פאפוס, המוזיאון הארכיאולוגי החדש של מחוז פאפוס

The new Paphos Museum

המוזיאון החדש של פאפוס עוצב מחדש במקצועיות רבה והוא מציג תערוכה מודרנית ומאורגנת מאוד של תרבות קפריסין ממחוז פאפוס, המסודרת בסדר כרונולוגי וכוללת ממצאים חדשים מאוד מחקירות בשנים האחרונות.

זו תצוגה כוללת נהדרת.

פיסת השיש המגולפת הזו, מהתקופה הרומית ומנקודת מציאה בקאטו פאפוס (חפירות המשלחת הפולנית) תוצג בקרוב במוזיאון הארכיאולוגי החדש של מחוז פפוס.

היצירה בתמונה מציגה דמות גברית מכופפת על מיכל מים שנשפך או נוזל כלשהו, ​​שבאמנות המייצגת של הפסיפס הרומי מתוארת בדרך כלל נהר / גוף מים או דמות דתית הקשורה לכאלה.

הנה עוד ממצא חדש ומדהים שיוצג בקרוב במוזיאון פאפוס החדש: פרסקו שנלקח מקיר מתחם קברים רומאי שנמצא ליד / מתחת לאתר של מלון דיימון אפטס על קבר שדרות המלכים בקאטו פאפוס.

זה נכון, ציור פרסקו או קיר שנעשה במהירות על פני הטיח הרטוב, הוא טכניקה שאנחנו רואים לראשונה למעשה בקברים ההלניסטיים ואז המשיכה לתקופה הרומית. זה עשוי להפתיע רבים שמחקרים שנעשו לאחרונה תוך שימוש בגישות אנליטיות מדעיות מתקדמות אכן הראו שכמה מהכנסיות המצוירות הביזנטיות בקפריסין (כולל כמה מהכנסיות המצוירות המורשת העולמית של אונסק"ו בכנסיית הר הטרודוס) מציגות ציורי קיר ותקרה שאינם ציורי קיר אמיתיים. (כלומר, צבועים על טיח רטוב) אלא דוגמאות המשתמשות בטכניקת פרסקו ססקו, הצובעת על טיח יבש. עם זאת, אנו רואים פרסקו אמיתי מהתקופה הרומית והתצלומים מראים אחת מכמה דוגמאות הכלולות באוסף מוזיאון פאפוס החדש.

העושר של חיתוך קפריסאי

פסלון גיר (תקופה כלקוליתית - בערך 3000 לפני הספירה ) מעמק דהריזוס התחתון, מחוז פאפוס.

היצירה הפנטסטית הזו, עם פרטים דקורטיביים בצבע אדום, מייצגת כנראה אישה בהריון.

עלינו לשים לב במיוחד לקישוט בראש מעל העיניים (איזו כיסוי ראש?) ולמה היא לובשת משתלשלת מתחת לצווארה.

יכול להיות שיש אינדיקציות לאיפור ואולי ללבוש צורה כלשהי של תכשיטים / קישוטים על הידיים ורגליים עשויות להראות גם סוג של התמתנות.

זו יצירה מאוד ייחודית. הוא מצטרף לקבוצה שלמה של פסלונים מתוארכים באופן דומה, חלקם עשויים אבן, אחרים מחימר / טרה-קוטה, (למשל ממבה-לקוס, קיסונרגה-מוספיליה) שעשויים להצביע (אך לא בהכרח) על קשר עם פוריות וריבוי נשים ככאלה חשוב לתרבות האי באותה תקופה.

לקרוא להם אלילים דתיים העוסקים בפולחן פוריות ורבייה נשית זה היפותטי, מכיוון שאיננו יכולים לחזור לנהל ראיונות עם אנשים אלה ולשאול אותם במה הם באמת האמינו או באיזו חשיבות מדויקת הם חשים כלפי האובייקטים הללו.

לכן, הם עשויים להתחבר לאמונות רוחניות או שלא.

יש להימנע מהצהרות סופיות, אך אנו יכולים להציע אפשרויות, דפוסים ותצפיות.