ביקור במפעל הבירה והיין Keo בלימסול, מרכז היין והבירה
 KEO, The Cyprus Wine and Beer Company

לימסול היא ליבת תעשיית היין והבירה בקפריסין. למבקרים יש סיכוי לסייר במזקקה ובמבשלה הגדולה ביותר בקפריסין במפעל KEO. המפעל נמצא ברחוב פרנקלין רוזוולט ממש מעבר לנמל הישן ויש המון חניה בשפע מחוץ למפעל. לחלופין אפשר לעלות על אוטובוס 19 או אוטובוס 30 ממרכז העיר. הסיור החופשי של 30 דקות מתחיל בשעה 10 בבוקר, תוכלו לראות את מיכלי הבירה והיין, את המרתפים והבקבוקים, והדרכה מעניינת להכנת יין, בירה, ברנדי ושרי. הסיור מסתיים בטעימת יין. לעיתים קרובות אפשר פשוט להגיע להצטרף לסיור,

מומלץ מאוד להתקשר לפני שמגיעים ללימסול טל ': (00357)
 853 233 25 .

חברת היין בקפריסין Keo , היא חברת משקאות אירופית שהבסיס שלה באי קפריסין. היא הוקמה בשנת 1927 והיא מייצגת את אחד המעסיקים התעשייתיים הגדולים באי עם יותר מ -90 מותגים בתיק המותגים שלה. מניותיה נסחרות בבורסה בקפריסין.
 פרוש השם KEO ביוונית (Κυπριακή Εταιρία Οίνων), או באנגלית Cyprus Wine Company

שייכת לתעשית המזון משנת 1927 ההנהלה בלימסול, קפריסין
מספר העובדים בחברה
420 איש

חברת KEO מפעילה שש חטיבות מסחר הכוללות:
בירה
יינות
מוצרי שיכר
מים מינרלים
מיצים ומשקאות קלים
 מזון משומר

תיק המותגים כולל מותגים מקומיים ובינלאומיים כאחד.

ייצור הבירה KEO החל בתחילת שנת 1951. למבשלת הבירה המקורית הייתה יכולת ייצור קטנה של כ -300,000 ליטרים בשנה. על מנת לעמוד בביקוש ההולך וגובר, ביצעה החברה הרחבות משמעותיות למפעל והציוד כיום כולל את המכונות המעודכנות ביותר בענף המבשלות. המבשלה מסוגלת כיום לייצר מעל 30,000 ליטר בירה מדי חודש. בירה Keo זכתה במדליית זהב בתחריות פרסים בינלאומיות של תעשיית המבשלות. בשנת 2015 KEO Light זכתה בפרס "המוצר החדש הטוב ביותר" מטעם מגזין IN לעסקים. הזוכים נבחרו על ידי הצבעה של וועדה ציבורית מיוחדת.

חברת הבת סאן איילנד ו SWS הם בין המפיקים המובילים באי של מיץ פירות. מגוון המוצרים והפעילויות שלהם משתרע ממיצי פירות וירקות משומרים. בדומה ליקבי KEO, שתי החברות מטפחות מטעי הדרים משלהן בנוסף לרכישת כמות רבה של פירות מקומיים המיוצרים
באי.
 בשנת 2016 הכריזה KEO (בירה) על מתן חסות לנבחרת קפריסין בכדורגל. KEO תתמוך בקבוצה בכל מאמציה בשלבי המוקדמות של גביע העולם. שיתוף הפעולה של KEO עם ההתאחדות לכדורגל בקפריסין נועד לחזק ולאחד את אוהדי הספורט ואת כל אלה שמכבדים את מדינת האי באופן בינלאומי.

בעלי המניות הגדולים של החברה (20%) היא הכנסייה האורתודוכסית של קפריסין.

חברת KEO היא חברה ציבורית שהוקמה בשנת 1927. היא חברה בקבוצת הכרייה ההלנית אשר האינטרסים המגוונים שלה בתחום הכרייה, ייצור המלט, מוצרי הצריכה והבנקאות הופכים אותה לקבוצה התעשייתית הגדולה בקפריסין. היא התחילה כחברה לייצור יין במחוז לימסול. בשנת 1951 זה המשיך לייצור בירה על ידי ייבוא ​​מומחים מצ'כוסלובקיה. מגוון המוצרים שלה התרחב מאז וכלל יינות קינוח (למשל Commandaria), מים בבקבוקים, ברנדי, משקאות חריפים (כולל זיווניה), מיצים וקופסאות שימורים. החברה גם משתתפת פעילה בפסטיבל היין לימסול השנתי. החברה, עד היום, משווקת מגוון רחב של מוצרים אלכוהוליים ושאינם אלכוהוליים מקומית ולמעלה משלושים מדינות ברחבי העולם. לאחר הצטרפותה של קפריסין לאיחוד האירופי בשנת 2004, KEO הרחיבה את פעילותה ביבשת אירופה. מניותיה רשומות בבורסה בקפריסין

