קפריסין, הכפר הנטוש ''פראסטיו'', מחוז פאפוס, הכפר זה הוא המתנה של עמק Diarizos למטיילים

Abandoned Villages ''Prastio'', Paphos district

הכפר פראסטיו Prastio, ביוונית Πραστειό, הוא כפר קפריסאי טורקי נטוש הממוקם במחוז פאפוס בקפריסין, על נהר דיאריזוס Diarizos מצפון מזרח לפאפוס.

הכפר הנטוש ''פראסטיו'' היא מתנה של עמק Diarizos למטיילים.

הכפר פרסטיו ממוקם בעמק דיאריוזוס, 25 ק"מ צפונית מזרחית לפאפוס ו-3 ק"מ צפונית מזרחית לאגיוס ג'ורג'יוס Agios Georgios ו-3 ק"מ דרומית מערבית לכפר קידאסי Kidasi.

הוא ממוקם מול הפנייה לטראצ'יפדולה Trachypedoula, ממש מעבר לטברנה Extreme'' View'', על הכביש הראשי F616 לאגיוס ניקולאוס Agios Nikolaos. הדרך הראשית דרך פראסטיו עוברת במקביל לכביש הראשי לאגיוס ניקולאוס Agios Nikolaos.

יש הרבה מטעי זיתים באזור שמסביב לכפר פרסטיו. איסוף הזיתים לכבישה לשמן הזית מתבצע בסוף הסתיו.

טברנת הנוף הקיצונית

Extreme View Tavern הממוקמת ממש לפני כפר פרסטיו, מנוהלת על ידי קפריסאים יוונים ויש בה אוכל קפריסאי מסורתי מצוין ונוף נהדר של עמק דיאריוס.

זהו הכפר הנטוש הרביעי בו ביקרנו לאחרונה.

עם זאת, הוא קצת מיוחד, שכן זהו כפר נטוש שננטש באמת.

כדי להגיע אליו, אתה צריך לעזוב את המכונית שלך, ולטייל קצת ברגל.

הביקור האחרון שלנו בעמק דיאריזוס Diarizos היה לצלם מנזר ישן ונטוש. עיון במפה הראה שאולי יש משהו ששווה להסתכל בהמשך העמק. אז בחרנו מסלול חקלאי מתאים ויצאנו לדרך.

מראה כנסייה מרחוק אינו בדיוק יוצא דופן בקפריסין. עם זאת, אם תסתכל מקרוב על התמונה, תראה שיש גם חורבות מנוקדות סביב הנוף.

הכנסייה נראית כאילו תוקנה בעבר הלא רחוק. אני אוהב את האופן שבו הם בנו אותו על גבי סלע מוצק ונחמד.

יש חפירה ארכיאולוגית בסמוך, שם חקרו מבנים שנפלו באופן מסתורי במאה ה -12. יתכן שבוני הכנסייה הזו לקחו את זה על שרטוט תוכניות הכנסייה.

בפנים הכנסייה נראית הרבה יותר מבוגרת.

זה נראה כאילו היה פעם היה ציור קיר על הקיר, אם כי בקושי ניתן לזהות אותו עכשיו. זה סיקרן אותי. עוד לא ראיתי דבר כזה. האם התבנית משמעותית, או שהם רק חורים אקראיים?

סמי גולד מדריך בעברית בקפריסין Tel WhatsApp 00357-96219050