עונת השיא כוללת את התקופה שבין סוף נובמבר למרץ. יותר ויותר חברות שולחות את הספינות שלהן לאוסטרליה ומציעות הפלגות גם בתוך אוסטרליה וגם כחלק ממסעות גדולים יותר בדרום האוקיינוס השקט ובעולם. הקיץ באוסטרליה הוא כמו החורף של דרום אמריקה,  תנאי מזג אוויר מושלמים בסידני,הצד המערבי של פרת' ואדלייד, ואקלים כמעט טרופי בצפון מזרח קווינסלנד. זוהי גם עונת הטייפונים, הים עלול להיות סוער, מה שיכול להשפיע על כמה נמלים כמו קאירנס ובריסביין.

העונה השקטה/עונת הביניים נמשכת ממאי עד ספטמבר. האקלים באוסטרליה משתנה במידה רבה, אך הטמפרטורות בחורף לא קיצוניות. ישנם מספר קטן יותר של מבקרים ומבצעים משתלמים זמינים בכל ימות השנה, במיוחד במסעות ל"שונית המחסום הגדולה". החיסרון הבולט הוא שהפלגות משלחת והפלגות לטסמניה לעתים קרובות מוגבלות  בגלל הגשמים בחודשי יוני, יולי ואוגוסט.

==============================

אולי אתם מתכננים להפליג במהלך החופש הגדול או בתקופת החגים, או להתחמק מהחורף הגשום בארץ  ואולי אתם גמישים ולא יפריע לכם להחליף תאריכים. תחליטו מה אתם מעדיפים ותוכלו לדעת איזו עונה היא המתאימה ביותר עבורכם. ברוב יעדי הפלגות קיימות עונות שיא - תקופות בהן הביקוש הוא הגבוה ביותר, עונות ביניים- בהן הביקוש גבוה פחות ועונות שקטות -בהן הביקוש הוא נמוך. עד לא מזמן, עונות שיא היו בתקופות בהן מזג האוויר באזור מסוים היה הטוב ביותר.

לאחרונה יותר ויותר משפחות בוחרות דווקא בהפלגות בתור חופשה משפחתית, מסיבה זו הביקוש הגבוה ביותר הוא בחודשי הקיץ, ללא קשר לתנאי מזג האוויר. משפחות עם ילדים צריכות להזמין הפלגה לעונת שיא מוקדם ככל האפשר, בגלל שחלק מהחברות מגבילות את מספר הילדים על הסיפון, כמו גם בכל ספינה יש מספר מוגבל של תאים שיכולים להכיל שלוש או יותר נפשות. בעונות ביניים ובעונות השקטות ניתן להשיג את העסקאות הטובות ביותר ליעדים שפתוחים להפלגות במהלך כל השנה, ביעדים אלה תקופות מחוץ לעונת ההפלגות ארוכות יותר. תקופות אלה נמשכות כמה שבועות בסוף עונה ביעדים כמו ברמודה ואלסקה בהם עונת ההפלגות נמשכת חמישה או שישה חודשים. שווה לבדוק גם עסקאות להפלגות בתקופת המבצעים. לעומת זאת, באזורים כמו תעלת פנמה וצפון אירופה קשה מאוד למצוא הפלגות במחירי סוף עונה. העונה השקטה הצטמצמה באזורים רבים, הודות לצמיחה בכמות נמלי הבית וביעדים חדשים להפלגות, חברות קרוזים הגיעו להחלטה חכמה להעביר את הספינות שלהם לאזורים אליהם הנוסעים רוצים להפליג, מתי שהם רוצים להפליג. תעברו על רשימת יעדי ההפלגות שפעילים בכמה עונות שונות ותלמדו על בחינת חלופות, על מנת להגיע לאיזון בין עלות לתועלת ולהיות מודעים ליתרונות של כל אחת מהעונות. בדרך זו תוכלו לגלות מהן ההעדפות האישיות שלכם ומהו הזמן הטוב ביותר לחופשת הפלגה עבורכם.