מזמן רציתי לבדוק את המסלול של קו הרכבת החדש משדה התעופה בבוקרשט למרכז העיר. באחד הימים ליוויתי את הבן שלי לשדה התעופה לטיסה שהייתה בשעה מוקדמת בבוקר, ובמקום לחזור הביתה נסעתי משם למרכז העיר כי נקבע לי סיור. אז פתחתי מצלמה והסרטתי את הדרך כולל הסברים. את הכל העליתי ליוטיוב ואני מציגה כאן בפוסט מרוכז.

מוכנים? נצא לדרך

נסיעה במונית

מונית זה האמצעי הכי שכיח וזה ממש סבבה, מהיר, מיידי וזמין. אם הנהג לא עושה לכם תרגיל זה גם לא יקר. בסרטון פה למטה אני מדגימה מאיפה לוקחים פתק שמכוון אתכם למונית ספציפית. הנהג חייב על פי חוק להפעיל מונה. שימו לב שעל דופן המונית רשום התעריף לקילומטר. הכינו מראש שטרות של 50 ו- 10 ליי, עשו זאת עוד בתוך הטרמינל ולא בלחץ של נסיעה, בעיקר אם כבר חושך ואתם עייפים, ככה תחסכו מעצמכם טעויות שיעלו לכם כסף ועוגמת נפש. להתחיל חופשה בעוגמת נפש עלול להעיב על ההמשך וחבל. בהנחה שהנסיעה עברה בשלום אני ממליצה בחום לתת לנהג טיפ. כמה טיפ? כמה שלבכם חפץ. אני נוהגת לתת בין 5-10 ליי טיפ, תלוי באורך ומחיר הנסיעה. אני מאמינה שנדיבות מכל סוג תורמת להפצת שפע בעולם.
זה סרטון הנסיעה במונית (לא באמת נסעתי אלא רק דיברתי ואז הלכתי לתחנת רכבת).

נסיעה באפליקציית אובר או בולט

כפי שתראו בסרטון הבא, אתם לא יכולים להזמין מונית באפליקצייה מהרציף הראשי אלא עליכם לרדת החוצה. כפי שכבר המלצתי בעבר, אם אתם רוצים להשתמש באפליקציות, לא רק בשדה אלא בכלל בעיר, התקינו אותן בטלפון הנייד מבעוד מועד כבר בארץ, ולא ברגע האחרון כשאתם בלחץ. אם מעולם לא השתמשתם באפליקציה תרגלו אותה מעט, או בקשו עזרה ממישהו. מאוד חשוב שההזמנה תיעשה כשאתם נמצאים מחוץ למבנה כדי שה- GPS של הנהג יזהה איפה אתם נמצאים. אגב בבוקרשט יש אפליקציות נוספות מלבד אובר ובולט אבל אני לא התנסיתי בהן ולכן לא אוכל להמליץ על משהו שאני לא מכירה.

זה סרטון הנסיעה באובר (Uber) ובולט (Bolt)

נסיעה ברכבת עילית לתחנת הרכבת המרכזית של בוקרשט Gara De Nord

הנסיעה היא ברכבת עילית, אורכת חצי שעה, נסיעה חלקה ונעימה בקרון חדיש ושקט. הדרך נחמדה עוברת בשדות ובאזורים כפריים. מחיר הנסיעה 4 ליי בלבד. בכניסה לתחנת הרכבת יש מכונות אוטומטיות לרכישת כרטיס, או קופה מאויישת. בשום אופן אל תתפתו להיכנס לרכבת בלי לשלם, ברגע שיעבור שם פקח (והוא יעבור) אם לא תציגו כרטיס נסיעה בתוקף אתם עלולים לחטוף קנס כבד. אני חושבת שעבור משפחות עם ילדים זאת יכולה להיות חוויה נחמדה וגם חסכונית לנסוע ברכבת. הנסיעה ברכבת היא בשני סרטונים: חלק א' הנסיעה ברכבת העילית, וחלק ב' ההמשך ברכבת התחתית.

 זה סרטון הנסיעה ברכבת משדה התעופה עד תחנת הרכבת המרכזית של בוקרשט

נסיעה ברכבת תחתית (Metro) מתחנת הרכבת המרכזית למרכז העיר

כאמור, אחרי שתרדו בתחנת הרכבת המרכזית של בוקרשט (Gara De Nord), צאו מהאולם הגדול, קנו לעצמכם בייגלה טרי ומנחם בדוכן המאפים הריחני שנמצא ביציאה מהתחנה, ואז פנו שמאלה ושוב שמאלה ותגיעו אל תחנת המטרו. הנסיעה ברכבת התחתית עולה 2.5-3 ליי, תלוי איזה כרטיסייה אתם קונים (של 10 או של 2 נסיעות). אם אתם צריכים להחליף קו בדרך ליעד שלכם ולא יצאתם מהתחנה אין עלות נוספת. בעקרון אפשר לנסוע מקצה של בוקרשט עד הקצה השני במחיר של נסיעה אחת, בלי קשר למספר ההחלפות של רכבות בדרך. אני מדגישה כי בניגוד לדימוי של רכבות תחתיות בערים שונות בעולם, בבוקרשט המטרו מאוד בטוח נקי ונוח, לא מסתובבים בו טיפוסים מפוקפקים, ותגלו שיש אבטחה בתחנה ובתוך הרכבת.

זה סרטון הנסיעה ברכבת משדה התעופה עד תחנת הרכבת המרכזית של בוקרשט

אני מאוד נהניתי לנסוע ברכבת משדה התעופה למרכז העיר, זה אולי לקח קצת יותר זמן, אבל למי שלפעמים חושש להיות באינטראקציה עם נהגי מוניות, ולא בטוח איך עובדת השיטה של אובר, נסיעה ברכבת היא פתרון מעולה. לעיתים יש פקקים כבדים בדרך מהשדה לעיר, וגם אז הרכבת היא פתרון מעולה שאיננו תלוי בעומסי התנועה. זה גם פתרון מצוין אם הגעתם בקבוצה או משפחה גדולה שמחייבת אתכם לקחת מספר מוניות ואז העלות של נסיעה ברכבת זולה משמעותית.

ועכשיו כל מה שנשאר לכם זה לקנות כרטיס טיסה ולהגיע לבוקרשט.

=================================================
רוצים לשמוע את הסיפורים הכי מרתקים? הטיפים הכי שווים? האתרים שאסור להפסיד? האוכל הכי טעים? העוגות הכי מושחתות? הקפה הכי משובח? הצטרפו לסיור הרגלי בבוקרשט.
להזמנת סיור לחצו כאן ותתחברו ישירות לווטסאפ.
אפשר גם לכתוב לי מייל לכתובת [email protected].
למידע נוסף מזמינה אתכם להצטרף לקבוצת הפייסבוק אוהבים את בוקרשט.
בקישורים הבאים תוכלו לקרוא חוות דעת של אנשים רבים שסיירו איתי בבוקרשט, וכתבו המלצה בעמוד הפייסבוק של Travel With Yael או ממש כאן באתר למטייל.