טיולים מודרכים בעברית בקפריסין, הכפר לאזאנייה בהרי הטרודוס מחוז ניקוסיה
 Lazania Village, Machairas Zone, Nicosia District

הכפר לאזאנייה Lazania שוען במחוז ניקוסיה של קפריסין, באזור Machairas של הרי Troodos הכפרים הקרובים ביותר הם Gourri ו Fikardou. מנזר Machairas נמצא גם הוא בקרבת מקום.

בנסיעה לכפר יש כמה מתצפיות הנוף המרהיבות ביותר בקפריסין. יש נופים עם תצפית ללא הפרעה של הרי טרודוס ותצפיות לגבעות בקרבת מקום. האוויר הצלול צלול מוסיף לנוף ברור. מתקן הטלקומוניקציה הלבן והגדול, של חברת התקשורת, נמצאת גם היא בקרבת מקום.

הכפר Lazania הוא כפר קטן מאוד עם מעט מאוד תושבים. ככל הנראה פחות מעשרה אנשים מתגוררים באופן קבוע בכפר במהלך השבוע, עם מעט יותר תושבים בסופי שבוע.

הכפר Lazania גבוה מאוד בהרים, ולכן קר מאוד בחורף כמצופה מכפר הררי, החורף בקפריסין מתחיל הרבה קודם לכן בכפר ההר הזה. הגובה מסייע בקיץ, כאשר הוא הרבה יותר קריר, כך שאנשים יכולים לברוח מחום הקיץ והלחות של ואזורי החוף ולנפוש בכפר.

בתי הכפר העתיקים בנויים מאבן אפורה כהה שנמצאה באזור. הקירות הם עבים מאוד אשר שומרים על בתים חמים בחורף וקרירות בקיץ. הכפר כולו בנוי כמעט מן האבן המקומית, אשר מסייעת לשמור על המראה המסורתי מאוד של הכפר.

כמעט בכל בית, תראה תנור חימר בגן, המשמש להכנת מתכון קפריסאי המקומי, Kleftiko. Zivania עדיין מייצרים באופן מסורתי. בתי הכפר הישנים שנותרו נטושים במשך שנים רבות, משוחזרים לאט בסגנון הישן והמסורתי.

הכפר הוא יעד פופולרי בקרב מטיילים, עם ננוף המרהיב שלו, והטבע שנמצא במרחק הליכה קלה מן הכפרים האחרים הסמוכים והמרחק של שעה קלה של נסיעה מהערים הגדולות.

המבקרים בכפר יכולים להרגיש כמו במסע אחורה בזמן. בכפר בתים עם גגות ומרפסות רעפים הנתמכים על ידי עמודי עץ, חלונות ודלתות מגולפות מהווים את הדימוי המלכותי של Lazania