GPS בארצות הברית - מדריך ועצות למטיילים

לפני עידן הסלולארי וה-GPS כל אחד ידע להסתדר טוב, היינו פותחים מפות באורך קילומטר, מסתבכים, עוצרים בצד, שואלים עוברי אורח – היום כל האינטרקציה הזו נעלמה, במקום מפות אנחנו מקלידים טוב טוב ובודקים שה-GPS מעודכן. בלעדיו אנחנו ממש אבודים. למי שרוצה להישאר על המסלול - לפניכם מדריך שימוש ב-GPS בארצות הברית.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: GPS בארצות הברית - מדריך ועצות למטיילים
Thinkstock Imagebank ©

הנווט שאין לו תחליף

אחד הדברים הכי חשובים בטיול עם רכב שכור הוא ה-GPS. הוא המדריך, המורה, הנווט, ואנחנו שמים את הרגל על הגז בהתאם לקול הבוקע ממנו. מכשיר זה, שבכבישי הארץ הקטנה שלנו אינו כה משמעותי, הופך להיות מכשיר חובה, ששימוש נכון בו, עשוי לחסוך הרבה זמן, כסף (דלק) וקיטורים (נראה אתכם לא יוצאים ביציאה המתאימה בכביש ראשי). עקב השימוש הנפוץ ב-GPS בקרב המטיילים, ננסה לרכז עבורכם מידע וטיפים לשימוש מעשי ב-GPS בארצות הברית ולא רק לשם - הטיפים רלווטיים לכל מדינה בה אתם מתכוונים לנהוג בעצמכם.

רכישת מכשיר שעונה על הצרכים


שימו לב לכך שבעת רכישת GPS באחת מרשתות המכירה יש לרכוש בנוסף, גם חבילת מפות לאזור שאליו רוצים להגיע (צפון אמריקה, מערב אירופה), ומדובר בתוספת של מאות שקלים. חשוב לערוך בדיקה מעמיקה של מחירי המכשירים השונים, מהן המפות הקיימות בהם, מהו מחיר ההרחבה. יש לבדוק דברים נוספים - תפריט בשפות, קלות הפעלה, הטענה ועוד.

התארגנות ולמידה לפני הנסיעה


קודם כל, לימדו קצת על תפעול המכשיר, כדי שלא תופתעו בזמן אמת. לימדו איך לבנות מסלול, איך להזין יעד וכיצד המכשיר עובד. מומלץ להכניס לתוכנה מראש במועדפים, את האתרים ובתי המלון שבהם אתם צפויים לבקר, ומתוכם לבנות מסלול יומי עם יעד ראשי ויעדי ביניים, שישמרו במערכת ויוכנסו לזכרון בתחילת כל יום. ההכנה מראש חוסכת זמן רב במהלך הטיול. לא תמיד זה פשוט לאתר את האתר או את בית המלון ב-GPS, ואחד הדברים המעצבנים זה בבוקר, כשהמשפחה נכנסת לרכב ורוצים להתחיל לזוז, אך נותרים תלויים ב-GPS.

בהיערכות מראש אפשר גם לגלות כל מיני הפתעות. למשל שבית המלון לא נמצא בדיוק במרכז העיר, יש לעיר מספר יציאות ועוד. יש אתרי תיירות שבכלל לא קיימים במפת ה-GPS, כמו לדוגמא האתר של "פרסת הסוס" בדרך לפייג'. במקרים אלו כדאי לסמן את האתר על המפה, לתת לו שם ולשמור במועדפים, ולא לבצע את ההגדרות בלחץ הזמן של הטיול. חשוב לעדכן יעדים בתחילת כל יום גם במהלך הטיול, יתכן שהיעד הסופי שלכם לא כולל יעדים לאורך הדרך, בהם אתם רוצים לעצור.

רכב בארצות הברית. צילום: איתמר ברק

איתור יעדים תוך כדי תנועה


ה-GPS נותן מענה לכל גחמה בה אתם נתקלים במהלך הנסיעה, אם הילדים רעבים ורוצים לאכול היכן שהוא על הכביש הראשי - כדי למצוא סניף של תחנת דלק, רשת מזון מהיר, מרכז קניות, מסעדה וכדומה - יש אפשרות לבחור ב: "מצא נקודת עניין" במקביל ליעד הסופי ואז ניתן לקבל רשימה של סניפים קרובים של היעד שחיפשנו. כאשר מאתרים את נקודת העניין הנדרשת מוסיפים אותה כיעד ביניים למסלול, ה-GPS מתקן את המסלול ומוביל אתכם ישירות למקום.

עדכוני שפה ומרחקים


למרות שמדובר במפות באנגלית של ארצות הברית, ניתן להגדיר כי ההנחיות לנסיעה ינתנו בעברית. כמו כן, רצוי לשנות את ברירת המחדל של המרחקים למיילים במקום ק"מ כדי שתהיה התאמה בין שילוט הדרכים לבין ה-GPS.

הגדרות חשובות נוספות


באופציית הניווט קיימת אופציה של "הפעלת מבט על", המאפשרת לראות קטע כביש ממבט על ולא רק את הדרך הקרובה. כך ניתן לראות כיצד מתקדמים בדרך ביחס למרחק של נקודת היעד. קיימת אופציה של "תיקון דרך אוטומטי", שחשוב מאוד שתסומן בהגדרות התוכנה. סימון זה מאפשר במקרה של טעות כגון פניה לא נכונה ויציאה מהמסלול, הכוונה מתקנת למסלול. עוד הגדרה חשובה, הינה בחירת סוג המסלול לתכנון: חסכוני/מהיר/קצר. כדאי מאוד לסמן "מהיר". בארצות הברית, זמן הנסיעה במסלול הקצר, למשל בין סנטה מוניקה ללוס אנגלס, יכול להמשך 45 דקות יותר מהמסלול המהיר מהסיבה הפשוטה, שמסלול הקצר אינו בדרך כלל כביש מהיר, אלא דרך משנית עם מסלול אחד לכל כיוון, שמהירות הנסיעה בהם הינה 40 מייל לשעה.

לתחילת הכתבה

בחירת נתיבים בכבישים מהירים ודרכים ראשיות


נסיעה בכבישי קליפורניה בערים הגדולות יכולה להיות חוויה קשה לאלו שלא מורגלים בכך. ישנן דרכים ראשיות עם שמונה נתיבים שנדרשים לעבור ביניהם ויש להקפיד על הנתיב הנכון, אחרת אתם יכולים למצוא את עצמכם על כביש אחר רחוק מהיעד הנדרש. במכשיר ה-GPS מופיעים בחלק התחתון בכבישים אלו, חיצים המכוונים אתכם באילו מבין הנתיבים נדרש להיות בהתאם ליעד. לדוגמא, שני הנתיבים הימניים מסומנים בחיצים כתומים ושאר הנתיבים בחיצים לבנים. המשמעות, שכדאי מאוד לנוע בשני הנתיבים הימניים, אחרת בקרוב תנותבו לדרך הלא נכונה ומעבר בין נתיבים בכבישים מהירים אינו תמיד אפשרי ופשוט.

לתחילת הכתבה

  • המידע בכתבה מתוך הבלוג של ofernir, ממדור הבלוגים של אתר למטייל. היכנסו לבלוג >>


רוצה לקרוא עוד על ארצות הברית? הנה כמה קישורים נוספים באתר למטייל שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

סגור
×