המנזר Panagia of Sinti ממוקם במחוז פאפוס, דרומית מזרחית לכפר פנטליה Pentalia. נבנה בגדה המערבית של נחל Xeropotamos.

כדי להגיע למנזר מהכפרים הסמוכים, למשל הכפרים סלמיו Salamiou , פנטליה Pentalia, איה מרינה Agia Marina, קלוקדארה Kelokedara ונתא Nata , תוכלו להשתמש בדרכי העפר המובילות למינזר.

השם של האתר והכינוי "סינטיס" Sintis מגיע מהמילה ההומרית, והוא מתפרש על ידי הפועל "sinome" שמשמעותו פגיעה/הרס.

התאריך המדויק שבו נבנה המנזר נותר לא ידוע. עם זאת, על פי מסמך מתקופת הכיבוש הוונציאני, מוזכר נ'קיריאס במסמך זה, המהווה תעודה על קפריסין, מתייחס לכפרי פאפוס וסינטי. נכון שזה לא מכונה מנזר. זה לא אומר שלא היה שום מנזר מכיוון שהוא כמו מנזרים אחרים, כמו מנזר הבתולה מזלאקי וכנסיית אגיוס ניאופיטיס Neophytos, מוזכרים בתעודה בין הכפרים לפרקסיס ולא כמנזרים. בנוסף, התייחסות זו כמעט עכשווית עם בנייתו מחדש של המנזר הקתולי (הכנסייתי). עובדה זו מעידה כי המנזר היה קיים בשליטת הוונציאנית.

המנזר הבתולה מרי (Panagia) מסינטי, לאחר המאה ה -16, הייתה המלוכה של מנזר קיקוס עד תחילת המאה ה -20, בערך בשנת 1927. על פי מקורות, אחרי 1927 המנזר ננטש ובשנת 1950 אחוזתו נמכרה לתושבים בכפרים הסמוכים. החצר הפנימית הגדולה של המנזר הפכה למקום מרעה, ומבני המנזר נפגעו קשה מרעידות אדמה. בשנת 1966 הכריז מחלקת העתיקות על המנזר כאנדרטה עתיקה אך לא התחייבה בשום תחזוקה.

בשנת 1994 החל ניקיפורוס את שיקום המנזר והוא הושלם בשנת 1997.

אדריכלות המנזר הבתולה מרי (Panagia) מסינטיס

זהו מנזר הבנוי בצורת האות היוונית Π, יש לו חצר מרוצפת שבמרכזה יש באר. המנזר בנוי מאבן. האגף הצפוני של המנזר מתוארך למאה ה- 16 והמזרחית במאה ה -17 או ה -18.

על פי מקורות היסטוריים, קודם לכן היה גם אגף מערבי שכלל חדרים בקומת הקרקע, מחסנים, גדרות ואסמים.

בצד הדרומי של החצר נמצא הקתוליקון של מנזר סינטי. כנסייה חד משמעית עם כיפה מתומנת עם ארבעה חלונות, שתוארכה למחצית הראשונה של המאה ה -16 ונחשבת לאחד הבניינים החשובים ביותר של התקופה הוונציאנית.

המנזר הנטוש של Panagia tou Sinti שוכן על גדות נהר זירוס Xeros בפנטליה, והוא מוקדש לבתולה מרי (Panagia) של Sinti.

לכנסייה כיפה מתומנת עם ארבעה חלונות והיא שייכת למחצית הראשונה של המאה ה -16. הספינה המרכזית שלו במצב טוב, והיא נחשבת לאחד הבניינים החשובים ביותר של התקופה הוונציאנית.

המנזר נותר בפועל עד שנת 1927 ואחריו ננטש. בשנת 1994, מנזר קיקוס לקח על עצמו את תחזוקת המנזר, והשלים אותו. בשנת 1997 זכה בפרס אירופה נוסטרה על שימוש בטכניקות שיקום טובות ושמירה על אופיו המקורי.

Contact Number

Fax: 00357-22390681 00357-22390767