קפריסין, טיולים מודרכים בלרנקה, מצודת ימי הביניים על טיילת Finikoudes
 Larnaca medieval fort castel, Finikoudes Larnca

מצודת ימי הביניים של לרנקה חולשת על חוף הים של לרנקה. ממוקם בקצה הדרומי של שדרת החוף של טיילת Finikoudes.
 המצודה מהמאה ה -14 ונבנתה על ידי מלך לוסיניאן איקוב הראשון מטעמי הגנה על הנמל. על פי המראות ההיסטוריים, קודם לכן, באותו אתר היה מבצר בשל המאה ה -11 בזמן הקיסר הביזנטי איזק קומנוי.

במהלך הכיבוש הוונציאני התחזקה הטירה, במסגרת שדרוג תפקידו של נמל לרנקה, לא רק ביחס למסחר במלח אלא גם לסחר במוצרים אחרים מחופי דרום אפריקה והשכנות וכמובן עם המערב. לקראת סוף השליטה הוונציאנית ונוכח ההתקפה העות'מאנית (1570), בחרו הוונציאנים להתגונן על ציר פמגוסטה-ניקוסיה-קירניה, תוך שהם נוטשים את טירת לרנקה.

מוזכר כי העות'מאנים נחתו בסמוך לטירת העיר ובחרו בנמל לרנקה כבסיס הצי שלהם. הטירה מימי הביניים נבנתה מחדש בשנת 1625 על ידי העות'מאנים, לאחר שנהרסה, היא צויידה בתותחים,
 מאז אמצע המאה ה -18 הטירה של לרנקה נהרסה ותפקידה העיקרי היה ירי הצדעה לספינות החולפות. חלקים מסוימים מהארכיטקטורה מימי הביניים של השלב שולבו בבניין העות'מאני ונראים בחלקה הדרומי והמזרחי של הטירה.

מצודה של ימי הביניים של לרנקה מאז תחילת הכיבוש הבריטי שימשה כתחנת משטרה וכלא עד אמצע המאה העשרים. האולם המערבי בקומת הקרקע של הטירה שימשה את האנגלים להוצאתם להורג של תושבים.

מאז 1948 היא שימשה כמוזיאון מחוז לרנקה, עד 1969, אז נחנך המוזיאון המחוזי הנוכחי.

בקומה העליונה בבניין הראשי של הכניסה, שתוארך לשליטת טורקיה, נמצא מוזיאון המורכב משלושה אולמות. בחדר הראשון ישנן עתיקות מהתקופה הנוצרית הקדומה. יש גם חומר צילום על האנדרטאות הנוצריות הקדומות, הביזנטיות והפוסט-ביזנטיות של קפריסין.

בחדר המרכזי השני ישנו חומר צילום על אמנות ביזנטית בקפריסין. בחדר השלישי מוצגות דוגמאות ייצוגיות של קרמיקה מזוגגת ביזנטית, מימי הביניים והאסלאם, כלי מתכת, כלי נשק, קסדות וחרבות. התערוכה מלווה בחומר צילומי עשיר על ביצורים ביזנטיים ובימי הביניים וכן על הארכיטקטורה של ימי הביניים של האי.

הקצה המזרחי של חדר III שוחזר עם ריהוט מתאים לתקופה.

בצד הצפוני של הטירה יש מבנה בן שתי קומות, שנבנה על ידי הטורקים ועל פי הכתובת הרלוונטית משנת 1625. החלק של ימי הביניים של המצודה הוא דרום ומזרח, כפי שמעידים המורפולוגיה של קשתות ובנייה. . במחצית הצפונית של הצד המזרחי עומדים זה לצד זה, תותחים של מתקופות שונות.

כמו כן, בחלקו הדרומי של הצד המזרחי של המצודה לים, יש מגדל מרובע, שמתחתיו יש חדר חלול מרווח בצורת אפסיס פנימי למחצה.כיום במקום יש מצבות המתוארכות למאה ה- 15 עד המאה ה -18. הצד הדרומי של המצודה ימי הביניים מורכב מסדרת חדרים המכוסים בקשת מחודדת.

בחצר המצודה מוצגות שני חדרים מימי הביניים ובאחת מהן תוכלו למצוא צורות מובלטות של נזירי לטיניים. באחד מאולמי האגף הדרומי נמצא מעיל הזרוע של המשפחה הגדולה מימי הביניים "דה נורי", בעל צורת מגן, ובקצהו ישנם שלושה צלבים. לבסוף, בפינה הצפונית-מערבית של החצר, יש מעיין שמתוארך לשנת 1765.

החצר הפנימית של המצודה של ימי הביניים של לרנקה משמשת לאירועים אמנותיים שונים שמושכים אנשים רבים ובעיקר מבקרים זרים.

מיקום: לרנקה כתובת: שדרות אתונה - Finikoudes
 קשר: 304 576 24