ויננינין דמיטרי טרילביץ ' נותן המלצות כיצד לנסוע להר אתוס תמורת 300 יורו בלבד.

"אכן נאמר, אנו מניחים שללורד יש את זה. שאל אותי לפני שנה אם הייתי יכול ללכת להר אתוס, הייתי עונה לא. זה יקר מדי. שופט בעצמך, להקצות כ -1,500 יורו מתקציב המשפחה לטיול עליה לרגל - זה אולי יאפשר לא הכל. אבל שיחה אחת יכולה לשנות הכל! בנובמבר האחרון חייתי את חיי, תכננתי תכניות לימים הקרובים. וכאן, ידידי סרגיי לא התקשר אלי לתא שלי. חשבתי גם שדיברנו לפני שנים רבות. מה האדם הזה צריך? ? והוא כל כך פשוט: "אתה רוצה להר אתוס?" NAET דמיטרי.

האדם חלם לבקר בהר הקדוש זו השנה העשירית.

"או יותר נכון, אף על פי כן, דעה. אבל לפני שנתיים שמעתי הקלטה של ​​שירת מלאכים. ומאותו הרגע התחלתי לחלום על חצי אי יווני מרוחק. התעניינתי ללכת למקדשים במקדשים. אבל המחירים נשכו. ואז סרגיי בשאלה שלו הוא הבטיח שנבלה 300 יורו לטיול. "שנגן" והוויזה של אתוס יהיו זמינים תוך שבוע. לא האמנתי לעצמי, הסכמתי. אבל חשבתי בלבי שזה פשוט לא יכול להיות!? "אם יש רצון הבתולה, הכל זה יתברר, "הרגיע אותי סרגיי.

עשרה ימים לאחר מכן, החברים פגעו בדרך.

"המזוודה שלי התאימה לתיק גב קטן ומנומר, שבו הנחתי תיק גדול יותר. למתנות. שלושה נוסעים נוספים חלקו את דרכנו. הדרך ברכב עם נוסעים אחרים היא אפשרות כלכלית לנסיעות. סרגיי נסע להר אתוס בפעם החמישית," מעיר דמיטרי.

תוך שבע שעות נסעה החברה 600 ק"מ לגבול עם רומניה. המכס עבר בקלות.

"רומניה, בהשוואה למדינות אחרות באירופה, מלוכלכת. בקרב המקומיים יש המון צוענים. ממש למעלה יש אוהלים, מחנות, סמרטוטים. כל מיני דברים מתפתחים ברוח. הכבישים לא טובים במיוחד במקומות. אבל לעומת שלנו, כמובן, יותר יפה. פרסא בילתה את הלילה כמעט אחרי נסיעה של ימים בעיירה הקטנה רוסה בגבול רומניה-בולגריה, שם, אגב, אף אחד לא בודק שום דבר. הערה לנהגים בבולגריה וברומניה חובה.לשלם אגרה קטנה על השימוש בכביש.מומחים נמכרים בכל תחנת דלק בשביל זה מדבקות, הם תופסים על השמשה הקדמית. הם עולים בערך 10 יורו. המחיר תלוי כמה זמן אתה במדינה. המלון נבחר על ידי הנווט. התמקמנו בקרוב אלינו. נכון, בהתחלה הייתי מבולבל מעט מהופעתו. החדר נבנה כמו "ליביד" הסובייטי הישן בסמוך לחנות הכלבו המטרופולינית "אוקראינה". מלון סובייטי קלאסי. הבניין בן העשר קומות ממולא בסוגים שונים של חדרים. אבל העלות פגעה בי. עבור מיטה רעננה ומסודרת בחדר נקי שילמנו 15 יורו כל אחד. הסכום כלל ארוחת בוקר, שהגישה הכל! נקניקיות, יוגורטים, חביתה, קפה, תה. בקיצור, מזנון מלא. אנו, כצליינים אוקראינים כנים, ניסינו לאכול הכל ", המשיך התייר. חביתה, קפה, תה. בקיצור, מזנון מלא. אנו, כצליינים אוקראינים כנים, ניסינו לאכול הכל ", המשיך התייר. חביתה, קפה, תה. בקיצור, מזנון מלא. אנו, כצליינים אוקראינים כנים, ניסינו לאכול הכל ", המשיך התייר.

דמיטרי מזהיר כשאתה נוהג באירופה, אתה לא רואה את המשטרה.

"אתה הולך, נושם, נהנה, מסתכל סביב. אתה אפילו לא יכול לראות את המצלמות. אתה באמת יכול להירגע ולהרגיש מתירנות. למשל, אסור לך לחרוג מהמהירות. הכל קבוע, ניתן לשלוח את הקנס אפילו באוקראינה. ואתה יכול לחרוג מהמהירות אה! המגבלה היא עד 50 קמ"ש ", מוסיף.
בולגריה פגעה בדמיטרי במצבה הכלכלי הקטסטרופלי.

"בערים כמו קלינובקה שלנו, ברדיצ'ב, זה ריק. אנשים עזבו לעבוד באירופה. אתם נוסעים. בתים. בתים, בתים וזה ריק. ברור שאין בנייני מגורים. איפה יש חלונות מאובקים, אין וילונות. איך הגענו לציוויליזציה, הם החליטו לאכול ארוחת צהריים בבית קפה. תמורת 10 יורו לאדם אפשר היה לאכול יתר על המידה. היה הכל: ראשית, שנייה וקומפוט. מנות היו ענקיות. בילינו את הלילה בבולגריה. ישירות מיוון. קיבלנו אותנו MOTEL CHIK קטן, בו כולם שילמו 10 יורו כל אחד. התנאים קצת יותר גרועים. ובלי ארוחת בוקר, "חישב.

