LAX, לוס אנג'לס - מדריך נמל התעופה

נמל התעופה העיקרי שמשמש את לוס אנג'לס וקליפורניה ממוקם במקום החמישי בעולם מבחינת פעילות. איזור שדה התעופה נמצא לא הרחק ממיטב האטרקציות של העיר הגדולה ומי שינחת בו, יוכל להגיע אליהן בקלות. לפניכם, כל מה שציך לדעת על שדה התעופה Lax.
מערכת אתר למטייל
|
מפה
תמונה ראשית עבור: LAX, לוס אנג'לס - מדריך נמל התעופה
Thinkstock Imagebank ©

מידע כללי על הנמל

  • שם שדה התעופה בלועזית: Los Angeles International Airport
  • קוד הנמל: (LAX)
  • אתר אינטרנט: www.airport-la.com
  • מספר הטרמינלים: 9
  • מיקום ביחס לעיר הקרובה: שדה התעופה ממוקם כ-24 ק"מ דרום -מערבית ללוס אנג'לס.
  • מפה
שדה תעופה (אילוסטרציה). צילום: יעל כפיר

מעבר בין הטרמינלים

שאטלים ללא תשלום נוסעים מדי 10- 15 דקות בין הטרמינלים. כדי להשתמש בשירות זה יש לעלות על אוטובוס בקו A, שנמצא תחת השלט הכחול: LAX Shuttle & Airline Connections בקומה התחתונה / קומת הטיסות הנכנסות בקדמת כל טרמינל. טיסותיה של חברת התעופה אל על יוצאות מהטרמינל Tom Bradley International - TBI.

אפשר גם לעבור רגלית בין טרמינל אחד למשנהו. הטרמינלים 6,7 ו-8 מחוברים ביניהם במסדרונות והעוברים בהם, לא יצטרכו לעבור בדיקת בטחון נוספת, למעט נוסעים שמגיעים בטיסות בינלאומיות לטרמינלים 6/7 ואשר מחכים לטיסת המשך. טרמינלים 5 ו-6 מחוברים בעזרת מסדרון תת קרקעי. משך הזמן שיקח לכם להגיע מטרמינל אחד למשנהו תלוי בטרמינל המדובר. מומלץ להעיף מבט במפת הטרמינל כדי לקבל מושג על המרחקים בין הטרמינלים השונים.

איך מעבירים את הזמן?

בכל הטרמינלים אפשר למצוא אפשרויות חיבור לאינטרנט, כולל אינטרנט אלחוטי, כך גם לגבי טלפונים ציבוריים ועמדות חינם להטענת מכשירים סלולאריים ומחשבים ניידים. שירות להשכרת טלפונים ניידים פועל בקומת הטיסות הנכנסות בטרמינל TBI. בשדה אין יותר לוקרים לשמירת חפצים והמעוניינים לעשות זאת יכולים להשתמש בשירות, שבו החפצים נאספים בשדה"ת, מועברים לשמירה מחוצה לו ומוחזרים ללקוח בזמן שנקבע. תחנת עזרה ראשונה אפשר למצוא בטרמינל TBI.

בכל שדה התעופה של לוס אנג'לס ניתן למצוא מסעדות, בתי קפה וברים, בין היתר פועלים שם בורגר קינג, מקדונלד'ס, סטארבאקס ועוד. בשדה התעופה עצמו אין אפשרות להתקלח או להתאמן (למעט בחדרי הלאונג'), אבל לא הרחק ממנו, יש כמה מכוני כושר, אליהם אפשר להגיע בעזרת התחבורה הציבורית. אפשרות נוספת היא להשתמש באחד המתקנים במלונות הסמוכים, בתשלום מוזל.

מי שרוצה לצפות בתעופת המטוסים ובמקביל לאכול המבורגר עסיסי, יוכל לעשות זאת ב- In & Out burger, מסעדה שנמצאת במרחק הליכה משדה התעופה. נקודת תצפית על שדה התעופה מהגבעה ב-El Segundo. אל נקודת התצפית אפשר להגיע במונית במחיר של 5 דולר.

לא הרחק משדה התעופה ובמרחק הליכה ממנו פועלים שני מרכזי קניות עם מבחר חנויות ובתי אוכל - Plaza El Segundo Shopping Center ו-Manhattan Village Mall. כדי להגיע לשם יהיה עליכם לקחת מונית או אוטובוס בהתאם למידע שמופיע בחלק על תחבורה. הוראות הגעה אל מנהטן ווילג' מול: maps.google.com, הוראות הגעה אל מרכז פלאזה אלסגונדו: maps.google.com

דיוטי פרי

חנויות הדיוטי פרי בשדה נמצאות בטרמינלים 2 - 7 ובטרמינל TBI.

נשארים לישון בשדה?

