סיורים מודרכים בעברית בצפון קפריסין, תלבושת גברים מסורתית מחצי האי קארפס
 Men's Costume from the Karpas Peninsula, North Cyprus

האי קפריסין שוכן פיזית ותרבותית בין אירופה לאסיה. הקפריסאים הושפעו על ידי תרבויות רבות או מתיישבים שבחרו להתיישב בקפריסין ונשארו מודעים מאוד לזהות שלהם.
התלבושת הקפריסאית ממחישה כמה מההשפעות הזרות שהובאו על ידי כיבוש או על ידי סחר, ההשפעות הללו חלו על הלבוש הגברי שנטו להיות אחידים בכל רחבי האי מאשר התלבושת של הנשים והורכבו ממכנסיים רחבים בעלי קפלים (וורקה), ומעיל חזייה (ייליקו) או ז'קט (זיבוני) . לרוב פריטי הלבוש היו גרסאות של הפסטיבלים שלהם.
סוגים מסוימים של בדים ועיצוב טקסטיל ותלבושות היו אחידים יחסית על האי, לכל אזור היה וריאציה מקומית משלו מבחינת צבע הלבוש, קישוטים ואביזרים.
אזור קרפס היה ידוע בטקסטיל צבעוני בוהק עם צבע אדום שולט.
זה היה גם במשי המשובח של התחתונים, שמלות פסטיבל ושמלות חתונה מורכבות.
התלבושות של קרפס שהוצגו כאן היו הלבוש 'הטוב ביותר', שמיועד לחתונות ופסטיבלים ונלבש רק באותם אירועים.
מחקר מועט של התלבושת הקפריסאית נערך לפני 1878, כאשר הבריטים קיבלו על עצמם את הממשל של האי מהאימפריה העות'מאנית. מנהלים, ארכיאולוגים ומטיילים שהגיעו לאי החלו להתבונן ולהתרשם מהעם ומהתרבות שלו. ז'קטים עם שרוולים חגיגיים ייחודיים קרפסיים, עשויים טקסטיל כותנה משובץ. הכתפיים, השרוולים והגב היו בעלי רקומות עשירות עם חוט כותנה אדום וכחול וחוט שחור בעיצובים מפורטים במיוחד.
 חולצת המשי היתה חלק מתלבושת החתן והיתה בדרך כלל מתנה מהכלה. נשות קרפסיה נודעו בכישוריהן בהפקת תחפושות לפסטיבל ובמגוון הרקמות והקישוטים.