עונת השיא בריביירה המקסיקנית כוללת את ימי החגים ומפברואר עד אמצע אפריל. לשבור שיגרה באמצע השבוע עם שייט או הפלגה בחגים ממשיכה להיות הביקוש הגבוה ביותר למשפחות. מזג האוויר יבש, והטמפרטורות בסביבות ה21-27 מעלות צלזיוס, מה שהופך את הריביירה המקסיקנית למקום נוח ופופולרי עבור מבקרים ממדינות צפוניות. פברואר ומרץ הם החודשים הטובים ביותר לצפייה בלווייתנים. ישנה נטייה שלילית באזור כי בני נוער בגילאי המכללה מעדיפים יעדים כמו נמל פוארטו וואלרטה ואנסנאדה, ויוצרים אווירה סוערת. עונת הקיץ היא זמן הנסיעה הפופולרי ביותר, במיוחד עבור משפחות. אבל למרות זאת יש היצע קטן יותר ופחות אפשרויות לבחור בגלל שרוב הקווים מעבירים את הספינות לאלסקה.

עונת הביניים כוללת את ינואר, מאי, אוקטובר ונובמבר. בסתיו האווירה היא יותר לקהל המבוגר, יחד עם מגוון רחב של אפשרויות להפלגה. החודשים ינואר ומאי הם זמן טוב להפלגה כי ישנם פחות ילדים ופחות תיירים, מאז החזרה לבית הספר אחרי החגים וחופשות האביב. החיסרון הוא מזג האוויר הבלתי צפוי, אשר לפעמים חם ולח ויכול להשתנות בן רגע לקר וסגרירי, עם טמפרטורות בטווח של  4-10 מעלות צלזיוס.

===============================

התשובה לשאלה זו תלויה במשתנים רבים ובעיקר בהעדפות האישיות שלכם. אולי אתם מתכננים להפליג במהלך החופש הגדול או בתקופת החגים, או להתחמק מהחורף הגשום בארץ  ואולי אתם גמישים ולא יפריע לכם להחליף תאריכים. תחליטו מה אתם מעדיפים ותוכלו לדעת איזו עונה היא המתאימה ביותר עבורכם. ברוב יעדי הפלגות קיימות עונות שיא – תקופות בהן הביקוש הוא הגבוה ביותר, עונות ביניים- בהן הביקוש גבוה פחות ועונות שקטות -בהן הביקוש הוא נמוך. עד לא מזמן, עונות שיא היו בתקופות בהן מזג האוויר באזור מסוים היה הטוב ביותר.

לאחרונה יותר ויותר משפחות בוחרות דווקא בהפלגות בתור חופשה משפחתית, מסיבה זו הביקוש הגבוה ביותר הוא בחודשי הקיץ, ללא קשר לתנאי מזג האוויר. משפחות עם ילדים צריכות להזמין הפלגה לעונת שיא מוקדם ככל האפשר, בגלל שחלק מהחברות מגבילות את מספר הילדים על הסיפון, כמו גם בכל ספינה יש מספר מוגבל של תאים שיכולים להכיל שלוש או יותר נפשות. בעונות ביניים ובעונות השקטות ניתן להשיג את העסקאות הטובות ביותר ליעדים שפתוחים להפלגות במהלך כל השנה, ביעדים אלה תקופות מחוץ לעונת ההפלגות ארוכות יותר. תקופות אלה נמשכות כמה שבועות בסוף עונה ביעדים כמו ברמודה ואלסקה בהם עונת ההפלגות נמשכת חמישה או שישה חודשים. שווה לבדוק גם עסקאות להפלגות בתקופת המבצעים. לעומת זאת, באזורים כמו תעלת פנמה וצפון אירופה קשה מאוד למצוא הפלגות במחירי סוף עונה. העונה השקטה הצטמצמה באזורים רבים, הודות לצמיחה בכמות נמלי הבית וביעדים חדשים להפלגות, חברות קרוזים הגיעו להחלטה חכמה להעביר את הספינות שלהם לאזורים אליהם הנוסעים רוצים להפליג, מתי שהם רוצים להפליג. תעברו על רשימת יעדי ההפלגות שפעילים בכמה עונות שונות ותלמדו על בחינת חלופות, על מנת להגיע לאיזון בין עלות לתועלת ולהיות מודעים ליתרונות של כל אחת מהעונות. בדרך זו תוכלו לגלות מהן ההעדפות האישיות שלכם ומהו הזמן הטוב ביותר לחופשת הפלגה עבורכם.