שדה התעופה ממוקם בעיר לוס אנג'לס, מה שמבטיח מבחר גדול של מלונות, לא הרחק ממנו (במרחק קילומטר וחצי, למשל). בין המלונות הסמוכים לשדה התעופה אפשר למצוא את הרשתות הילטון (www.hilton.com), הולידי אין (www.ichotelsgroup.com), קראון פלאזה (www.ichotelsgroup.com), בסט ווסטרן (book.bestwestern.com) ורדיסון (www.radisson.com). את המלונות אפשר להזמין בדוכנים מיוחדים לכך בקומת הטיסות הנכנסות בכל טרמינל. משרד להזמנת מלונות נמצא גם באזורי קבלת המזוודות בטרמינלים השונים. רבים מהמלונות מציעים שירותי שאטל חינם מהשדה ואליו.

מי שמעוניין להשאר לישון בשדה עצמו, כדאי שידע שמצפה לו שינה לא קלה על ספסלי מתכת, כורסאות עם ידיות או על השטיח וליווי רועש של מכונות ניקוי, הודעות ברמקולים ומאבטחים מציקים. בנוסף, חדרי השירותים אינם מצטיינים בנקיון וקר שם בלילה.

החלפת כספים והחזרי מס

כספומטים אפשר למצוא הן בקומת הטיסות הנכנסות והן בקומת הטיסות היוצאות ובכל הטרמינלים. דוכני Exchange נמצאים באולמות הטיסות היוצאות בכל טרמינל וגם באולם הטיסות הנכנסות ב-TBI ובטרמינלים 2-7. שעות הפתיחה משתנות בכל טרמינל.

מידע לאנשי עסקים

אינטרנט אלחוטי קיים בכל שטחי השדה, בנוסף, בטרמינלים 1,2,3,6 פועלים כ-60 דוכנים, שבהם פועלים מחשבים לשימוש הנוסעים, בתשלום. שירותי נוטריון אפשר למצוא בטרמינל TBI ובדוכן ICE בקומת הטיסות היוצאות. שירותי פקס וצילום אפשר למצוא בדוכן ICE, שבקומת הטיסות הנכנסות בטרמינל TBI. חדרי ישיבות ניתן למצוא בטרמינל 3 ובטרמינל 1. במלון הילטון, הסמוך לשדה, ניתן למצוא חדרי ישיבות ומרכז עסקים מצוייד. לאונג'ים יש בטרמינלים 1-7 ובטרמינל TBI. הלאונג' של חברת "דלתא" נמצא בטרמינל 5, של "קונטיננטל" בטרמינל 6 ושל "יונייטד" בטרמינל 7.

The Radisson Hotel LAX יספק שירותים מתקדמים לעסקים, אתר אינטרנט: www.radisson.com וכן מלון הילטון, אם ברצונכם להשתמש בשירותי חדרי ישיבות וכדומה, אתר אינטרנט: www1.hilton.com.

נגישות

אמצעי הנגישות כוללים מעליות, רמפות, מסעדות נגישות לכסאות גלגלים וטלפונים נגישים, המתואמים לכבדי שמיעה. בטרמינל 2 (קומה עליונה) ובטרמינל 6 (קומה תחתונה) נמצאים שירותים מיוחדים עבור נכים. בחדרי השירותים בכל הטרמינלים יש תאים רחבים וידית לייצוב. בכל החניונים יש מקומות חנייה מיוחדים לנכים ושאטלים בעלי מעלית מיוחדת נוסעים בין החניונים B ו-C ובין הטרמינלים השונים. יש חנייה חופשית לנכים בעלי תו נכה באזורים המסומנים לכך. חברות תעופה שונות מספקות כסאות גלגלים ויש להודיע על צורך בכך מבעוד מועד. קיימת אפשרות לעשות שימוש ברכבים מיוחדים להסעה בין השערים.

תחבורה לעיר הקרובה

שירות שאטלים חינם פועל בין שדה"ת לתחנת Aviation בקו הירוק של רשת המטרו. קווי אוטובוס שונים מגיעים משדה התעופה ליעדים שונים בדרום קליפורניה. שירות ה- Metropolitan Express מגיע למרכז לוס אנג'לס ולתחנת Union. ה-FlyAway Bus נוסע משדה"ת ומגיע לתחנות Union, Westwood ו-Van Nuys. קו זה יוצא מדי 30 דקות ופועל בין השעות 05:00-01:00.

אוטובוסים ציבוריים של the Metropolitan Transportation Authority נוסעים מחניון C, אליו אפשר להגיע מהטרמינלים בעזרת השאטל C. החברות Culver City Bus Line Santa Monica Big Blue Bus ו-Torrance Transit מפעילות גם הן אוטובוסים ציבוריים. מוניות ושאטלים עוצרים מחוץ לטרמינל, בקומה התחתונה/קומת הטיסות הנכנסות. מוניות מורשות הפועלות בשדה מציגות תעריפים קבועים ליעדים שונים.

לתחילת הכתבה


רוצה לקרוא עוד על טיול ללוס אנג'לס? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה ללוס אנג'לס

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד כרטיסים לאטרקציות לחסוך את התור
ולבלות יותר
ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0
×