עונת השיא היא מיוני עד אוגוסט. צפון אירופה יפה מאד במהלך הקיץ, עם נמלים לאורך הפיורדים של נורווגיה והים הבלטי. הטמפרטורות נעימות אבל לפעמים גם חם מאד. בדרך כלל, השמים בהירים והשמש נעימה למדי, ובערים . החיים האמתיים הם בחוץ. ההפלגות בקיץ הבלטי הן לעתים קרובות ההפלגות היקרות ביותר באירופה.

עונת הביניים כוללת את מאי וספטמבר. הפלגה בעונה זו יכולה להיות נהדרת - הילדים חזרו לבית הספר, הנמלים אינם עמוסים באנשים, מזג האוויר (סתיו או כמו-באביב) יכול להיות מקסים. הטמפרטורות עשויות להשתנות בזמנים אלו, ואפילו המחירים נמוכים יותר. כמה חברות, כמו פרד, אולסן והורטיגרוטן, מציעות הפלגות בחורף - ממש התגלמות עונת הביניים. בעוד החברות מקדמות את אורות הצפון שהוא מרהיב באמת, יש לזכור כי מזג האוויר הוא בלתי צפוי ולפעמים לא משאיר הרבה ברירות וצריך לתפוס מכסה חלק מהזמן.

==============================

אולי אתם מתכננים להפליג במהלך החופש הגדול או בתקופת החגים, או להתחמק מהחורף הגשום בארץ  ואולי אתם גמישים ולא יפריע לכם להחליף תאריכים. תחליטו מה אתם מעדיפים ותוכלו לדעת איזו עונה היא המתאימה ביותר עבורכם. ברוב יעדי הפלגות קיימות עונות שיא - תקופות בהן הביקוש הוא הגבוה ביותר, עונות ביניים- בהן הביקוש גבוה פחות ועונות שקטות -בהן הביקוש הוא נמוך. עד לא מזמן, עונות שיא היו בתקופות בהן מזג האוויר באזור מסוים היה הטוב ביותר.לאחרונה יותר ויותר משפחות בוחרות דווקא בהפלגות בתור חופשה משפחתית, מסיבה זו הביקוש הגבוה ביותר הוא בחודשי הקיץ, ללא קשר לתנאי מזג האוויר. משפחות עם ילדים צריכות להזמין הפלגה לעונת שיא מוקדם ככל האפשר, בגלל שחלק מהחברות מגבילות את מספר הילדים על הסיפון, כמו גם בכל ספינה יש מספר מוגבל של תאים שיכולים להכיל שלוש או יותר נפשות. בעונות ביניים ובעונות השקטות ניתן להשיג את העסקאות הטובות ביותר ליעדים שפתוחים להפלגות במהלך כל השנה, ביעדים אלה תקופות מחוץ לעונת ההפלגות ארוכות יותר. תקופות אלה נמשכות כמה שבועות בסוף עונה ביעדים כמו ברמודה ואלסקה בהם עונת ההפלגות נמשכת חמישה או שישה חודשים. שווה לבדוק גם עסקאות להפלגות בתקופת המבצעים. לעומת זאת, באזורים כמו תעלת פנמה וצפון אירופה קשה מאוד למצוא הפלגות במחירי סוף עונה. העונה השקטה הצטמצמה באזורים רבים, הודות לצמיחה בכמות נמלי הבית וביעדים חדשים להפלגות, חברות קרוזים הגיעו להחלטה חכמה להעביר את הספינות שלהם לאזורים אליהם הנוסעים רוצים להפליג, מתי שהם רוצים להפליג. תעברו על רשימת יעדי ההפלגות שפעילים בכמה עונות שונות ותלמדו על בחינת חלופות, על מנת להגיע לאיזון בין עלות לתועלת ולהיות מודעים ליתרונות של כל אחת מהעונות. בדרך זו תוכלו לגלות מהן ההעדפות האישיות שלכם ומהו הזמן הטוב ביותר לחופשת הפלגה עבורכם.