בשנת 1925, חברת היינות והשיכר היוונית (EEOO), נכנסה לשוק הקפריסאי על ידי השתלטות על יקב בכפר קטן בפרה פדי, שהיה ככל הנראה אחד היקבים הראשונים בקפריסין, ושהיה בבעלות באותה עת על ידי W.H. צ'פלין, בנו של סוחר יין בריטי. במשך כמה עשורים יקב זה נהג לקנות את הענבים ממגדלי גפן מקומיים והפיק כמה יין פורט טובים.

הקשר של EEOO בקיפריסין היה עם איש העסקים הידוע, מר נ.פ לנטיס, שמלכתחילה הוטלה עליו המשימה לפקח על הקמת מפעל היין החדש בפרה פדי. מר לאניטיס עם חברת EEOO החליטו כעבור מספר שנים לרשום חברה חדשה שתייצג את האינטרסים שלה בקפריסין. לפיכך, ב- 15 בפברואר 1927, הוקמה רשמית חברה בשם "Cyprus Wines and Spirits Co Ltd" (KEOO) עם EEOO כבעלת המניות העיקרית. לאחר מכן שונה שם החברה ל- KEO והלוגו שלה שפותח בשנת 1951 נושא את המוטו 'היה שמח ושתה טוב'.

מר נ.פ. לאניטיס נחשב כמייסד KEO ובתקופות 1927-1952 היה יו"ר הדירקטוריון. הוא הצליח בשנים הראשונות הקשות הללו להפוך את KEO לתעשיית יין חזקה ואחת החברות המייצאות הגדולות בקפריסין. בשנת 1935 הוקם מפעל חדש בלימסול, וכמה שנים אחר כך הוקמה המבשלה באזור הסמוך.

כיום KEO מחזיקה את מטה היקב הראשון שלה בלימסול ומפעילה שלושה יקבים נוספים השוכנים באזור קרסוחוריה Krasochoria שבמחוז לימסול: מליה, פרה פדי ולאונה Mallia, Pera Pedi and Laona. המדרון הדרומי הציורי של רכס הרי טרודוס הוא ביתו של פרויקט ותיק שביצענ KEO. תוכנית שאפתנית זו, הסמוכה לכפר מליה, מייצגת הן את המסורת של האי בייצור יין והן את פיתוחן של טכנולוגיות חדשות בתהליכי יינות ויינות.

מאז הקמתו, KEO צמחה לאחת מיצרניות המשקאות הגדולות והיוקרתיות ביותר באי קפריסין, עם סחר יצוא משגשג לחלק גדול מאירופה, ארה"ב, קנדה והמזרח התיכון. עליית KEO לעמדה הבולטת של תעשיית היינות המובילה באי, לא ניתן אלא לייחס לאיכות הגבוהה של כל מוצרי KEO. איכות זו זכתה בפרסי מדליות זהב ברחבי העולם.

מלבד ייצור יין, KEO הצליחה בצורה מרהיבה בבירה, והייתה את בירה מסוג 'Pilzen' בקפריסין מאז שנת 1951. דיונים להקמת מבשלה על ידי KEO החלו כבר בשנת 1937, אז נשיא הדירקטוריון דאז, מר. NP לאניטיס הציעה לחקור את פוטנציאל הכניסה לעסקי הבישול. ההצעה הובאה שוב לדירקטוריון בשנת 1939, אולם היעדר ניסיון מבשל בקפריסין והיעדר מוחלט של נתוני שוק עליהם ניתן לבסס תכנון ומידות של המבשלה החדשה בתוספת השלכות המלחמה איפשרו לעיכוב משמעותי במימוש ההחלטה משנת 1939. בשנת 1947 הודיע ​​המנהל הכללי, מר אלקוס אקונמו, ללוח כי סך הצריכה המשוערת של בירה לפני המלחמה בקפריסין אינה עולה על 4-5,000 דונם, בעיקר מיובאים מאירופה. הוא העריך כי בשנים הבאות הצריכה לא יכולה לעלות על 7-9,000 דונם. ההחלטה העיקרית התקבלה בישיבת הדירקטוריון במארס 1947, והחלטה זו, ככל הנראה הושפעה מהעובדה שבירת פילסנר Urkuel המפורסמת הייתה מותג מיובא ידוע, הצביעה כי KEO "יבנה מבשלה לייצור שנתי של 15,000 דונם. בירה מסוג Pilsen, עם 12% תמצית ו -3.5% אלכוהול, וגם של בירה מותססת כהה ותחתונה, עם ייצור מקסימאלי חודשי של 2.500 דונם. "

