בדובאי, רוב בתי המלון ממותגים מערביים או אמריקאים עובדים לפי החוק האמריקי המתייחס לאנשים מוגבלויות. מלונות זרים הנושאים מותג מערבי נוטים יותר להיות נגישים לכיסאות גלגלים ומציעים חדרים עם מקלחות נגישות, מוטות אחיזה ותכונות נגישות אחרות. עבור אנשים הזקוקים לחדר מלון נגיש עם מקלחת נגישה לכיסא גלגלים, אני ממליץ להזמין רשת מלונות מערבית כמו הילטון, מריוט או רדיסון כדי לקבל את החוויה הטובה ביותר.

חפשו מלונות עם חדרים הנגישים לכיסאות גלגלים ומקלחות גלגלים ושקרובים. אני מצאתי רק 31 מלונות כאלו עד מרחק שנע בין 0.2-1.7 קילומטרים

Jumeira Beach Residence. Bus:F44 > 0.2 km
Al Fahidi (Green) > 0.8 km
Burj Khalifa/Dubai Mall > (Red) 1 km
Sharaf - DG (Red) > 0.6 km
Al Fahidu (Green) > 1.2 km
Abu Baker Al Saddique (Green) > 0.6 km
World Trade Centre (Red) > 0.2 km
Al Mina. Bus:7,8,12 > 0.3 km
Mall of the Emirates (Red) > 0.8 km
BurJuman (Green, Red) > 0.7 km
Sharaf DG (Red) > 0.4 km
Jumeirah. Bus:C9 > 0.4 km
Al Rigga (Red) > 0.4 km
World Trade Centre (Red) > 0.8 km
Jumeirah Beach Residence 1 (Tram) > 0.5 km
GGICO (Red) > 1.1 km
Business Bay (Red) > 0.9 km
Mall of the Emirates (Red) > 0.9 km
Mina Seyahi (Tram) > 0.6 km
Emirates Towers (Red) > 0.2 km
Gate Ibn Battuta (Red) > 1 km
World Trade Centre (Red) > 1.2 km
Burj Khalifa/Dubai Mall (Red) > 1.5 km
City Centre (Red) > 1.7 km
Creek Union Square (Green, Red) > 0.9 km
City Media City (Tram) > 0.6 km
Dubai Healthcare City (Green) > 0.5 km
Financial Centre (Red) > 0.5 km
Jumeirah Beach Residences 2 (Tram) > 0.6 km
Financial Centre (Red) > 0.3 km
Mina Seyahi (Tram) > 0.4 km

השימוש במערכת התחבורה הציבורית בדובאי כמשתמש בכיסאות גלגלים הוא קל ביותר. אוטובוסים ורכבות עירוניות נגישים לחלוטין לכיסאות גלגלים, מה שהופך אותה לאחת מרשתות התחבורה הטובות ביותר. הקפד לנצל את המלונות, שכן הם יהפכו את המסע שלך דרך דובאי וסביבתה ללא טרחה וללא מתח.

תחנת המטרו נגישה לכיסאות גלגלים

המטרו של דובאי הוא מערכת תחבורה ציבורית אוטומטית לחלוטין ללא נהג. המטרו מורכב משני קווים, אדום וירוק, המשרתים 49 תחנות בסך הכל. הרחבה עתידית מתוכננת, ותוסיף שלושה קווים חדשים לרשת. העברות בין הקווים האדומים לירוקים אפשריות בתחנות המטרו יוניון ובור ג'ומן.

רבים מיעדי התיירות המובילים בעיר נמצאים במרחק של קילומטר הליכה מתחנת מטרו. התחנות מציעות קישורים לקווי אוטובוסים עירוניים, המרחיבים את טווח ההגעה של מערכת התחבורה הציבורית לכל חלקי דובאי. רכבות פועלות מעל ומתחת לקרקע, תלוי באזור. כל התחנות סגורות וממוזגות. חלקם כוללים שבילים סגורים וגבוהים לאטרקציות סמוכות, כמו זו המחברת בין תחנת קניון דובאי לקניון ובורג 'כליפה .

הנגישות לכיסא הגלגלים של המטרו בדובאי, בתחנות וברכבות, מצוינת . כל התחנות מצוידות במעליות בכל כניסה. בהתחשב בכך שבתחנות רבות יש עד 4 כניסות, המפוזרות על פני מספר רחובות, נוסעי כסאות גלגלים לא יצטרכו לחפש את הכניסה עם מעלית: כולם מצוידים. מעליות קיימות גם בין תחנת התחנה לרציף הרכבת. רכבות המטרו עומדות במפלס עם פלטפורמת התחנה, והפער לרוב הוא פחות מסנטימטר אחד. בין אם משתמשים בכיסא גלגלים ידני או מונע, לא תתקשו להשתמש במערכת המטרו.

שירותים נגישים לכיסאות גלגלים נמצאים מעבר לשערי הנסיעה בכל תחנת המטרו של דובאי. הם נגישים ביותר ועומדים בדרישות ה- ADA בארצות הברית.

מקומות כסא גלגלים זמינים בכל רכבת. כניסות הקרובות לחללי כסאות הגלגלים מסומנות בלוגו הנגישות לכיסא הגלגלים הבינלאומי ולוגו הנכים על קיר הזכוכית המפריד בין הרציף למסילה. דלתות הזזה אוטומטיות ייפתחו כדי לאפשר גישה לרכבת עם הגעתה.

כמה דברים שחשוב לציין:

הרכבות יכולות להיות צפופות מאוד בנקודות שונות במהלך היום ובתוך העיר.

נעל את הגלגלים ותהנה מהנסיעה.

שירות מ / אל שדה התעופה:

הקו האדום של המטרו מכיל שתי תחנות בשדה התעופה הבינלאומי של דובאי (DXB). תחנות התעופה נגישות לכיסאות גלגלים ומספקות גישה ישירה (באמצעות מעלית) לרמות הכרטוס, היציאה וההגעה. הקפידו להתייעץ עם חברת התעופה בכדי לקבוע מאיזה מסוף הטיסה שלכם תצא.

חַשְׁמַלִית
טראם דובאי הוא רכבת קלה דמוית מטרו ברחוב, המשתרעת ממגורי ג'ומיירה ביץ 'אל אל סופוח דיפו. אטרקציות פופולריות לאורך 11 התחנות כוללות את המרינה של דובאי, קניון האמירויות ומלון בורג 'אל ערב. שלא כמו באפשרויות תחבורה ציבורית אחרות בדובאי, יש מחיר אחיד של 3 דירהם, ללא קשר למרחק שעבר. החשמלית מתחברת לקו האדום של המטרו בתחנות אגמי ג'ומיירה ובתחנות המרינה של דובאי.

תכנון הרכבות והתחנות כמעט זהה לזה של המטרו, והחשמלית נגישה לחלוטין .