בבוקר פגשו התיירים את יוון.

"בערב הם הגיעו לעיר העתיקה אורנוופולס. היא נוסדה בשנת 315 לפני הספירה. רוב עולי הרגל הולכים להר אתוס מהמרינה המקומית. הייתי צריך לחכות, כי המעבורת עוברת רק פעם ביום. בערך 8-9 בערב. החלטנו לבלות את הלילה במלון ארבעה כוכבים, יש מיטה תמורת 25 יורו לאדם. זה מלון ממש "שמן". ממש על שפת הים. הוגש תמנון לארוחת ערב, כמה פגזים. אני עדיין זוכר דיונון. פלוס - ארוחת בוקר מלאה הנוף מהחלון בחדר היישר אל אתוס. הסתכלתי עליו, ו הייתה לי הבנה ברורה שלא במקרה הגעתי לכאן. היינו צריכים להשאיר את המכונית במלון. סיכמנו על מחיר מגוחך עם הבעלים. בערך 10 יורו לחמישה ימי חניה, "המשיך.

כשהגיעו התושבים למזח, כבר התאסף מספר עצום של אנשים.

"מי מצחקק את המתפללים. ההמון מנומר. אף אחד לא יודע, בוא נלך לאתוס. יש באזור הזה אזהרות סערה תכופות. אם תיכנס לזה, המעבורת לא תעבור לשום מקום. בתוך ההמון בדקתי את בישוף אוגוסטין לבוב-גליצקי שלנו. הוא ליווה את חולה הסרטן עם התואר האחרון של סרטן. אבל למרות חוסר מזלו, האיש היה אופטימי מאוד. עם ויזה מקומית בידיהם, הם נתנו לכולם באתוס, רק בתנאי אחד. אם אתה אדם. ומי שאתה, אורתודוקסי, מוסלמי, לא אכפת להם. אבל אם הגעת להר אתוס בלי הרבה לא יורשה לך ללכת להר ההר. הוצאנו ויזות עם אוקראינה. היינו צריכים ליצור קשר עם הנזירים שנותנים את המפגש לקראת הגעתו של האדם האחר. שילמנו 25 יורו עבור diamonitirio. אתה יכול גם לקבל הזמנה ל מיקום בסוכנויות נסיעות מקומיות, המסייעים לצליינים בכמאה אירו. מפעילים מתקשרים דרך האי שלהם עם הערוצים שלהם. מחיר מעבורת עלה 10 יורו. סע שעה. כשיצאנו לחוף הוכרזה אזהרת סערה. לא החזרתי אנשים עם המעבורת. שמענו את הרוסים נלחצים. כמה גברים איבדו כרטיסי טיסה. עם הזמן הם קיבלו את מיסבם, מצאו מקומי שהוביל אותם בשבילי הרים לתרבות. נכון, בשביל זה הוא שאל 600 יורו. הרוסים התמקחו על חצי אלף ", אמר. עם הזמן הם קיבלו את מיסבם, מצאו מקומי שהוביל אותם בשבילי הרים לתרבות. נכון, בשביל זה הוא שאל 600 יורו. הרוסים התמקחו על חצי אלף ", אמר. עם הזמן הם קיבלו את מיסבם, מצאו מקומי שהוביל אותם בשבילי הרים לתרבות. נכון, בשביל זה הוא שאל 600 יורו. הרוסים התמקחו על חצי אלף ", אמר.

ארץ אתוס עוצמתית בכדור הארץ. לא הייתה רגל של אישה.

אנרגיה שונה לחלוטין. את מרגישה את נוכחותה של הבתולה, שכולם קוראים לה שם - אמא. הם פונים אליה עבורך. ציפיתי שאגיע לתרבות אחרת. עתיקה. אבל התברר שעדיין הגעתי לאירופה. צלחות "האיחוד האירופי הקצה כל כך הרבה כסף למנזר הזה." כבלים חשמליים תלויים בכל מקום, מכוניות נוסעות, למרות שאין כבישים. רק דרכי עפר. בעוד חמישה ימים, איש לא דרש מאיתנו כסף.
נרות ותווים מוגשים כאן בחינם. בכל מנזר תאכילו. ראשית, כוס וודקה אניס מוזגת לטון ומאפשרת לאכול תענוג טורקי. וכוס מי מעיין טעימים. במנזר אספיגמן התאכסנו בחדרים עם נוף לים. אם אתם מתכננים לבלות את הלילה באחד המנזרים, עליכם להגיע לשם בקפדנות קרוב. ניתן לרכוש את כל לוחות הזמנים במזח. למטיילים שמוצאים לילה על הכביש או שמזג האוויר הוא גרוע, מה שמכונה נקודות טרנזיט מסודרות במערות. בטעות נדדנו לכזה. כפי שאני זוכר עכשיו, הייתה פחית גדולה של תירס משומר. משהו אכיל אחר. חבילת עוגיות. כסא מהצד ואיקונוסטזיס קטן עם אייקוני נייר מודבקים, "הוסיף.

ביום בו התאספו התושבים הביתה, התבשרו כי לא תהיה מעבורת. אזהרת סערה.

"ואז הם הודיעו פתאום שהמעבורת לוקחת אנשים. כשהם בדרך למזח, חשבתי פתאום. אחרי הכל, זה היה פעם שפניתי אל הבתולה פחות מאלוהים. ואז הרגשתי מיד את נוכחותה ... וראיתי את זה ענן ירד על הר אתוס והצביע עליו, מקומי אחד, אגב, אמר: "אמא עכשיו על ההר," אמר דמיטרי.

במשך הטיול הוציאה כל אחת מחברת ויניצה קצת יותר ב -300 יורו. כולל בנזין לנסיעות, לינה וארוחות.