הפרויקט כולו הוקצה לחברה הצ'כוסלובקית Skodaworks National Corporation ב- 28 במרץ 1947 עם עלות ציוד כוללת של 36,000 ליש"ט. המבשלה הוקמה ליד יקב KEO בלימסול (שם היא עדיין נותרה) ונבנתה בעיצוב צ'צ 'מסורתי. אבן היסוד הונחה ב- 17 במאי 1951 והייצור החל תחת פיקוחו של צ'ך ברוארמאסטר טראפל, שהוטל עליו המשימה להכשרת צוות מקומי במשך שלוש השנים שלאחר מכן. התגובה של השוק המקומי למשקה החדש הייתה מדהימה. הייצור בשנת 1953 הגיע ליכולת הנומינלית של המבשלה של 15,000 hl. לאחר מכן הותקנו קו ביקבוק חדש ומרתף תסיסה חדש כדי לענות על הביקוש הגובר בהתמדה. באותה תקופה נכשל ניסיון להכניס את הבירה העליונה התוססת התחתונה (בהתאם להחלטת החברה המקורית).

עד שנת 1957 הגיע הייצור השנתי ל -62,000 ל '. בשנת 1958 בוצעה ההרחבה הגדולה הראשונה של המבשלה, הכוללת יחידת בית חלוקה שנייה של 90 ליטר, שני מרתפים מותססים נוספים, שני מרתפי לאגר חדשים, וקו לבקבוק חדש עבור 8,000 בקבוקים לשעה. לפיכך, שבע שנים לאחר תחילת פעילותה, ייצרה מבשלת KEO נפח שנתי יותר מפי ארבעה מכושרו המקורי. התסיסה בוצעה בתסיסה גלילית סגורה עם מערכת שמרים דו-זני. מחצית מהבירה תוססה עם זן עוקצני וחצי עם זן אבקתי, ושתי הבירות התמזגו באותה מידה בזמן האיטום. Lagering שמר על אופיו המקורי עם אחסון של חודשיים באפס מעלות צלזיוס. בשלב זה (1957-58) צבר צוות המקומי ניסיון בישול הולם והמבשלה מנוהלת כעת על ידי כימאים קפריסאים.

התסיסה הפוליטית והצרה הבין-קהילתית שהחלה בשנת 1958 (לפני סיום השלטון הקולוניאלי הבריטי בשנת 1959) השפיעו מאוד על שוק הבירה המקומי: השוק נותר על עומדו בעשר השנים הבאות. רק בשנת 1968 הגיעה צריכת הבירה בקפריסין לנפח 1957. בנוסף בשנת 1969 החלה מבשלת בירה שנייה (המנוהלת על ידי Ph. Photiades Ltd) בפעילות בקפריסין, המיועדת לחלוט את בירת קרלסברג מדנמרק ברישיון. פעילויות התחרות והשיווק האינטנסיביות של שתי המבשלות הביאו לצמיחת שוק הבירה בקפריסין מ 66,000 הל"ג בשנת 1968 ל 146,000 הל"ט בשנת 1973. נתח השוק של KEO באותה עת עמד על 72%.

ההתפתחויות בשוק הציגו אתגרים משמעותיים עבור KEO Beer. התברר כי יש צורך בשיפוץ דרסטי והרחבת כושר הייצור. אף על פי שקיים בקבוק בקבוקים מלא של 16,000 בקבוקים לשעה בשנת 1972, אולם המספר הגדול של מיכלי תסיסה ואחסון קטנים (90 תוססים ו 227 מיכלי אחסון) הציגו כמה בעיות טיפול. בשנת 1973 המשרד הדני אלפרד ג'ורג'נסן (הידוע ב- KEO כספקי זני השמרים שלהם במשך שנים רבות) פירט פרויקט פיתוח ארוך טווח לייצור בירות KEO. הפרויקט כלל שיפוץ מיידי של מרבית חלקי המבשלה במטרה להגיע לכושר ייצור חודשי של 25,000 hl. הקיבולת הצפויה בסופו של דבר הייתה 50,000 hl לחודש. מרבית הציוד הותקן בקיץ 1974. עם זאת, ציוד חדש לגמרי זה אמור היה להיכנס לשימוש שלוש שנים מאוחר יותר. הפלישה הטורקית ביולי 1974 הביאה לאי כאוס כלכלי וחוסר וודאות כלכלית. רק בשנת 1979 הגיעה צריכת הבירה בקפריסין לנפח 1973.

