכז בידור ועוד. בכתבה שלפניכם, מדריך נמל התעופה של בייג'ין.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: Beijing Capital, סין - מדריך נמל התעופה
Chung King/Depositphoto ©

מידע כללי על הנמל

  • שם מלא: Beijing Capital International Airport
  • קוד הנמל: PEK
  • אתר אינטרנט: http://en.bcia.com.cn
  • מספר הטרמינלים: 3
  • מיקום ביחס לעיר הקרובה: הנמל ממוקם במרחק 25 ק"מ צפון-מזרחית לעיר בייג'ין.
  • מפה
  • ויזה לסין

מעבר בין הטרמינלים

בשטח שדה התעופה פועל שירות אוטובוסים, המבצע העברות בין שלושת הטרמינלים. שימו לב שהמרחק בין הטרמינלים הוא לא קטן והמעבר ביניהם ברגל עשוי לארוך זמן לא קצר, על כן כדאי להסתייע בשירות האוטובוסים, במידת הצורך.


שדה תעופה (אילוסטרציה). צילום: איתמר ברק

איך מעבירים את הזמן?

המעוניינים להעביר את ההמתנה בשדה התעופה של בייג'ין בדרך מהנה יותר מסתם ציפייה לעלייה למטוס, יוכלו למצוא בנמל תעופה זה כמה אפשרויות נחמדות ביותר. בקומה השלישית של טרמינל 3, ישנו מרכז בידור ותרבות בו תוכלו ליהנות מכמה אטרקציות, למשל, ניתן ליהנות ממופע הכולל שירה, ריקודים ותעלולי קסמים. שעות פעילות: 10:00-14:00.

אם אתם רעבים, תוכלו להעביר את הזמן באכילה ובשתייה. במתחם האוכל המודרני של שדה התעופה תוכלו למצוא שלל סגנונות ואת כל הטעמים: החל במטבח סיני מסורתי, עבור במסעדות קוריאניות ויפניות, מסעדות ובתי קפה מערביים וגם בתי קפה.

דיוטי פרי

מתחם הדיוטי פרי של שדה התעופה בבייג'ין נועד בחלקו לשרת מטרה קונספטואלית ברורה: "זוהי סין, חלק מהעולם". במתחם החנויות הזה תוכלו למצוא שלל חנויות ומותגים בין לאומיים, לצד חברות סיניות מקומיות. מותגי משקאות חריפים מוכרים וגם יצרניות אביזרי עור ושעונים. אם תרצו לקחת איתכם הביתה מזכרת אלכוהולית מסין וליהנות מהן בארץ, תמצאו כאן משקאות חריפים סיניים מסורתיים. כמו כן, זוהי עבורכם הזדמנות אחרונה לרכוש הביתה תה סיני אותנטי ומאכלים ומתוקים מקומיים בחנויות המזון השונות.

נשארים לישון בשדה?

בשטח שדה התעופה של בייג'ין פועלים כמה בתי מלון:

החלפת כספים והחזרי מס

בטרמינלים השונים של שדה התעופה של בייג'ין פזורים מכשירי בנקט רבים. כמו כן, בשטח שדה התעופה פועלות מספר חברות להמרת כספים.

מידע לאנשי עסקים

בשטח נמל התעופה של בייג'ין פועל מרכז עסקים, בו ניתן לקבל שירותי משרד שונים: פקס, אינטרנט, צילום מסמכים, הדפסה, הטענת מכשירי טלפון ועמדות לחיבור מחשבים נישאים. בנוסף, בשדה תעופה זה ניתן למצוא גם לאונג'ים שונים. אתר אינטרנט: en.bcia.com.cn/server/service.

למגיעים עם ילדים

בשדה קיים אזור משחקים לילדים, עם פינות משחק, צעצועים והפעלות שונות לילדים, כולל משחקים בקומיקס. בצמוד לרוב תאי השירותים ברחבי שדה התעופה של בייג'ין אמהות יוכלו למצוא פינות החתלה, בהן גם כיורים, פינות ישיבה להנקה ועוד אמצעים איתם יוכלו לטפל בילדיהן בין הטיסות. אתר אינטרנט: en.bcia.com.cn/server.

נגישות

נוסעים עם מוגבלויות שונות ימצאו את נמל התעופה של בייג'ין די נוח לנגישות ולהתנהלות. יש לקחת בחשבון את היות שדה התעופה רחב מימדים. שירותי הקרקע של שדה התעופה יכולים לסייע לנוסעים בעלי מוגבלויות בהתניידות ברחבי השדה.

תחבורה לעיר הקרובה

אם ברצונכם להימנע מהשכרת רכב בבייג'ין, קיימות ששלוש דרכים עיקריות להגיע אל העיר מן השדה: רכבת, אוטובוס ומונית. שירות האוטובוסים של שדה התעופה מונה שישה קווים המחברים בין השדה ובין אזורים שונים של העיר בייג'ין, אחד מהם יכול להביא אתכם עד העיר האסורה במרכז בייג`ין. בין התחנות: Xidan ,Gongzhufen ,Fangzhuang ,Beijing Railway Station ,Zhongguancun.

המטרו של בייג'ין עובר בין טרמינל 2 ו-3, ישירות למרכז העיר. זמן הנסיעה הוא כ-20 דקות.


אם בחרתם להגיע אל העיר באמצעות מונית, כדאי מאוד להצטייד מבעוד מועד בכתובת המדוייקת של המקום, כתובה בסינית. תוכלו למצוא מוניות מורשות ברציפי המוניות המיוחדים, מחוץ לטרמינל. ודאו כי מוצגים במקום ברור במונית, המחירון וכרטיס זיהוי של הנהג. עליכם יהיה לשלם את מחיר הנסיעה בכבישי או גשרי אגרה. זמן נסיעה לעיר הוא בין 45-60 דקות, תלוי במצב התנועה בכבישים.

לתחילת הכתבה

רוצים לקרוא עוד על טיול בבייג'ין? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

יעדי הכתבה

סגור
×