טיולים לצפון קפריסין טירת קנטרה Kantara Castel נבנתה על ידי הביזנטים במאה ה - 10 כתצפית על פשיטות של ערבים מצפון.

Kantara Caste, North Cyprus

הטירה שוכנת בגובה 630 מטר מעל פני הים עם נוף עוצר נשימה.

טירת קנטרה היא טירה בצפון קפריסין. התאריך המדויק של בנייתה אינו ידוע, התיאוריה המתקבלת ביותר היא התקופה הביזנטית. היא משלבת אלמנטים אדריכליים ביזנטיים ופרנקיים, ננטשה בשנת 1525 ופורקה בשנת 1560.

הטירה ממוקמת ממזרח לטירה בופנטו Buffavento וטירת סנט הילריון Hilarion יחד היוו ציר מגן בפסגת הרי קירניה בצפון קפריסין. כמו שתי הטירות האחרות היא שימשה כדי להעביר אותות קשר ביניהן. הטירות נבנו יחד בתקופה הביזנטית הן היו פופולריות בשנת 965 (לאחר גירוש הערבים מהאי), ובשנת 1091 על ידי המורדים , בתקופת Philokales Eumathios (1091-1094), בשלהי המאה ה -11 המאה לאחר שחוף הים נכבש על ידי האימפריה הסלג'וקית ב -1096 נגד מסע הצלב הראשון.

שם הטירה נובע מהמילה שמשמעותה גשר אבן.

בטירה מגדל שמירה נגד פשיטות פיראטים, מרכז מנהלי ומקום מאסר. בשנת 1191, היא נכבשה על ידי ריצ'רד לב ארי Lionheart במהלך המאבק שלו נגד שליט האי אייזיק קומננוס Komnenos. לאחר מכן מכר ריצ'רד את האי לטמפלרים האבירים ששלטונם הסתיים במהירות לאחר מרד גדול בניקוסיה. קפריסין הועברה

לבית Lusignan. תקופה של שלום הסתיימה עם מותו של הקיסר הראשון של קפריסין בשנת 1218. מאבק על מי צריך לפעול בתור יורש הממלכה התפתח בין בית איבלין נגד תומכיו המקומיים של פרידריך השני, הקיסר הרומי הקדוש. הגעתו של פרידריך ללימסול בשנת 1228 הסלימה את הסכסוך למלחמה גלויה. בשנת 1229, הטירה הגיעה תחת מצור על ידי איבלינס, אשר הפציצו אותו עם בליסטראות, על פי הדיווחים הצליחו להרוס כמה מבנים. חיל המצב של הטירה נכנע שנה לאחר מכן, כאשר המפקד גובין דה צ'נצ'ה נהרג על ידי קשת. לאחר מכן, לוזיאן Lusignans המשיכו את שלטונו אשר נקטע רק על ידי הפיכות בארמון מדי פעם. בשנת 1373 פלשה לקפריסין הרפובליקה של גנואה כלאה את האצולה המקומית. על פי פיליפ של נסיך כרוניקה של נובארה, ג'ון מאנטיוכיה, הצליח להימלט מפמגוסטה לאחר שהסתיר את עצמו כמשרתו של הטבח שלו. לאחר מכן נמלט ג'ון לקנטרה, משם הוא ארגן מתקפת נגד מוצלחת שגירשה את הגנואים לאחר שלא הצליחו לכבוש את קנטרה.

בהכירו את החשיבות של שלוש טירות קירנייה Kyrenian, ג 'יימס הראשון של קפריסין ופיטר השני של קפריסין הרחיבו את הביצורים שלהם. בתקופת שלטונו הפכה קנטרה לטירה של חיל-המצב, למבנים ולבור מים ענקי. בור נוסף שנמצא במרתף הטירה הוסב לבית-סוהר, ולאחר-מכן הפכו לחדרים של חיל-המצב. בשנת 1489, הרפובליקה של וונציה Venacquired פלשה לאי, ב 1519 מהנדסים איטלקים קבעו כי הטירות מיושנות ואינן מתאימות להגנה. באותו זמן נפלו טירות ההרים של קירינה, וחיל המצב האחרון יצא ב -1525. הטירה פורקה לבסוף ב -1560. המבנים של קנטרה נותרו במצב טוב יחסית עד שהם נחשפו ונבזזו בתחילת המאה ה - 20. בשנת 1905, הטירה סווגה כמורשת היסטורית בזכות מאמציו של הארכיאולוג הצרפתי קמיל אנלארט. בשנת 1914 התחייבו השלטונות הקולוניאליים הבריטים תחת ג'ורג 'ג'פרי לעבוד על שיקום הטירה, במאמץ למשוך מבקרים. בשנת 1939 שופץ היסוד של מגדל הפרסה על מנת למנוע קריסה. כיום המצודה שמורה על ידי אגף העתיקות ומשמשת אתר ביקור פופולרי.