עד 1978 החלה כלכלת האי להתאושש, שהובילה על ידי ההתפשטות בענף התיירות. צריכת הבירה גדלה בהתמדה מ -133,000 הל"ט ב -1977 ל -253,000 הל"ט בשנת 1986. בתקופה זו, KEO הפעילה את בית המבשלה החדש שלה בגודל 400 הברזל, ואת התסיסים הגליליים-חרוטי הנירוסטה הראשון.

הצגת הטכנולוגיה העדכנית ביותר וטכניקות בקרת איכות קפדניות (יחד עם הקפדה על טכניקות חליטה מסורתיות ומוכחות) הביאה להכרה בינלאומית. ב- 27 במרץ 1987, ארבעים שנה בדיוק לאחר שהתקבלה החלטת הלוח על הקמת המבשלה, זכתה בירת KEO במדליית הזהב בתחרות הבירה העולמית לאגר בקבוקים בבורטון און טרנד בבריטניה. הכרה זו הפכה את בירת KEO למותג בינלאומי מכובד וחיזקה את מעמדה כבירה בקפריסין הקשורה לים ושמש של האי.

סבב ההשקעות הגדול הבא התקיים בשנים 1992-94, אז הושקעו יותר מתשעה מיליון יורו בקווי אריזה חדשים. בשנת 1992 הועלה לפעולה קו לבקבוק חדש (36,000 בקבוקים לשעה) עם בקרות ממוחשבות. בשנת 1993 הופעל קו קיגינג חדש (מייצר 240 חביות לשעה). בשנת 1994 הוקם קו שימורים חדש לייצור פחיות מכל הסוגים. של חבילות רב-מודרניות הוזמן והופעל בפעולה בזמן שיא של שלושה שבועות.

מאז 1994, KEO ממשיכה בדרך המוכחת של שדרוג טכנולוגי רציף ובישול מסורתי, כלומר, חליטה של ​​מרתח כפול ומרתח תחתון. התוצאה הייתה עקבית: בירה מובחרת עם ארומה וטעם עדינים במיוחד. בשנת 2007 KEO פיקדה על נתח של כ- 40% בשוק כולל של 38 מיליון ליטר, והביצועים היו טובים במיוחד בשוק התיירות. יחד עם המבשלה המקומית העיקרית האחרת, שני הענפים חולשים על תחום הבירה המקומי, ומשתפים ביניהם כמעט 90% מכלל השוק.

חומרי הגלם

מאלט: זהו חומר הגלם העיקרי המשמש בייצור בירה. הוא עשוי מזנים של תירס אירופי המתאימים במיוחד לייצור בירה. המלט מוכן על פי המפרט המסופק על ידי KEO עצמה.

תירס: זה משמש כחומר גלם משלים לביצור מרכיבי המלט.

כשות: זהו צמח שהפרחים שלו משמשים לספק לבירה את טעמו המר והארומה האופייניים. תערובת מיוחדת של זנים אירופיים נבחרים של כשות משמשת לייצור בירה KEO.

מים: המים המשמשים לייצור בירה KEO מעובדים במיוחד כדי להכיל את יסודות המלח הנדרשים.

שמרים: זוהי תרבות של sacharomyces gspecial המשמשים בתסיסה של בירה. זן הסקרומיזה הספציפי מאוחסן על ידי מכון מדעי אירופי ידוע בתנאים המבטיחים את שמירת תכונותיו. תרבות טרייה מיוצרת ונשלחת ל- KEO כל חודשיים, כדי לשמור על האיכות העליונה והעקבית של KEO.

Address: KEO Headquarters Limassol, 1 Franklin Roosevelt Avenue,

P.O. Box 50209, 3602 Limassol,Cyprus
Tel: +357 25 020000
Fax: +357 25 020001
Official site: www.keogroup.com
FB: www.facebook.com
 Twitter: twitter.com